Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кошче (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=242)
-   -   ОТ САМОТО НАЧАЛО - ЗА НАЧИНАЕЩИ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=31697)

редгендо 18-12-2013 21:56

ОТ САМОТО НАЧАЛО - ЗА НАЧИНАЕЩИ
 
Здравейте,
отварям нова тема с молба за помощ, понеже хал хабер си нямам от нищо. Става дума за следното :
- Имам сателитна чиния. От нея кабел влиза в приемник DREAM DM 500 S.
От компютър излиза кабел към този приемник. Компютъра е с WINDOWS 7. Платил съм пакети към zargacum за Булсатком. Та един вид сигнала се разкодира от компа и влиза в приемника. От там сигнала отива в телевизора. Направих какви ли не настройки на приемника. Качих се за сателит HELLAS SAT 2 - 39.00 E. Автоматично ми сканира за transpodner. Сканирах канали и излзаха много. Но не работят ! Сега гледам SKAT, BALKANIKA, THE VOICE и др. които явно са разкодирани и не искат настройки. Проблема е че другите канали не тръгват. Искам да кажа че :
1. незнам как да направя настройките на компа за да подава сигнал към приемника. Купил съм кроснат кабел за лан връзката и такъв разбрах че трябва да е.
2. Не знам правилно ли съм направил настройките на приемника.
3. Не знам от къде да тръгна даже. В крайна сметка идеята ми е да се направят настройките така, че да се разкодират и останалите канали.

Може ли някой с опит да помага ?:c040:

Wanderer 18-12-2013 22:08

Здрасти, пич. Подозирам, че няма да получиш изчерпателните отговори, от които се нуждаеш. Не защото хората са егоисти, напротив. Чети по-надолу и ще разбереш.
Това което трябва да направиш е да четеш. Във форума има едни много добре написани "уроци". Просто ги намери и прочети. След тях, убеден съм, ще задаваш далеч по-малко и по-конкретни въпроси. Сори, но тук повечето сме минали по този път. Материята е огромна и не вярвам някой да се наеме да ти обяснява всичко от "А и Б". Успех.

редгендо 18-12-2013 22:13

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение294542)
Здрасти, пич. Подозирам, че няма да получиш изчерпателните отговори, от които се нуждаеш. Не защото хората са егоисти, напротив. Чети по-надолу и ще разбереш.
Това което трябва да направиш е да четеш. Във форума има едни много добре написани "уроци". Просто ги намери и прочети. След тях, убеден съм, ще задаваш далеч по-малко и по-конкретни въпроси. Сори, но тук повечето сме минали по този път. Материята е огромна и не вярвам някой да се наеме да ти обяснява всичко от "А и Б". Успех.


Предполагам че е така наистина. Само,че аз направих вече доста неща на база това, че прочетох доста в този форум. Настройки които обаче да направя - споделяне на интернет към приемника обаче никъде на намерих точно описани. Смисъл каква връзка се прави, какво да е IP-to, маската и т.н. не мога просто поне това да направя мисля, че ще успея да доразкажа какво се случи после

Чък Норис 18-12-2013 22:17

Да разбираме, че нямаш рутер, а искаш да пуснеш нет до приемника посредством втора лан карта?

Споделяне на Интернет връзка с две лан карти

редгендо 18-12-2013 22:19

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение294544)
Да разбираме, че нямаш рутер, а искаш да пуснеш нет до приемника посредством втора лан карта?

Споделяне на Интернет връзка с две лан карти

Не май не се изразих. Имам рутер, хващам нета от него с wi-fi
Сигнала трябва да излезе от LAN картата на компа и да отиде в приемника. Трябва да направя нова връзка . Сега в лан картата си виждам само връзка с wi-fi to

Чък Норис 18-12-2013 22:24

А защо не опънеш кабел до бокса? Ако не можеш да пуснеш кабел най-добре използвай AP
Начина да му пуснеш нет през компютъра е само един и той е описан в горния линк, просто споделяш интернет му 2 мрежови карти, без значение лан или ви-фи.

редгендо 18-12-2013 22:25

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение294550)
А защо не опънеш кабел до бокса? Ако не можеш да пуснеш кабел най-добре използвай AP
Начина да му пуснеш нет през компютъра е само един и той е описан в горния линк, просто споделяш интернет му 2 мрежови карти, без значение лан или ви-фи.

Да сега установявам , че точно това е начина. Благодаря за сега!!!!!!. правя пробите !!!

