Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Съвет за tv box android (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44373)

yavor1 14-07-2020 18:05

Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение533857)
Android Pie за S912 LPDDR3
Мислех, че е фейк както винаги, ама съм приятно изненадан... Чист АндроидТВ като на Сони/Филипс телевизорите. Работи се усърдно и за други боксове с s912 чипсет

Пробва ли го?
Гледам устранена проблема с мерцанием курсора,което ме дразни при Андроид 9 на Allwinner H6.
Каква е ситуацията с мултитаскинг режима,възможно ли е превключване,както на телефоните,между различните стартирани апликации,независимо с кой бутон?

uniqad 14-07-2020 18:45

Пробвах за моя Dealdig boxd6 клон на Beelink gt1 ultimate. Оригиналния пулт не работи добре. Само с мишка няма проблем. Не съм задълбавал, но като за алфа версия прилично работи. Като стане стейбъл се прехвърлям на него.


Ето за други боксове компилира един виетнамец. Който има желание да пробва на свой риск.
https://daivietpda.com/2020/07/rom-a...-amlogic-s912/

yavor1 14-07-2020 19:16

Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение533860)
Пробвах за моя Dealdig boxd6 клон на Beelink gt1 ultimate. Оригиналния пулт не работи добре. Само с мишка няма проблем. Не съм задълбавал, но като за алфа версия прилично работи. Като стане стейбъл се прехвърлям на него.

Каква е ситуацията с мултитаскинг режима,възможно ли е превключване,както на телефоните,между различните стартирани апликации,независимо с кой бутон?

Няма ли мултитаскинг режим,за нищо не става,ако ще да е Андроид 10!
Предполагам има руут,остава и да не е рутнат имиджа :)

uniqad 14-07-2020 19:25

Вчера започнаха да компилират сефте андроид 9 за този чип, ти искаш да е перфектен като нугата... Важното е, че вече има бъдеще за всички боксове със s912... Доскоро можеше само да мечтаем... До половин година ще е без забележки!

yavor1 14-07-2020 19:36

Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение533862)
Вчера започнаха да компилират сефте андроид 9 за този чип, ти искаш да е перфектен като нугата... Важното е, че вече има бъдеще за всички боксове със s912... Доскоро можеше само да мечтаем... До половин година ще е без забележки!

То пък една мечта :)
Вярваш ли?
Важното е да работи без проблем и с максимална производителност и разрешаваща способност,останалото е цифри ;;650
Василий направи един свестен имидж- 3.1,според мен и моите приоритети,след което тръгна надолу с всяка следваща версия,явно други приоритети има.


P.S. То си има и бета-виетнамка https://daivietpda.com/2020/07/rom-a...-amlogic-s912/


Дори Василий 5 има 9-ка

stromberg 25-07-2020 01:21

Здравейте , извинявам се ако съм объркал темата в която да попитам. Имам
Н 96 Мах CPU:RK3318 RAM 4GB ROM 64GB. 6-7 месеца работи безгрижно ,и от няколко часа като го включа ,на дисплея(на бокса) изписва boot и нищо не се случва. На него е гледано само bu...…. fu..n ,не съм го преинсталирал.
Нов ли трябва или има решение.
Поздрави , и извинете ако не съм във вярната тема.

yavor1 25-07-2020 07:29

Цитирай:

Първоначално написано от stromberg (Мнение534824)
Здравейте , извинявам се ако съм объркал темата в която да попитам. Имам
Н 96 Мах CPU:RK3318 RAM 4GB ROM 64GB. 6-7 месеца работи безгрижно ,и от няколко часа като го включа ,на дисплея(на бокса) изписва boot и нищо не се случва. На него е гледано само bu...…. fu..n ,не съм го преинсталирал.
Нов ли трябва или има решение.
Поздрави , и извинете ако не съм във вярната тема.

Всичко е относително: Може да е захранване,може да иска префлашване,това са леките варианти.
Може да има хардуерна причина,това е вече е проблем.
А може и комбинация от трите варианта да е.

За да се ориентираш може да провериш като захраниш бокса през юсб вход или с друго захранване.
Може да пробваш като го разкачиш от всичко,да няма нищо на юсб входовете дали преминава след буут.

Предполагам нямаш представа дали е прегрявал бокса и на каква температура е работил.
Изключваш го бокса след работа,или на слиип режим го оставяш при неползване?
Директно от захранването или от дистанционното го изключваш?


Свързвал ли си го с телевизора без да са изключени?

stromberg 25-07-2020 16:48

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение534825)
Всичко е относително: Може да е захранване,може да иска префлашване,това са леките варианти.
Може да има хардуерна причина,това е вече е проблем.
А може и комбинация от трите варианта да е.

За да се ориентираш може да провериш като захраниш бокса през юсб вход или с друго захранване.
Може да пробваш като го разкачиш от всичко,да няма нищо на юсб входовете дали преминава след буут.

Предполагам нямаш представа дали е прегрявал бокса и на каква температура е работил.
Изключваш го бокса след работа,или на слиип режим го оставяш при неползване?
Директно от захранването или от дистанционното го изключваш?


Свързвал ли си го с телевизора без да са изключени?

Според мен не е прегрявал , имам "държавен " бокс от б....ом и още един китаец.Не съм гледал градуси,но на пипане не е по-топъл от китаеца.Ползвал се е по 2-3 часа на вечер,като всеки път се включва и се гаси от захранването(на разклонител има копче което гаси бокса и телевизора).Разкачен от всичко ,няма карта,USB(никога на е имал) ,HDMI само захранване и само boot на дисплея.При това му пожение след 10-15 минути загрява както когато работеше.

yavor1 25-07-2020 17:04

Това,че корпуса не грее,нищо не означава. Има си апликация за показване температурата на процесора! Ако радиатора не контактува с процесора, кутията е хладна,а птица изпечен.

stromberg 25-07-2020 17:10

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение534849)
Това,че корпуса не грее,нищо не означава. Има си апликация за показване температурата на процесора! Ако радиатора не контактува с процесора, кутията е хладна,а птица изпечен.


Май вече е късно да го видя:). Между другото не мирише на изгоряло(доста автомобилни компютри съм виждал опечени).


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:04.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.