Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Проблем с телефон с две сим карти (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=38854)

Момчил Минков 29-12-2016 14:31

Цитирай:

Първоначално написано от БатеГойко (Мнение436507)
Да не пускам нова тема....
Някой имал ли е следния случай - мобилен нет от Вива на смартфон, плъзгаш на OFF мобилния ,но нета си го има.
Да допълня,че WiFi няма наоколо,а проблема е забелязан на две различни марки смартфон.

Аз съм с леново к920, не е ли пуснат мобилния, браузърите ревът, че няма линк. С 4.4.2 съм още

заркопопов 29-12-2016 14:32

Да не активираш нета от другата карта ако имаш?

Хоризонт 29-12-2016 14:42

Цитирай:

Първоначално написано от БатеГойко (Мнение436507)
Да не пускам нова тема....
Някой имал ли е следния случай - мобилен нет от Вива на смартфон, плъзгаш на OFF мобилния ,но нета си го има.
Да допълня,че WiFi няма наоколо,а проблема е забелязан на две различни марки смартфон.


Рестартирай го и ще е се оправи. Това е от някоя програмка която се храни от реклами.

yavor1 29-12-2016 14:48

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение436508)
Аз съм с леново к920, не е ли пуснат мобилния, браузърите ревът, че няма линк. С 4.4.2 съм още

Хмм, ти поне си печен, защо не си сложиш [ROM][7.1.1] Nougat, излезе коледно издание за твоя телефон :s101

БатеГойко 29-12-2016 15:13

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение436510)
Рестартирай го и ще е се оправи. Това е от някоя програмка която се храни от реклами.

Леново р70 се оправя точно така.Интересно ми беше защо остава активен нета.Другия смартфон не съм пробвал дали се оправя с рестарт.

Цитирай:

Първоначално написано от заркопопов (Мнение436509)
Да не активираш нета от другата карта ако имаш?

Втората карта е Прима,в която отдавна няма пари и се ползва еднопосочно,докато я спрат.

П.С. Не че е голям проблема и двата имат нет в гигабайти ,но хабят излишно батерията.

uhb57 29-12-2016 16:05

като спираш нета пробвай да превключил на 2g режим за момент

Valkov 29-12-2016 16:32

Цитирай:

Първоначално написано от БатеГойко (Мнение436514)
Леново р70 се оправя точно така.Интересно ми беше защо остава активен нета.Другия смартфон не съм пробвал дали се оправя с рестарт......
П.С. Не че е голям проблема и двата имат нет в гигабайти ,но хабят излишно батерията.

Същия телефон - същия проблем. Плозвам го с една сим-карта на виваком. При мен проблемно се оказа бъгаво приложение за връзка с китайски смарт часовник K88H, което се зареждаше в телефона чрез сканиране на OR код от екрана на часовника. В момента в който замених приложението с такова от гугълските андроид съвъри проблема изчезна.

Момчил Минков 29-12-2016 18:32

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение436511)
Хмм, ти поне си печен, защо не си сложиш [ROM][7.1.1] Nougat, излезе коледно издание за твоя телефон :s101

Да не оспамим темата на човека: Защото минах на 5-ца и не ми хареса, върнах се на 4.4.2 (а по-новите версии сигур хич няма да ми харесат) и сега не работят някои финкции (писане по панела за активиране на приложение на тъмен екран, също и почукване за отключване), трябва по-хард префлашване. Не ми се занимава вече, Сименсите преди време им бях разказал игрите - с ELF-pack и възможност за изпъкнение на ELF-файлове, Работи си и си ме кефи и така ;;650

Valkov 16-02-2017 22:02

Имам развитие по темата. Леновото ми ( P70), ъпдейтнато до андроид 5.1, пак започна да си пуска произволно мобилните данни. Ъпдейта направих още с пускането на телефона веднага след закупуването му, преди да прочета в мрежата предупрежденията да не се прави. Опитах да върна фабрични настройки от менюто, вследствие на което мобилния нет се пусна за постоянно, и изобщо повече не можах да го спра. Когато опитах да затрия кешираните данни през рикъвърито с изненада разбрах че е повредено, защото показваше само полегнал робот с отворен корем и една удивителна на капака му, и никакво меню повече. На телефона , освен китайската комуникационна програма за смартчасовникa K88H, не беше зареждано нищо друго освен ъпдейта и програми от гугъл сторето. Реших да играя по грубо, и с помощта на четене от руския PDA форум заредих директно по висока версия стоков ром, който не се предлага в България,а също и разширено неофициално рикъвъри. Резултат нямаше , а рикъвърито след едно пускане умря отново. После върнах телефона до последната версия на ROM под андроид 4.4.4. Телефона проработи горе долу нормално, но се оказа че не достъпва някои области от паметта, вследствие на което при опит да запиша абонат в черния списък примерно, ми казваше че записът е неуспешен. Рикъвърито пак умря след едно пускане. В крайна сметтка се наложи да форматирам и затрия цялата памет на телефона, и после да се преборя да му налея стоков ROM, IMEI адресите на двета карти, сериен и продуктов номер, и MAC адресите на WIFI-то и bluethoot-а, след което засега телефона работи нормално.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.