Wanderer 18-12-2013 22:27

Аз, въпреки, че се занимавам с ремонт на компютри(хардуерен), признавам, че съм гола вода в мрежите, но нещо не мог ада разбера - как така от ланката на компа в приемника? След като използваш линии в дрийма, следва да си създал съответния файл, със съответните редове в съответната директория на дрийма. Защо слагаш каруцата пред коня? Т.е. компютъра преди дрийма? (Напомням, много съм зле с мрежите, вероятно пиша абсолютни глупости).

Чък Норис 18-12-2013 22:30

Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение294554)
Аз, въпреки, че се занимавам с ремонт на компютри(хардуерен), признавам, че съм гола вода в мрежите, но нещо не мог ада разбера - как така от ланката на компа в приемника? След като използваш линии в дрийма, следва да си създал съответния файл, със съответните редове в съответната директория на дрийма. Защо слагаш каруцата пред коня? Т.е. компютъра преди дрийма? (Пак повтарям, много съм зле с мрежите, може и да пиша абсолютни глупости).

Нищо сложно, изключваш dhcp-то, на ланка на PC-то даваш 192.168.1.1, на дрийма 192.168.1.2, задаваш една и съща маска, гетауей не се задава. Вече "хватката" е да споделиш интернет връзката от другата мрежова карта на компютъра, което също не е толкова сложно, затова са тези уроци, някой да ги чете.

Wanderer 18-12-2013 22:32

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение294556)
Нищо сложно, изключваш dhcp-то, на ланка на PC-то даваш 192.168.1.1, на дрийма 192.168.1.2, задаваш една и съща маска, гетауей не се задава. Вече "хватката" е да споделиш интернет връзката от другата мрежова карта на компютъра, което също не е толкова сложно, затова са тези уроци, някой да ги чете.

Разбрах та ва ;;513

редгендо 18-12-2013 22:34

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение294556)
Нищо сложно, изключваш dhcp-то, на ланка на PC-то даваш 192.168.1.1, на дрийма 192.168.1.2, задаваш една и съща маска, гетауей не се задава. Вече "хватката" е да споделиш интернет връзката от другата мрежова карта на компютъра, което също не е толкова сложно, затова са тези уроци, някой да ги чете.

Супер ! Благодаря много ! Връзката стана. Стана защото лан картичката ми светна отзад на компа. Свети жълто и в самия приемник. Т.е. от тук заключавам че връзка осъществих. Да, но телевизиите все още не се разкодират. Направил съм всичко според указанията. Хванах над 50 програми ако не и повече. Но не тръгват. Какви настройки са важни да проверя в самия приемник ?

Wanderer 18-12-2013 22:38

Аз пак ще се изкажа неподготвен, но би трябвало да имаш конфигурационен файл с линиите и работещ емулатор(или там, както се казваха - cccam, mgcam, newcamd и пр.).

Чък Норис 18-12-2013 22:39

Задай ръчно днс-ите на мрежата ти в дрийма, или опиши линиите с ип-тата.

Primary DNS 212.39.90.42
Secondary DNS 212.39.90.43
Цитирай:

Първоначално написано от Wanderer (Мнение294559)
Аз пак ще се изкажа неподготвен, но би трябвало да имаш конфигурационен файл с линиите и работещ емулатор(или там, както се казваха - cccam, mgcam, newcamd и пр.).

Човека казва, че е чел и проблема му е интернета, ако има проблем с вкарването на линиите, има отделни теми за това, както тук, така и във форума на зарга.

редгендо 18-12-2013 22:44

Вижте , аз съм нов в тези неща. Само, че - аз тази система я имам като подарък от мой познат. Той беше направил всичко. Гледах си телевизия и т.н. сега обаче той е в чужбина и не може да направи всичко това. Проблема е, че аз не знам как загубих връзка с нета, помислих, че е настройките на приемника и нещо съм разбарникал. Нещо малко е . Всичко си има той , всичко му беше направено но просто съм му променил нещичко дето и аз не знам какво може да е. Бях забранил връзката с втората лан карта и сега като помогнахте стана. Сега явно нещо в приемника е . Той си е настроен но примерно си мисля, че съм променил транспондерите - 10955 вертикал 3000 - това съм настроил аз сега.

редгендо 18-12-2013 22:47

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение294560)
Задай ръчно днс-ите на мрежата ти в дрийма, или опиши линиите с ип-тата.

