Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   4K UHD дискусии (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=394)
-   -   Проблеми със записите по мрежата от 4К каналите. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43954)

Бобсано 27-06-2018 16:12

Проблеми със записите по мрежата от 4К каналите.
 
Здравейте отново, колеги. Значи. Създавам тази тема, защото имам проблеми със записите по мрежата на 4К каналите от сателитните спътници. Та, става на въпрос че наскоро си взех нов 4К сателитен приемник - VU+ UNO 4K SE и реших да тествам дали, че мога да записвам 4К канали по мрежата чрез самба сървъра директно на лаптопа ми. Ами... Направих необходимите настройки на лаптопа, който е с ОС Windows 10, както и на приемника, който е с инсталиран имидж от OpenPli. Дотук добре, но след като направих няколко пробни записа установих, че има проблеми с плейването/възпроизвеждането на вече готовите записани файлове. Проблемите са свързани с това, че когато отворя даден 4К записан файл от лаптопа чрез плеъра MPC-HC x64, започва циклене на картината и звука и то не в малка степен! В смисъл такъв, че самия видео файл въобще не става за ползване. Еми... Според вас на какво може да се дължи този проблем!? Дали аз бъркам някъде нещо по настройките на самия приемник или лаптоп, или проблема е от хардуерно естество?! Мхм... Иначе, трябва да спомена и модела на лаптопа, който е - Asus k550vx-dm028d. Също така тествах и пробвах какви ли не още настройки като например, че променях плана на захранването на лаптопа, инсталирах други плеъри за възпроизвеждане и т.н, но без никакъв ефект. А и да кажа, че подобни проблеми със записите от SD и HD каналите нямам. Еми... Надявам се, че ще има хора, които да се отзоват и да ми помогнат за разрешаването на тези проблеми. И така... Ок. Добре. Ще чакам за съвети, отзиви и всякаква помощ от ваша страна. Благодаря предварително на всички. До скоро. : ))) ; ))) ;;650

баисар 27-06-2018 16:22

Тоя лаптоп https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-...BoCC84QAvD_BwE е доста добър..не той е причината за накъсванията

gentu 27-06-2018 16:29

Качи някъде нещо което си записал , да видим как се държи при нас!:s101

п.п. - как е вързан лаптопа на който записваш към мрежата?

bate_dino 27-06-2018 16:37

Според мен най-добре е да започнеш теста със запис на флашка или диск. Записа по принцип е директен дъмп на транспортния поток и като го пуснеш на лаптопа ще разбереш къде е проблема. Ако всичко е наред, тогав прегледай и си тествай мрежата. UHD каналите вървят с над 20 mbps, така че проблема може да идва и от това. Качи файла от флашката в шер на самбата и тествай. Препоръчително е, да си преправиш домашната мрежа на Гигабитова.

klapana 27-06-2018 16:47

Изтегли си един филм на 4к, знаеш откъде, и си го пусни на лаптопа, ако зацепва значи е от лаптопа. ;;650

Бобсано 27-06-2018 17:08

Цитирай:

Първоначално написано от баисар (Мнение485354)
Тоя лаптоп https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-...BoCC84QAvD_BwE е доста добър..не той е причината за накъсванията

Ок. Добре, колега. Дано наистина се окажеш прав. Мерси за отговора. ; ) : ) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение485355)
Качи някъде нещо което си записал , да видим как се държи при нас!:s101

п.п. - как е вързан лаптопа на който записваш към мрежата?

Мхм... Ок колега, но не знам точно в кой сайт да качим едно, две примерни записчета?! Ако ми кажеш някой примерен, ще е добре. Иначе и лаптопа и приемника са свързани по кабел от рутера по мрежата. Мерси много, че се отзоваваш. : ) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от bate_dino (Мнение485357)
Според мен най-добре е да започнеш теста със запис на флашка или диск. Записа по принцип е директен дъмп на транспортния поток и като го пуснеш на лаптопа ще разбереш къде е проблема. Ако всичко е наред, тогав прегледай и си тествай мрежата. UHD каналите вървят с над 20 mbps, така че проблема може да идва и от това. Качи файла от флашката в шер на самбата и тествай. Препоръчително е, да си преправиш домашната мрежа на Гигабитова.

