Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Какво е предимството на Андроид ТВ пред останалите телевизори? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41368)

лун2лан 17-10-2016 01:30

изобщо смарт телевизорите според мен са обречени на бавна смърт, точно както и 3д телевизорите
затова купувайте си "прост" телевизор, (или даже монитор) и после ако изобщо ви е нужно, си купете един андроид бокс, дето лесно ще се смени или поднови, без да има нужда да сменяте целия телевизор

Колега, монитора е по-скъп от телевизора на пазара

TUISTERa 17-10-2016 09:56

Искаш да кажеш, че през 2016-та можеш да си купиш нов модел телевизор който да не е смарт и бройката на смарт моделите намалява ?!?
Не смятай, че ако телевизора не е андроид значи не е смарт! И тенденцията към 4к предвещава мощен хардуер, на който си върви андроида без проблеми, така че тепърва тв-то ще става все по-смарт, а андроида е просто един фърмуер, който улеснява работата на производителя (няма нужда те да пишат смарт приложенията за тв-то си)

register 17-10-2016 14:09

всеки смарт телевизор, с андроид или не, е по-тъп от среден клас смарт телефон, таблет или андроид тв бокс
а 4к докато дойде (ако изобщо дойде!) андроида ще иска в пъти повече ресурси

изобщо всички цифрови устройства 3-в-1, 5-в-1, 20-в-1 са компромисни, и накрая нищо не работи както трябва, и на това отгоре 1 от всичките да се развали, цялото у-во е за ремонт и си на сухо

(цецо, мене позитивните не ме вълнуват, вълнуват ме подкрепящите мутро-пожарникар за държавен глава)

Виктор 17-10-2016 16:03

А, смарт телефона какво е? :s101

111111 17-10-2016 17:27

Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение430416)
И тенденцията към 4к предвещава мощен хардуер,

Покрай това твърдение нещата са спорни,
Дъртичкия ми таблет му е мега мъка да отвори модерна страница но без яд се справя с 18 мегабита HD канал.

лун2лан 17-10-2016 18:03

Не разбирам какво е лошото да имаш благинки като plex, iptv player и т.н. на телевизора... или на телефона да имаш добра камера, мейл и браузър, всичко което ти се намира у джеба

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

avalon4o 17-10-2016 19:06

Имам смарт ЛГ и от всичко ползвам само ютуб. От телефона към тв и си гледам клипове. Другото е распбери+Коди и така. Дистанционното което е като мишка не се ползва.

jack82 17-10-2016 19:12

Цитирай:

Първоначално написано от Виктор (Мнение430439)
А, смарт телефона какво е? :s101

А смарт фон телефон как предава 4К :s101 ако го вържеш към телевизора

Underworld 17-10-2016 21:30

И аз не съм голям фен на умните телевизори, но DLNA + добър рутер ( с инсталиран OpenWRT) за мен е доста по удобна екстра за стрийминг отколкото външен плейър.

mistor 17-10-2016 21:40

Цитирай:

Първоначално написано от register (Мнение430435)
всеки смарт телевизор, с андроид или не, е по-тъп от среден клас смарт телефон, таблет или андроид тв бокс
а 4к докато дойде (ако изобщо дойде!) андроида ще иска в пъти повече ресурси

изобщо всички цифрови устройства 3-в-1, 5-в-1, 20-в-1 са компромисни, и накрая нищо не работи както трябва, и на това отгоре 1 от всичките да се развали, цялото у-во е за ремонт и си на сухо

(цецо, мене позитивните не ме вълнуват, вълнуват ме подкрепящите мутро-пожарникар за държавен глава)

Дали ? Колко пъти си гледал 4К UHD или както там искат да се нарича ? И как прецени , че някакво малко екранче се вижда по-качествено от това на ТВ-то . Таблета или телефона били по-мощни и качествени . Тук всеки може да си избере сам дали да се смее или да плаче . Най-простото нещо за което се сещам като добавка към качествена матрица е "андроид бокса" да не е външен а вътрешен . Така си пасват драйвери , съответно качество и бързодействие . Е не всички производители са перфектни , но това не означава , че няма да се поправят , а тези които вече са го направили имат по-калпава картина от някакво 7-10 инчово устройство . Неподготвените е по-добре да си вземат читанките и да се образоват .


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.