Primary DNS 212.39.90.42
Secondary DNS 212.39.90.43

Човека казва, че е чел и проблема му е интернета, ако има проблем с вкарването на линиите, има отделни теми за това, както тук, така и във форума на зарга.

ip-тата са:
от прозорец network
enable networ - чекнал съм го
dhcp - чекнал съм го
Ip 192.168.0.0
netmask 255.255.255.0
nameserver 192.168.137.1
gateway .192.168.0.0

това са настройките на приемника


от : satellites and transponders/satelite configuration /-39.0e hellas sat 2
в : satellites and transponders/satfind/ - snr 15.6 , чекнато е LOCK , AGC :88% чекнато е SYNC, BER- 4,7 , satellite - helas sat 2 , transponder 10955/444/v

Чък Норис 18-12-2013 22:47

Никой не може да гадае какво си променил, най-добре за да се научиш е да започнеш отначало стъпка по стъпка.

Цитирай:

Първоначално написано от редгендо (Мнение294562)
ip-тата са:
от прозорец network
enable networ - чекнал съм го
dhcp - чекнал съм го
Ip 192.168.0.0
netmask 255.255.255.0
nameserver 192.168.137.1
gateway .192.168.0.0

това са настройките на приемника

И твърдиш, че имаш връзка до приемника? :lol15:

vanko23 18-12-2013 23:03

След
Цитирай:

dhcp - чекнал съм го
няма смисъл да чекваш нищо друго, но връзката на приемника ти няма да се получи

редгендо 18-12-2013 23:12

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение294563)
Никой не може да гадае какво си променил, най-добре за да се научиш е да започнеш отначало стъпка по стъпка.


И твърдиш, че имаш връзка до приемника? :lol15:

Тези не съм ги барал . Просто така си бяха. и в крайна сметка бях дал само нещо като рестарт на енигма , други настройки не бях пипал . какво друго може да се е променило ? смисъл - така да го кажа - защо нямам връзка тогава , какво да променя?

редгендо 18-12-2013 23:22

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение294563)
Никой не може да гадае какво си променил, най-добре за да се научиш е да започнеш отначало стъпка по стъпка.


И твърдиш, че имаш връзка до приемника? :lol15:

това си спомням че беше така :

Ip 192.168.0.40
промених го но пак нямам връзка

редгендо 18-12-2013 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от vanko23 (Мнение294566)
След няма смисъл да чекваш нищо друго, но връзката на приемника ти няма да се получи

защо ?

vanko23 18-12-2013 23:38

http://dtv-bg.com/showpost.php?p=294556&postcount=9
Или дърпаш кабел от рутера и чекваш dhcp-то и си готов

редгендо 18-12-2013 23:57

Цитирай:

Първоначално написано от vanko23 (Мнение294579)
http://dtv-bg.com/showpost.php?p=294556&postcount=9
Или дърпаш кабел от рутера и чекваш dhcp-то и си готов

от рутера сигнал не мога да изкарам защото кабела просто ще е много дълъг.Остава варианта да настроя компа.
Напраих промените които сте описали :
Ip на приемника :192.168.1.2
IP na kompa 192.168.1.1.

efekt - nqma

hajduk 19-12-2013 00:10

Цитирай:

Първоначално написано от редгендо (Мнение294586)
от рутера сигнал не мога да изкарам защото кабела просто ще е много дълъг.Остава варианта да настроя компа.
Напраих промените които сте описали :
Ip на приемника :192.168.1.2
IP na kompa 192.168.1.1.

efekt - nqma

Колко много ще е дълъг кабела ... :s101

ВалчоП 19-12-2013 00:12

Това е решение, но е скъпичко.
http://www.amazon.de/TP-Link-TL-PA20...mputers_text_y
Ако рутерчето и дрийма са на един етаж - що да не си опъне и по-дълъг кабел? :s101

редгендо 19-12-2013 00:15

Цитирай:

Първоначално написано от hajduk (Мнение294589)
Колко много ще е дълъг кабела ... :s101

коридор, хол, спалня- около 10 метра. проблема е че го нямам.
до сега в този форум в канал за начинаещи разбрах единственно че съм тъп че съм попитал нещо а така също и че се търси всякакво друго решение но не и това от което имам нужда ... едни настройки кирливи и 10 коментара от които явно ефект пълен няма. кво да кажа....

preslav 19-12-2013 00:18

Колегата май не е дал рестарт на енигмата,а нещо друго.Щом са изчезнали мрежовите настройки,и линийките са отишли в небитието.

