Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Общ раздел за MIPS-приемници (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=308)
-   -   Clarke-Tech vs Dreambox 800 HD sE (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=15159)

Krassy 07-05-2011 12:49

То това хубаво, ама аджеба... как се конфигурира този Самба сървър и дали изобщо има такъв инсталиран, как да разбера и т.н.
Има си един уеб интерфейс, с който като се пусне за първи път сървъра иска да си форматира диска по негов си начин, после в настройките има файл/фтп шеринг и нищо за самби-мамби не се споменава ;;601

И още един въпрос...
Как се пуска мултимедиен файл по мрежата? Как се мапва шерната директория към енигмата?
Аз се опитвам да стигна по следният начин, понеже друг не виждам:
-menu
-Setup
-System
-Network
-WLAN connection
-NetworkBrowser /Search for network shares... Press OK on your remote control to continue./
После ми излиза списък от устройствата, които са в локалната ми мрежа, лаптопа, домашният ПС, НАС сървъра, ЕТ9000...
- Press OK to expand/colapse this host -
И така, но списъка с шернатите директории не се показват от NAS сървъра, нито от нотбука ми... само от ЕТ9000:
-Harddisk
-Root

Това е... може би не е това начина ;;601

dodo_pv 07-05-2011 20:58

Значи, при мен на ДМ500HD се наложи от
-menu
-Setup
-System
-Network
да отида в маунт мениджъра и ръчно да задам точното име на компютъра с уиндоус 7 и точното име на една от шернатите папки, за да мога да я видя. По описаният от тебе начин не стана. За съжаление не съм си в къщи и не мога точно да ти опиша пътя до там, не го помня на изуст.
Но ти имаш и друг проблем- не си намерил самбата в NAS, за да я конфигурираш. В линкът, който си пратил, пише че има. Аз предполагам, че се конфигурира така, както самбата на бокса. Тук не мога да помогна.

Krassy 08-05-2011 14:05

Би ли казал, ако името на NAS сървъра е STORAGE_SERVER и шернатата директория - Movies, как точно се изписва пътя до там?
\\STORAGE_SERVER\Movies ?
Благодаря!

dodo_pv 08-05-2011 19:33

Цитирай:

Първоначално написано от Krassy (Мнение98546)
Би ли казал, ако името на NAS сървъра е STORAGE_SERVER и шернатата директория - Movies, как точно се изписва пътя до там?
\\STORAGE_SERVER\Movies ?
Благодаря!

Да, така и спазвай големината на буквите. Ако не стане, смени наклона на скобите //...../ и пак пробвай. писах ти, че не съм си у нас и не мога да проверя точно. Аз имах проблем с уиндоус7, а в енигмата зададох CIFS.
Освен това, NAS сървърът ти трябва също да е шернат коректно. Не му познавам фирмуера (операционната система), за да ти помогна.

yavoor 08-05-2011 19:40

4D
 
При Дм500хд има и вариант пак през network/network browser. След активирането му показва всички устройства в домашната мрежа и шернатите им папки. Избираш си която искаш и с едно ОК си я маунтваш. Нищо не се пише и не може да се сгреши, а се виждат и всички валидни папки.

dodo_pv 08-05-2011 21:34

Цитирай:

Първоначално написано от yavoor (Мнение98576)
При Дм500хд има и вариант пак през network/network browser. След активирането му показва всички устройства в домашната мрежа и шернатите им папки. Избираш си която искаш и с едно ОК си я маунтваш. Нищо не се пише и не може да се сгреши, а се виждат и всички валидни папки.

Наистина се показват всички устройства в домашната мрежа, ако са шернати, но папките в компютри с ОС windows7, дори и да са шернати с максимални права, не се виждат и не могат да се маунтнат по този начин. Трябва да им се изпише точното име и пътя до тях. Изпробвано.
При winXP и с други дриймове няма проблем и наистина става така, както сте го описали и двамата.

Чък Норис 08-05-2011 22:43

Цитирай:

Първоначално написано от Krassy (Мнение98546)
Би ли казал, ако името на NAS сървъра е STORAGE_SERVER и шернатата директория - Movies, как точно се изписва пътя до там?
\\STORAGE_SERVER\Movies ?
Благодаря!

Пишеш само "Movies", това е папката която в действителност търсиш.;)

Krassy 09-05-2011 10:35

Правилно каза dodo_pv ;;650

-menu
-Setup
-System
-Network

После с маунт мениджъра се конфигурира НОВ, като се прави active, CIFS, въвежда му се IP адреса, узер и пас, ако е необходимо, както и целият път до шернатата директория ;;650, без името на сървъра, защото сме му въвели IP адреса.
Например нещо такова:
192.168.33.33
/Movies/Popular... или само /Movies

;;650

Krassy 21-05-2011 01:37

:s104
реших да ъпдейтна софтуера и приемника ми заспа...

След като не успях да го изкарам от този 'унес', изтеглих последния имидж на OpenPli и му гу туррррнах... обаче се замислих, преди да си го настроя... дали не се е появил хубав имидж от някой друг разработчик, или това е най-доброто за сега?

Krassy 21-05-2011 10:24

Това OpenPli като тръгне да зарежда енигмата и понякога зависва и трябва рестарт :s104
Търся стабилен имидж ;;601


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:01.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.