Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Няколко въпроса за инсталиране на сателитна чиния от абсолюнто незапознат в материята (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42281)

Вас 16-04-2017 14:00

Е, ако и двата телевизора са една марка, един модел, един и същи тунер......както тук многократно се е споменавало, че дори няма 2 еднакви конвертора извадени от един кашон:s101
Така на времето, като се повиха първите кино системи 5+1, в упътването пишеше с колко ms да забавиш сигнала на вторите два сателита именно заради малко по-дългия кабел, сега вече всичко е автоматично;;650

gentu 16-04-2017 14:16

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение448084)
Е, ако и двата телевизора са една марка, един модел, един и същи тунер......

-всичко е горе долу така , само антените са едната на южната фасада а другата е на северната , та такива ми ти работи значи с това "закъснение" на сигналите де!!!;;675:;808;;675

Друнклол 16-04-2017 15:37

Цитирай:

Първоначално написано от pantsiani (Мнение448069)
Хайде, вземи да потърсиш някоя фирма за сателитна техника. Нито можеш да си формулираш въпросите, мързи те да четеш, а само с претенции. Купувай си операторски приемник с оригинална карта и да приключва тази олелия. Не си в състояние да вникнеш в сателитната техника. И без това само приемник, пък бил и от най-скъпите, не ти е достатъчен.

Благодаря за поста, аз със сигурност ще потърся фирма за сателитна техника. Няма да си купя операторски приемник. Имам въпроси, предполагам, че този форум е за това все пак ако може да се помогне на човек, пък бил той и напълно начинаещ... Въпросите ми са до някъде тъпи за вас, но ако вие бяхте на мое място, може би и вие щяхте да питате подобни неща? Мисля че съм в правилния форум и в правилната тема - форум за начинаещи? Или съм объркал мястото ?
Знам, че има добри хора, които разбират какво питам и ще ми помогнат! Благодаря им предварително!

Друнклол 16-04-2017 15:52

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение448074)
Той ако извика някоя фирма, после жена му ще го обеси на кабела ;;573

Нали се разбрахме - колкото може по-малко кабели, за да не може да ме обеси жена ми на тях ;;516

ПоповП 16-04-2017 16:10

Относно закъснението на сигнала - преди малко проверих ефирния аналогов и цифров сигнал от ок. 530км(Симферопол), с един кабел влизащ в стаята от ефирна антена, един телевизор с PIP/PAP. Аналоговият Матч ТВ (41к) изпреварва цифровия(мукс 23к) с ок.7-8 сек, но естествено разликата в качеството на картината е осезателна:
https://s25.postimg.org/kju7lzysr/16...1ch-_Match.jpg

vasilstf 16-04-2017 16:33

Цитирай:

Първоначално написано от Друнклол (Мнение448094)
Благодаря за поста, аз със сигурност ще потърся фирма за сателитна техника. Няма да си купя операторски приемник. Имам въпроси, предполагам, че този форум е за това все пак ако може да се помогне на човек, пък бил той и напълно начинаещ... Въпросите ми са до някъде тъпи за вас, но ако вие бяхте на мое място, може би и вие щяхте да питате подобни неща? Мисля че съм в правилния форум и в правилната тема - форум за начинаещи? Или съм объркал мястото ?
Знам, че има добри хора, които разбират какво питам и ще ми помогнат! Благодаря им предварително!

Уцелил си мястото, но въпросите ти са много общи, не са насочващи. И не са глупави. А за да получиш конкретен отговор, някой трябва да седне и да изпише около 10 страници тук. Сам се сещаш, че никой няма да го направи, затова ти казваме какво трябва да четеш, ти го приемаш като подигравка. Никой не се подиграва с теб и въпросите ти, но и никой няма да седне да ти проведе курс започвайки с това какво е антена, какво е кабел, какво е приемник... Всички сме се научили с четене, някои с опит - проба-грешка, чак тогава идват въпросите на които можеш да получиш отговор.

Друнклол 16-04-2017 18:17

Цитирай:

Първоначално написано от vasilstf (Мнение448100)
Уцелил си мястото, но въпросите ти са много общи, не са насочващи. И не са глупави. А за да получиш конкретен отговор, някой трябва да седне и да изпише около 10 страници тук. Сам се сещаш, че никой няма да го направи, затова ти казваме какво трябва да четеш, ти го приемаш като подигравка. Никой не се подиграва с теб и въпросите ти, но и никой няма да седне да ти проведе курс започвайки с това какво е антена, какво е кабел, какво е приемник... Всички сме се научили с четене, някои с опит - проба-грешка, чак тогава идват въпросите на които можеш да получиш отговор.

Не съм сигурен дали съм уцелил мястото, защото колкото повече чета и се самообразовам, толкова повече разбирам, че на въпросите ми може да се отговори само с 1 точен пост. По 1 пост на въпрос...
Тук е мястото да благодаря на An_, който беше един от малкото, които ми отговори точно и ясно на въпроса, какво точно се случва :) :)

Друнклол 16-04-2017 18:25

Това, което е интересното обаче, е че възбудих много голяма дискусия за това, при кой вид телевизия сигналът идва най-бързо!!! ;;675 Явно това не е дъвкано никъде... ;;675

yavor1 16-04-2017 18:45

Цитирай:

Първоначално написано от Друнклол (Мнение448095)
Нали се разбрахме - колкото може по-малко кабели, за да не може да ме обеси жена ми на тях ;;516

Когато споменеш за какви пари иде реч, няма да и трябват кабели, ще намери нещо подръчно ;;573

Цитирай:

Първоначално написано от Друнклол (Мнение448111)
Това, което е интересното обаче, е че възбудих много голяма дискусия за това, при кой вид телевизия сигналът идва най-бързо!!! ;;675 Явно това не е дъвкано никъде... ;;675

Баси интереса, който си възбудил, въпросът ти е от типа:
Колко ангела или дявола се събират на върха на една игла ;;basi
Или по-точно:
Кое е първо, яйцето или кокошката ;;basi
Безмислена тема от 5 страници!
Празници са и колегите чешат клавиатурата за да минава дъждовното време , нищо съществено и нищо лично към теб :worry:

pantsiani 16-04-2017 19:00

Цитирай:

Първоначално написано от Друнклол (Мнение448108)
колкото повече чета и се самообразовам...

Ако разбираш колко си далече от истината, няма да ти е до усмивки. В общи линии имаш 2 пътя - или четеш с години (до живот, няколко живота в твоя случай) или според бюджета си плащаш за готово решение. Определи си бюджет - начален плюс абонаментен.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:53.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.