редгендо 19-12-2013 00:19

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение294590)
Това е решение, но е скъпичко.
http://www.amazon.de/TP-Link-TL-PA20...mputers_text_y
Ако рутерчето и дрийма са на един етаж - що да не си опъне и по-дълъг кабел? :s101

добре де, разбирам че има мнайсет начина. Аз питам за настройки. Аз имама всичко което си работеше. Трябва да се настрои , вие ми предлагате некви чудесии тука. БЛАГОДАРЯ НАИСТИНА , не че не съм признателен но ми е чудно, че за мен нещо елементарно - някакви си настройки по правилен начин и никой не говори за тях а се търсят какви ли не други варианти. има 5 настройки в компа. 10 настройки в приемника - какво толкова ? само да се кажат какви са е добре от хора които са ги правили и знаят за какво става дума. Ми нали затова е този канал за начинаещи ? :lol15:

редгендо 19-12-2013 00:22

Цитирай:

Първоначално написано от preslav (Мнение294592)
Колегата май не е дал рестарт на енигмата,а нещо друго.Щом са изчезнали мрежовите настройки,и линийките са отишли в небитието.

поне знаеш какво е енигма. супер все пак попадам на някой дето поне е чувал !!! явно има и хора дето разбират ето ! ама има полза от този рестарт на енигмата - сега менюто ми стана на Български :) друга файда няма.

preslav 19-12-2013 00:33

Сега бокса ти е чист като момина сълза.Няма нищо от това което е имало в него преди това.От тук натам само четене по форума,ще се оправиш.

hajduk 19-12-2013 00:34

Изнервяш се, а така няма да можеш да получиш помощтта, за която си отворил темата ... говориш за някакви настройки, които ги имало пък били елементарни ама ти не ги знаеш ... колегите по-горе започнаха разговор с надежда и ти да дадеш някаква по-смислена информация за стиуацията освен преразказ кой какво ти е оставил и как работело ...
Избери си някой на който му разбираш инструкциите и се свържи с него на лични или по скайп, защото се опасявам, че си на път да получиш "негативни" коментари в темата си ... ;;573

редгендо 19-12-2013 00:43

Цитирай:

Първоначално написано от hajduk (Мнение294597)
Изнервяш се, а така няма да можеш да получиш помощтта, за която си отворил темата ... говориш за някакви настройки, които ги имало пък били елементарни ама ти не ги знаеш ... колегите по-горе започнаха разговор с надежда и ти да дадеш някаква по-смислена информация за стиуацията освен преразказ кой какво ти е оставил и как работело ...
Избери си някой на който му разбираш инструкциите и се свържи с него на лични или по скайп, защото се опасявам, че си на път да получиш "негативни" коментари в темата си ... ;;573

Не бе хора не съм изнервен, просто аз пробвам какво ли не. Само че така повече развалям от колкото да оправям нещата. Ок - пишете гадни коментари ама просто това е абсурд някакъв - да задаваш конкретен въпрос на точното място и да получаваш мнения които нямат нищо общо аз останах с много лошо мнение от форума честно ви казвам , просто е абсурд това . Модератора може да прекрати и закрие темата ми. Просто няма смисъл !

preslav 19-12-2013 00:51

Колега няма как да станат нещата ей така на бързо,просто четене трябва и после питане.Успех.

hajduk 19-12-2013 01:07

Цитирай:

Първоначално написано от редгендо (Мнение294598)
Не бе хора не съм изнервен, просто аз пробвам какво ли не. Само че така повече развалям от колкото да оправям нещата. Ок - пишете гадни коментари ама просто това е абсурд някакъв - да задаваш конкретен въпрос на точното място и да получаваш мнения които нямат нищо общо аз останах с много лошо мнение от форума честно ви казвам , просто е абсурд това . Модератора може да прекрати и закрие темата ми. Просто няма смисъл !

Кой коментар беше гаден, какъв ти е конкретния въпрос, кое е абсурд, как като не разбираш от материята определи, че получаваш мнения, които нямат нищо общо ... може би въпросите ти нямат нищо общо ...
Всички, които ти отговорихме, те насочихме какво да направиш за да стигнеш до задоволителни резултати сам ... участието във форума е доброволно и никой не ти е длъжен с нищо ... Поздрави.

