Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   Проблем помогнете (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=40013)

севал 07-05-2016 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение412141)
Не може да се изкриви надолу,да види дали има пукнатини на сгъвката!
Мисля че съм настройвал такава и май имаше жартиери,ами той да каже нова ли е вземал или втора употреба!

нова я взех и нямаше, такъв е модела

севал 07-05-2016 18:12

Цитирай:

Първоначално написано от Онджичек (Мнение411996)
Май елевацията на антена и мотор не са на ред! Кои са ти крайните спътници, които гледаш?

ExpressAM22(53E)-Hispasat(30W)

севал 07-05-2016 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение412123)
Тази антена не е доокомплектована !
Липсват и двете странични рейки , придържащи квадратния профил за конвертора да не провисне и да не се мандахерца няляво - надясно :worry:
Антената е някаква турска модификация на първите НЕТА 120 антени, както се казва: менте на ментето :)
Ако не сложиш тиранти на рейката, няма как да получиш по-добър сигнал от 70см антена ;)
В Кържали имате доста от истенските НЕТА антени, замери тирантите и си доокомплектовай антената ;;650

В момента никой в града не предлага 120 см или по-голяма офсетка.

Онджичек 07-05-2016 18:18

Цитирай:

Първоначално написано от севал (Мнение412584)
ExpressAM22(53E)-Hispasat(30W)

При тях нямаш загуби на сигнал, така ли?

yavor1 07-05-2016 18:37

Цитирай:

Първоначално написано от севал (Мнение412586)
В момента никой в града не предлага 120 см или по-голяма офсетка.

Ти май не разбра какво съм написал :)

Не съм ти предлагал да си купиш ,а да пообиколиш из тарафа и да вземеш размерите на тирантите от същия тип 120 офсетка, твоята е от тези моднатите, тип менте , за това няма дупка на рейката, съответно и мястото на отвора на рейката да си замериш :worry:
Щом е без тиранти, определено е провиснала рейката, може и да е спукана, както предполага Дзумба . Като цяло икономията на 2м алуминиева тръба за тирантите, определя лимитиран живот от 8-10 години максимум. ;)

angeljorj 07-05-2016 19:03

offset
 
Цитирай:

Първоначално написано от севал (Мнение412582)
на стойката за конвертора няма дупки за тиранти,модела е без

Севале то и до тунер стигнахме в другата тема като причина за спада на сигнала.Като направиш всичко което ти казах и драмата ще свърши.Почни си ги едно по едно както си му реда.Тази стоика на конвертора оригиналната ли е ? така е купи нова или вт.употреба. не съм много сигурен но всички 1.20. дето съм виждал имат стр.реики не казвам че това важи за всички това може да го кажат собствениците на магазини за сат.техника.Измери е твоята колко е дълбока виж в някои магазин на нова колко и е фокуса можеш да е преработиш твоята да стане като хората.И снимка ще ти кача после

garanciq 07-05-2016 19:04

http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs...462636950k.JPG

angeljorj 07-05-2016 19:47

offset
 
Цитирай:

Първоначално написано от garanciq (Мнение412596)

Умен бе,да беше само това

garanciq 07-05-2016 20:10

Цитирай:

Първоначално написано от angeljorj (Мнение412601)
Умен бе,да беше само това

Имаш дупчица отдолу и отгоре.Запушва се с времето в носача се събира вода и при студ замръзва.Носача се раздува и минава надолу.По простичко не мога да ти го обясня.Решението е нов или корекция на стария.;;516

dzumba 07-05-2016 20:14

Цитирай:

Първоначално написано от garanciq (Мнение412596)

Тая кривка/замръзналата/ и на менгеме няма да можеш да изправиш без чук!Там не се криви,а се спуква!Най много да има деформация 1см за конвертора,което е 1-2 % и не е фатално!Може да се компенсира с вертикална корекция!Плюс това,отгоре има черна тапа,така че трудно ще влезне вода!
Цитирай:

Първоначално написано от севал (Мнение412578)
Аз това дето го гледах в Кърджали с тази антена дори по на север в Хасково и Димитровград се чудиха мои приятели, как! Араби, израелци, скандинавци, всичко което не си сънувал с 120 см офсетка (отговор за цитата ти „едва ли можеш„) !!!!

Мечтателю,
Да,определени транспондери е възможно,затова и аз се чудя,явно си се объркал!Арабите едно време се гледаха,сега не може,преди 2-3 години е било възможно да гледаш старите Тор и Сириус,сега са други спътници и не може с тая бангия!И във Видин да я закараш,пак ще е проблем!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:27.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.