Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Yettel домашен интернет и телевизия (iptv) (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48289)

Виктор 07-07-2023 13:15

Да, има греда но ще стърчи нагоре и струва ми се неудачно. Не е ли по добре долу до прозореца?

slimi 07-07-2023 13:31

Цитирай:

Първоначално написано от angelvarna (Мнение589128)
Монтажа ще е на керемиден покрив. Като ще потърся планка, с която да хвана антената за една от страничните греди. Поне това е плана засега.

Така ще си направиш един много скъп гръмоотвод, "заземен" в компютъра и електрическата инсталация. Помисли да е някъде по-ниско.

Българин 07-07-2023 17:01

Цитирай:

Първоначално написано от mistor (Мнение589114)
Няма как да е другояче , особено в твоя случай - където се хвалиш как имаш 5G , но пък си ограничен на 50Mbps , а също интернета ти е неограничен , но пък само до колко си гиги в денонощието . Без реален ip адрес , разговори с някакъв кол център , а не директно с истинския съпорт . Нищо , че като се закачат още няколко шарана на същата кука и всичко хубаво , ще е само един спомен . И всичко това , при положение , че имаш алтернатива от малък оператор , с който срочния договор се прекратява без проблем и практически можеш да си променяш параметрите на услугата когато си пожелаеш .
Толкова е смешно , че вече е тъжно

За теб е тъжно но за мен е весело ;;675

angelvarna 07-07-2023 17:22

На покрива на къщата има монтирани два гръмоотвода на по-голяма височина. Снимката, върху която драсках е стара.
Според производителя има вариант за монтиране и на пилон в двора.
Целта е обаче да е на открито място, далеч от сгради и дървета. Затова да се забие в двора между дървета и къщи може да не е особено добра идея.
Предвидени са да се слагат на покриви. Ако беше проблем нямаше да предлагат няколко вида стойки за тези антени.

vasilstf 07-07-2023 18:02

Цитирай:

Първоначално написано от angelvarna (Мнение589137)
На покрива на къщата има монтирани два гръмоотвода на по-голяма височина. Снимката, върху която драсках е стара.
Според производителя има вариант за монтиране и на пилон в двора.
Целта е обаче да е на открито място, далеч от сгради и дървета. Затова да се забие в двора между дървета и къщи може да не е особено добра идея.
Предвидени са да се слагат на покриви. Ако беше проблем нямаше да предлагат няколко вида стойки за тези антени.

Гръмоотвод или не, това нещо е предвидено да работи на открито и високо. Нуждае се от голяма видимост към небето във всички посоки, без да има пречки като къщи и дървета.

На мен ми е интересно след като се позиционира така ли остава статично или с времето продължава да се мести спрямо спътниците.

angelvarna 07-07-2023 20:27

Мести се сама според най-близкия спътник с най-добър сигнал. Има дори сайт, на който ако искам мога да гледам спътниците къде са в момента. :)
С приложение пък преди монтаж се сканира за пречки и дали всичко е наред (уж).

TUISTERa 07-07-2023 21:58

Може да кажеш после колко е излезнала крайната сметка и два три спийд теста до сървъри в софия

angelvarna 07-07-2023 22:37

Тя сметката я пише на сайта - 632лв е интернета за първия месец с оборудването и доставката.
После е по 95лв/месец ако искам да ползвам. Като няма да ползвам - не плащам и това е.
Ако нещо не ми хареса имам право до 30 дни да върна оборудването и парите ще ми бъдат възстановени.

Важно ми е тестовете да минават към сървъри във Франкфурт и чужбина като цяло :) за българските ме е еня колкото да върви цифровата телевизия.

vasilstf 07-07-2023 23:00

Цитирай:

Първоначално написано от angelvarna (Мнение589148)
Мести се сама според най-близкия спътник с най-добър сигнал. Има дори сайт, на който ако искам мога да гледам спътниците къде са в момента. :)
С приложение пък преди монтаж се сканира за пречки и дали всичко е наред (уж).

Да, приложението го видях дето следи за пречки. Но за сайта със спътниците не знаех.

TUISTERa 08-07-2023 17:36

Цитирай:

Първоначално написано от angelvarna (Мнение589156)
Тя сметката я пише на сайта - 632лв е интернета за първия месец с оборудването и доставката.
После е по 95лв/месец ако искам да ползвам. Като няма да ползвам - не плащам и това е.
Ако нещо не ми хареса имам право до 30 дни да върна оборудването и парите ще ми бъдат възстановени.

Важно ми е тестовете да минават към сървъри във Франкфурт и чужбина като цяло :) за българските ме е еня колкото да върви цифровата телевизия.

Е аз питам за бг сървърите, понеже на мен са ми важни :) В допълнение , цифровата телевзиия също ще минава през тях . А сметката дето я пише, аз питам дали излиза такава, щото и на другите оператори пише сметката на сайта, ама накрая има изненади :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:36.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.