редгендо 19-12-2013 01:11

Цитирай:

Първоначално написано от hajduk (Мнение294602)
Кой коментар беше гаден, какъв ти е конкретния въпрос, кое е абсурд, как като не разбираш от материята определи, че получаваш мнения, които нямат нищо общо ... може би въпросите ти нямат нищо общо ...
Всички, които ти отговорихме, те насочихме какво да направиш за да стигнеш до задоволителни резултати сам ... участието във форума е доброволно и никой не ти е длъжен с нищо ... Поздрави.

абе мега форумецо - зададох въпрос за настройки, не за тъпи коментари като твоя . не ми говори глупости тъпак , като не знаеш - ПРОСТО НЕ ПИШИ !!!

preslav 19-12-2013 01:16

Цитирай:

Първоначално написано от hajduk (Мнение294602)
Кой коментар беше гаден, какъв ти е конкретния въпрос, кое е абсурд, как като не разбираш от материята определи, че получаваш мнения, които нямат нищо общо ... може би въпросите ти нямат нищо общо ...
Всички, които ти отговорихме, те насочихме какво да направиш за да стигнеш до задоволителни резултати сам ... участието във форума е доброволно и никой не ти е длъжен с нищо ... Поздрави.

Ти какво се нахвърли бе човека пита и не знае.

AGT 19-12-2013 01:17

Май няма да изкараш много тук . Наистина има хора дето се опитаха да помогнат......разбра се ,че ти трябва и четене. Това "малкото "дето трябва да се пипне наистина е вероятно малко .....но доста объркващо подкара нещата и май и да иска някой няма да може да ти помогне . Успех все пак......всички сме минали през трудности.

Зелен 19-12-2013 01:20

Цитирай:

Първоначално написано от редгендо (Мнение294603)
абе мега форумецо - зададох въпрос за настройки, не за тъпи коментари като твоя . не ми говори глупости тъпак , като не знаеш - ПРОСТО НЕ ПИШИ !!!

Да вземеш да попиташ някъде другаде май ще е по-добре,а???:lol15:
Най-добре чукни на тоз,дето ти е оставил всичко работещо и той за 2мин.ще те оправи.:s101 Що се занимаваш с нас,гаднярите от този форум?

preslav 19-12-2013 01:29

Браво на Варненци,ебати колегите.

редгендо 19-12-2013 01:29

Цитирай:

Първоначално написано от Зелен (Мнение294606)
Да вземеш да попиташ някъде другаде май ще е по-добре,а???:lol15:
Най-добре чукни на Скайпа на тоз,дето ти е оставил всичко работещо и той за 2мин.ще те оправи.:s101 Що се занимаваш с нас,гаднярите от този форум?

да иаз това се чудя. Човека може да го оправи през нета като влезне в моя компютър и виждал дори настройките на приемника. Ама може ли микажи аз всеки път като стане нещо да го притеснявам и да му се моля ? За какво е създаден този форум - да вляза , да попитам и някой да ми дава линк от къде да купя нов приемник, друг да ми казва - ааа колко си тъп така няма да стане, трети да ми казва - ами чети бе, 4 да ме изкарва изнервен и никой реално не каже - ето аз имам такъв приемник, настроил съм ип-то така, маск- така, другите ми настройки са такива и такива. ЕЛЕМЕНТАРНО !!! дал съм първоначално с какво разполагам , какви са ми настройките, какво искам , за какво питам. Как в началото човека разбра - даде линк, направих връзка между компа и приемника. Какво мислиш че не съм изчел 1000 неща ли ? Продължавам да се ровя даже но е СРАМОТА ДА ИМА ХОРА КОИТО ВЪВ ТАКЪВ СПЕЦИАЛИЗИРАН ФОРУМ, вместо да дават професионални или да кажем дори предполагаеми насоки, да ръсят простотии и смятам, че ще се съгласиш с мен. Както виждаш има хора които дават идеи, предположения, аз съм им благодарен за това и им благодаря. Но няма да търпя тъпанари да ми дават акъл . Никой не се е родил научен. Ти защо се включи в темата ? Да покажеш колко сте умни тука и да застанеш на страната на този тъпак или да дадеш мнение КОНКРЕТНО ПО ТЕМАТА ?

Зелен 19-12-2013 01:36

На мен като ми трябва нещо от някой,не отивам при него с думите - „Аве тъпанар,аз си осрах всичко,я ти без много приказки се мятай и оправи нещата“. По тази причина се включих. Ако си разбрал-добре, ако ли не-сполука!!!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:55.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.