Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   САТЕЛИТНИ АНТЕНИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Високо напрежение от кабела (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48444)

dolby 09-11-2023 00:09

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение592858)
Айде са да направим малко по интересна темата.
2 антени на един балкон 2 метра една от друга, захванати на парапета. Едната събира статично електричество, фазомера "святка" при докосване корпуса на приемника .
Ако се гледа от нея повече става даже по често "явлението", а ако духа и вятър гаранция не трябва да се пипа приемника освен ако не страдате от мазохизъм.
приемника е с 2 тунера всякакви комбинации са опитвани.

Какъв ще да е проблема?

Казваш че имаш тоя проблем и не си се справил? Дали? Или по скоро е топка за дружката ти на който му лъснаха всички "знания" . Трябваше по умно да го отиграеш

111111 09-11-2023 08:58

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение592874)
Казваш че имаш тоя проблем и не си се справил? Дали? Или по скоро е топка за дружката ти на който му лъснаха всички "знания" . Трябваше по умно да го отиграеш

С Яворчо се разминаваме доста и хич не ми е дружка.
Той няма познание колко волта е напрежението в контакта по БДС и цитира данни от 80-те.

Да има го проблема за сега решен с бърз конектор и редовно докосване с фазомера преди включване,
фазомера мигва за секунда и всичко е наред за 5-6 часа, ако вали повече.

yavor1 09-11-2023 10:57

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение592877)
С Яворчо се разминаваме доста и хич не ми е дружка.
Той няма познание колко волта е напрежението в контакта по БДС и цитира данни от 80-те.

Да има го проблема за сега решен с бърз конектор и редовно докосване с фазомера преди включване,
фазомера мигва за секунда и всичко е наред за 5-6 часа, ако вали повече.

Единичките сам си признаваш за офазяване, но не предприемаш никакви мероприятия за отстраняване на проблема:worry:
Относно закачките ти към мен, нали си наясно че е възприето да се споменава 220V , както е възприето посоката на тока да е от плюс към минус, въпреки че е точно обратната:a0335:
Дали и колко ми са познанията, не си ти или другия анонимник, които могат да ми дават оценка, защото личностните нападки не са аргумент против указанията ми относно предотвратяване дефектирането на устройствата, свързани към телевизора, както е в конкретния случай!
Всички телевизори са клас II и почти никой от тях няма трипроводно захранване,конекторите USB, HDMI и други подобни са конструирани така, че първо да се осъществи контакт от шилда и едва след това от сигналните проводници, за да се предпазят от дефектиране на сигналните изводи, но при F-конектора не е така.
Изводите всеки сам може да си ги направи и с кого да се съобрази!
За икономията от 1 лев разход за допълнително, външно заземяване (зануляване) не си струва подлагането на риск от дефектиране на техника за стотици лева!
Икономията е майка на мизерията ;;573
P.S. Относно стойностите на напрежението, аз си ги следя постоянно, така че опорката ти е нефелна ;;516

dolby 10-11-2023 02:59

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение592858)
Айде са да направим малко по интересна темата.
2 антени на един балкон 2 метра една от друга, захванати на парапета. Едната събира статично електричество, фазомера "святка" при докосване корпуса на приемника .
Ако се гледа от нея повече става даже по често "явлението", а ако духа и вятър гаранция не трябва да се пипа приемника освен ако не страдате от мазохизъм.
приемника е с 2 тунера всякакви комбинации са опитвани.

Какъв ще да е проблема?

Не ми става ясно
1. Има само един приемник и към него са включени антените или има и втори приемник?
2. Какви са антените? Офсет? Парабола? Какви са конверторите? Обикновено са пластмасови отвън, тези какви са?
3. Коаксиала от къде минава? Да минава близо до други ел. кабели?
4. Когато приемника или приемниците са изключени от мрежата, тествал ли си за наличие на напрежение парапета? А при включени?

Това на първо четене...

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение592877)
С Яворчо се разминаваме доста и хич не ми е дружка.
Той няма познание колко волта е напрежението в контакта по БДС и цитира данни от 80-те.

Да има го проблема за сега решен с бърз конектор и редовно докосване с фазомера преди включване,
фазомера мигва за секунда и всичко е наред за 5-6 часа, ако вали повече.

Не разбрах процедурата? Кабела е изключен и преди да се включи в приемника се тества? Приемника с какво захранване външно или вътрешно?

111111 14-11-2023 13:24

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение592880)
Единичките сам си признаваш за офазяване, но не предприемаш никакви мероприятия за отстраняване на проблема:worry:

Чукча ли си не си ли, пиша за статично електричество,
онова дет на времето се образуваше на телевизорите с кинескоп.

Чети преди да пишеш че смеха е пословичен.

@dolby
Един приемник с 2 тунера,
офсетки са антените.

yavor1 14-11-2023 17:34

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение592998)
Чукча ли си не си ли, пиша за статично електричество,
онова дет на времето се образуваше на телевизорите с кинескоп.

Чети преди да пишеш че смеха е пословичен.

@dolby
Един приемник с 2 тунера,
офсетки са антените.

Ако си умен е за дълго, но ако си прост е за цял живот :worry:
Как се решава проблема с високо напрежение по корпуса, съм го описал.
Който разбрал, разбрал, ти явно не си от тях, щото се имаш за голям "разбирач"
По-добре си мълчи, така може и да не се разбере, колко си прост, от колкото да се излагаш и да го потвърдиш!
Пийни една и се успокой, не ставаш ;;650

dolby 15-11-2023 00:10

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение592998)
Чукча ли си не си ли, пиша за статично електричество,
онова дет на времето се образуваше на телевизорите с кинескоп.

Чети преди да пишеш че смеха е пословичен.

@dolby
Един приемник с 2 тунера,
офсетки са антените.

Предполагам си слагал друг конвертор на тази проблемната антена без никакъв резултат? Корпуса на конверторите на офстеките е пластмасов (не съм срещал метален) така че това отпада като евентуален проблем.
За мен няма логика едната антена да има статично електричество а другата не. Имат ли някаква съществена разлика антените? На твое място бих проверил за наличие на ток дори минимален на парапета за който са закачени антените (нямаш идея какви ел. инжинери има) и бих преместил кабела на проблемната антена поне за тест.

demmlik 15-11-2023 03:49

Oxy.
 
Дървен, философ Йавка и Джафкаш. :lol15:

111111 16-11-2023 07:20

Цитирай:

Първоначално написано от dolby (Мнение593022)
Предполагам си слагал друг конвертор на тази проблемната антена без никакъв резултат? Корпуса на конверторите на офстеките е пластмасов (не съм срещал метален) така че това отпада като евентуален проблем.
За мен няма логика едната антена да има статично електричество а другата не. Имат ли някаква съществена разлика антените? На твое място бих проверил за наличие на ток дори минимален на парапета за който са закачени антените (нямаш идея какви ел. инжинери има) и бих преместил кабела на проблемната антена поне за тест.

Не е панелка къща е, мерено е разлика няма

п.с.
Аз имам метален конвертор че и двоен :)
но не съм го ползвал.

yavor1 16-11-2023 09:40

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение593032)
Не е панелка къща е, мерено е разлика няма

п.с.
Аз имам метален конвертор че и двоен :)
но не съм го ползвал.

А дисек ключове или НН мотор имаш ли?
Един въпрос имам: Защо не предприемаш мерки за заземяване(зануляване) на приемника и телевизора?
Нещо персонално ли имаш към обезпечаване на еквипотенциалност, или защото ти е предложено от мен?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:54.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.