Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Starlink намали месечната интернет такса наполовина. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47774)

bu12tras 16-07-2023 08:36

Сега видях ,че за стандартни потребители вече интернета е ънлимитед, махнали са 1TB ограничението.
Ще го мисля ,за догодина,че за тази вече сезона почти мина и не ми се инвестира за 1м още. С мобилните продължава да е мъка. Има ли хора и клетките сгъват багажа .... 5G с 1 Mbit , уникално преживяване

TUISTERa 16-07-2023 11:03

Цитирай:

Първоначално написано от bu12tras (Мнение589437)
Сега видях ,че за стандартни потребители вече интернета е ънлимитед, махнали са 1TB ограничението.
Ще го мисля ,за догодина,че за тази вече сезона почти мина и не ми се инвестира за 1м още. С мобилните продължава да е мъка. Има ли хора и клетките сгъват багажа .... 5G с 1 Mbit , уникално преживяване

То ограничението го има, само дето след като свърши тоя терабайт не те таксуват допълнително и скоростта може да стане като максималната на нашите мобилки , ако докато ползваш има недостиг за други които още са в приорити :)

bu12tras 16-07-2023 11:10

Вероятно ако сме в една и съща зона на приемане. Ще го разуча по-подробно това нещо.

oldgraf 16-07-2023 12:35

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение589430)
Абсолютно същото ще правя и аз, че като идваха и от трите оператора заради оплакване от лошо покритие, да не кажа липса на сигнал. Викат,ами то нормално за такива райони, тогава учтиво ги помолих и трите оператора отново, да си изтрият 2,3,4г от картата на покритие за въпросната местност. Егати лъжливите шматки, дотегнало ми е от тях...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

А1 май тези дни са си оправили картата, защото гледах по едни чукари при тъста вече е реално(че са зле :))

дрим 16-07-2023 14:27

Не вярвам при мен да има промяна, защото и трите оператора ползват общо жере, а не им се вдига ново за две села от има-няма 50 човека общо :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

bu12tras 16-07-2023 14:55

Тотал щета са и трите оператора по южното черноморие. Където съм аз ,сменяха и антени преди месец от А1 ,на 500м съм от клетката нета е леш 15-20Мбита . Yettel са същата боза ,1 Ст не са инвестирали в последните години, 5g ама само надписа, 3-4Mbit когато е фул с хора, през останалото време 20-30Mbit си е направо за банкет.

Веско 16-07-2023 15:48

Дрим,
Къде е това ? Защото и при мен на вилата е горе-долу така. Най-добре са Yettel , вън на терасата имат 4G+, нооо когато се накачулят много клиенти и клетката умира, повечето време даже и 3G няма.
А1и те имат 4G ,но много непостоянен и пада рязко.
Виваком също от време на време имат 4G покритие но слабо, но поне е постоянно, вдига най-много 15мб.
В момента ползвам нет с антенка(релейка и казват)
, която е насочена към отсрещния баир.
Това е положението!

Дедал 16-07-2023 16:12

Тия от как станаха Yettel са леш , аз съм им абонат от стартирането като Глобул и сега са най-зле - на 200м от клетката и две чертички. Ка къв ..й ми е туй 5G:lol15::lol15:

bu12tras 16-07-2023 16:28

Starlink намали месечната интернет такса наполовина.
 
Хм сега успях да се заиграя с рутера и видях ,че има и ръчно избиране на кой банд да е , понеже одеве го видях ,че за кратко е на бан7 с 20мхз лента и успя да задържи продължително над 15Мбита си е цяло чудо. Смених го на банд 1 и 7 но веднага бяга на 1-ви и на 15мхз лента и нета става 1Мбит. Та въпроса ми е кои други бандове са н 20 мхз лента за да го сметна да е само на тях , видиш ли стане по-стабилен нета ?

До колегата по-горе , мястото е къмпинг Градина.

дрим 16-07-2023 19:05

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение589447)
Дрим,

Къде е това ? Защото и при мен на вилата е горе-долу така. Най-добре са Yettel , вън на терасата имат 4G+, нооо когато се накачулят много клиенти и клетката умира, повечето време даже и 3G няма.

А1и те имат 4G ,но много непостоянен и пада рязко.

Виваком също от време на време имат 4G покритие но слабо, но поне е постоянно, вдига най-много 15мб.

В момента ползвам нет с антенка(релейка и казват)

, която е насочена към отсрещния баир.

Това е положението!

На 5км от сръбската граница по магистрала Европа :)

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.