Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   няколко въпроса за мтел сат тв (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36712)

b_ignatov 23-07-2018 16:01

Благодаря за отговорите колеги. Много ми помогнахте и след малко отивам да подписвам. Ако 60см на Булсат е малка ще взема от един познат една 80см на ITV Partner и ще се надявам всичко да е Ок. От Lnb не разбирам (какво е стакер и моноблок), но ако не става с булсатския ще пиша пак, за да кажете какво да взема.
Лек и успешен ден.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Мартинския 23-07-2018 16:12

Накратко:
- там където ще монтират (адрес по договор) ще е тяхна антена с моноблок за 13 и 16 градуса - т.е. гледаш канали и от двата спътника.
- на вилата ще гледаш само каналите от 16 градуса, защото ще си с един конвертор и на тези от 13 ще ти дава "няма сигнал", освен ако не сложиш и там моноблок, каквато е тяхната конфигурация - както каза Бате Дино.


Предполагам ще трябва и да се сменят настройките в приемника, ако на вилата е single lnb, защото в момента 16е зададен на дисек, нали така, колеги? :s101

bate_dino 23-07-2018 16:23

Цитирай:

Първоначално написано от Мартинския (Мнение487730)

Предполагам ще трябва и да се сменят настройките в приемника, ако на вилата е single lnb, защото в момента 16е зададен на дисек, нали така, колеги? :s101

И аз се бях заблудил, но няма да се налага да сменява нищо. Просто единичния конвертор не може да обработи diseqc командата.

Иначе обикновено техниците питат каква комбинация желае абоната - 13+16 или 16+19, макар че предпочитаната комбинация е с Хотбърд 13Е, заради по-голямото разнообразие от свободни канали. За сметка на това на 19Е пък има голямо количество свободни немски канали с по-добро качество.
За инфо на колегата b_ignatov - моноблок е напрактика в повечето случаи два конвертора в един корпус и switch който да ги превключва и това позволява с една антена да се гледат канали от допълнителен спътник/спътници.

b_ignatov 23-07-2018 16:27

Ясно!
Значи ще купя още един моноблок и правя нещата 1:1 за да няма разлика и пренастройване. Нека дойдат техниците да монтират и пак ще пиша какво е станало.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Мартинския 23-07-2018 16:35

Браво, изяснихме много неща, за които в офисите където се заявява услугата не са и чували!
На мен ми се обадиха седмица след монтажа да ми правят сървей. Един от въпросите беше: до колко сте доволен от плана, който ви предложиха в офиса. Отговорих, че аз сам съм си избрал плана и съм отишъл да заявя услугата. Там момчето дори не знаеше от къде се пуска заявка за сат. телевизия, та вика колежка да му покаже....:)

Nicks1 23-07-2018 17:39

Цитирай:

Първоначално написано от b_ignatov (Мнение487732)
Ясно!
Значи ще купя още един моноблок и правя нещата 1:1 за да няма разлика и пренастройване. Нека дойдат техниците да монтират и пак ще пиша какво е станало.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Колега, тази операция я правих преди 2 години и след 3 месеца им върнах оборудването и им теглих една дълга. Тогава за нищо не ставаха. Сега не знам как е.

b_ignatov 23-07-2018 19:27

Сега ми предлагат за 13 лв 120 канала с включени Макс Спорт 1 и 2.Също така ми дават и HD приемник, който чакам при Булсат от доста време. Като цяло аз нямам големи очаквания и претенции, а просто искам да имам телевизия на вилата. Ще пиша като станат нещата дали съм доволен от услугата.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Слави2 23-07-2018 20:38

на вилата ли ще дойдат?

b_ignatov 23-07-2018 21:03

Да..... уж така казаха :)

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

bate_dino 23-07-2018 21:26

Цитирай:

Първоначално написано от Nicks1 (Мнение487737)
. Тогава за нищо не ставаха. Сега не знам как е.

Същата мацаница, ако не и още по-лошо. Замениха HD каналите със SD версиите им и това което е на техните транспондери.Не съм преглеждал скоро какво е качеството на каналите които са от симулкрипта с братските народи, но и там нещата не бяха добри.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.