Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   Проблем помогнете (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40013)

yavor1 08-05-2016 13:09

Накупил съм 4-5 броя талрепи,при среща с познати от форума, раздавам, така се предава положителен опит ;;650
А на който му изглежда екзотично да се ползват талрепи за прецизна настройка, няма как да му се помогне :s101
По Еконт не пращам, за 92ст. ще трябва 3.50лв. за доставка до офис да се дава ;;573

angeljorj 08-05-2016 13:22

offset
 
Ми на снимката последната на Явор така поне на мен ми се струва че си има и дупка отстрани на канта за тиранти или както и да му се вика.Греша ли ?

yavor1 08-05-2016 13:28

Не грешиш, но няма дупка на рейката, защото антената е някаква модификация на оригиналната Нета :)

angeljorj 08-05-2016 13:53

offset
 
Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение412722)
Не грешиш, но няма дупка на рейката, защото антената е някаква модификация на оригиналната Нета :)

Икономия на материал или грешка на инженерната мисъл :s101Севале това малко като китаиските ментета все нещо им липсва .

Ламерът 08-05-2016 13:53

Преди години имах такава тенекия (още я имам ама не я ползвам). Същата като на снимката пишеше Strong на нея. Като я погледнеш отзад и окото не сочеше центъра в случея тирантите на оригинала са добра идея. Моята на профила квадратния няма дупки за вода (раждяса). Както казва Джумабата няма как да се изкриви от там надолу да увисне ако не се сцепи поради факта че огънат по този начин профила го прави конструктивно здрав. Като нова работи в норми ама ако е на ветровито и както е тая орязана версия (без тирантите) замязва на мекица и всичко и бяга. Дошло и е времето не заслужава внимание изобщо :) . Купи си Текател 120 сложи го на полярно окачване и си свиркай с тия HH мотори е много не фенско.

севал 08-05-2016 15:56

Цитирай:

Първоначално написано от angeljorj (Мнение412721)
Ми на снимката последната на Явор така поне на мен ми се струва че си има и дупка отстрани на канта за тиранти или както и да му се вика.Греша ли ?

на чинията има, на рейката НЕ

Цитирай:

Първоначално написано от Ламерът (Мнение412725)
Преди години имах такава тенекия (още я имам ама не я ползвам). Същата като на снимката пишеше Strong на нея. Като я погледнеш отзад и окото не сочеше центъра в случея тирантите на оригинала са добра идея. Моята на профила квадратния няма дупки за вода (раждяса). Както казва Джумабата няма как да се изкриви от там надолу да увисне ако не се сцепи поради факта че огънат по този начин профила го прави конструктивно здрав. Като нова работи в норми ама ако е на ветровито и както е тая орязана версия (без тирантите) замязва на мекица и всичко и бяга. Дошло и е времето не заслужава внимание изобщо :) . Купи си Текател 120 сложи го на полярно окачване и си свиркай с тия HH мотори е много не фенско.

С последните промени в гласовите възли на кака Шер не ми се хвърлят пари навятъра, иначи си харесах офсетка 150см с полярно окачване и мотор, но ще почакам някой да накара каката да запее както преди. Ако не с тази си оставам, колкото-толкова. Всичко, освен някои скандинавци, го ловя.

жоркин29 08-05-2016 16:25

С тази антена не само скандинавци,а и доста други неща няма да ловиш дори и да е идеално настроена.

dzumba 08-05-2016 17:07

Цитирай:

Първоначално написано от севал (Мнение412731)
С последните промени в гласовите възли на кака Шер не ми се хвърлят пари навятъра

Не на вятъра,а на баткото се хвърлят!За да смаже възелчетата на каката!Ако всички чакат,гърлото на каката ептем ще пресъхне!

angeljorj 08-05-2016 20:01

offset
 
Цитирай:

Първоначално написано от севал (Мнение412730)
на чинията има, на рейката НЕ

Севале а може ли да снимаш конвертора заедно с държача отблизо и да постнеш снимката .За мен няма логика да направиш дупки за държачи на антената и да няма къде да се хванат отпред.Щом са направени значи са предвидили че ще има и да оставят отпред да няма къде да се хванат това е много несериозна работа

garanciq 08-05-2016 20:42

Цитирай:

Тая кривка/замръзналата/ и на менгеме няма да можеш да изправиш без чук!Там не се криви,а се спуква!Най много да има деформация 1см за конвертора,което е 1-2 % и не е фатално!Може да се компенсира с вертикална корекция!Плюс това,отгоре има черна тапа,така че трудно ще влезне вода!
Как от една замръзнала тояга направихте сто поста?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.