Ахам. Ясно, колега. Ок. Добре. Още при първа възможност, че тествам как ще е положението с флашка, която е USB 3.0. Иначе знам, че че е по - добре да преправя домашната мрежа на Гигабитова, но поне засега нямам тази възможност. Благодаря за съветите. ; ) : );;650

Цитирай:

Първоначално написано от klapana (Мнение485358)
Изтегли си един филм на 4к, знаеш откъде, и си го пусни на лаптопа, ако зацепва значи е от лаптопа. ;;650

Колега... Тази процедура вече съм я направил и нямам проблеми с 4К филм изтеглен от торент тракер. Все пак се извинявам, че не поясних за това нещо. : ) ;;650

Вокстер 27-06-2018 17:31

Според мен мрежата не смогва. Трябва да е гигабитова. Все пак се записва без компресия.

Бобсано 27-06-2018 19:20

Ахам. Мхм... Ами... И аз не го изключвам този вариант, но ако се окаже че проблема наистина е в мрежата то при това положение, ще се наложи да си заменя сегашния ми рутер. А иначе като стана на въпрос за мрежи и рутери сега се сетих, че забравих да кажа че мрежовите кабели, които ползвам от рутера са фактически един кабел, който е раздвоен в краищата си, за да мога да имам интернет и на лаптопа и на приемника ми! Та това дали е от значение за самите устройства и дали е възможно проблемите със записите да идват оттам??? Мхм... Ок. Добре. Благодаря отново на всички колеги, които се отзовават. : ) ; ) ;;650

Вокстер 27-06-2018 20:24

Цитирай:

Първоначално написано от Бобсано (Мнение485379)
Ахам. Мхм... Ами... И аз не го изключвам този вариант, но ако се окаже че проблема наистина е в мрежата то при това положение, ще се наложи да си заменя сегашния ми рутер. А иначе като стана на въпрос за мрежи и рутери сега се сетих, че забравих да кажа че мрежовите кабели, които ползвам от рутера са фактически един кабел, който е раздвоен в краищата си, за да мога да имам интернет и на лаптопа и на приемника ми! Та това дали е от значение за самите устройства и дали е възможно проблемите със записите да идват оттам??? Мхм... Ок. Добре. Благодаря отново на всички колеги, които се отзовават. : ) ; ) ;;650

100% там е проблема. Можеш много лесно да го провериш. Вземаш един кроснат мрежови кабел, набиваш статични IP-та на лаптопа и приемника, включваш приемника към лаптопа с кроснатия кабел и ако всичко е ок, проблема ти е в мрежата.

oldgraf 27-06-2018 20:37

И двете ти устройства са свързани макс на 100 мбита. Пробва ли от приемникът как се плейват записите ? Че като знам колко и какви боклучави кодеци обикновенно се слагат на компютрите....

Бобсано 27-06-2018 21:00

Цитирай:

Първоначално написано от Вокстер (Мнение485390)
100% там е проблема. Можеш много лесно да го провериш. Вземаш един кроснат мрежови кабел, набиваш статични IP-та на лаптопа и приемника, включваш приемника към лаптопа с кроснатия кабел и ако всичко е ок, проблема ти е в мрежата.

Мхм... Ок. Добре колега, но нещо не успях да разбера от написаното... Ако реша да взема кроснат мрежови кабел и след това свържа приемника и лаптопа чрез този кабел, какво следва?!? В смисъл такъв, че какво точно трябва да направя!?! Ок. Добре. Драсни още няколко реда, за да разбера на 100 % какво се прави при тази ситуация. Благодаря много. : ))) ; ))) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение485392)
И двете ти устройства са свързани макс на 100 мбита. Пробва ли от приемникът как се плейват записите ? Че като знам колко и какви боклучави кодеци обикновенно се слагат на компютрите....

Ахам. Ясно. Ок. Ами... Все още не съм пробвал как, че се плейват записите на приемника, но и това ще направя. Мерси много и на теб, че се включваш. : ))) ; ))) ;;650

Бобсано 01-07-2018 21:19

Здравейте отново, колеги. Значи. Пиша отново в темата, за да кажа докъде стигнах с пробите и тестовете. Еми... Пробвах самия запис, да го пусна чрез медия плеъра на приемника и по този начин няма проблеми с гледането на записите. Иначе реших да сменя и имиджа на приемника, който в момента е OpenATV, но за съжаление проблемите си остават. Също така все още не съм пробвал варианта с кроснатия мрежови кабел, но и не знам какво да правя, дори и да ги свържа по този начин двете устройства!? Мхм... Ако някой знае за какво става на въпрос, ще съм много благодарен да ми помогне и да ми каже какво се прави при тази ситуация. Иначе лошото е, че се появи и друг проблем, който е свързан с това, че понеже разполагам и с ИПТВ канали и правя записи и от тях, но за съжаление самите записи от тези канали нещо не се получават??? В смисъл такъв, че след като направя даден запис на канал, после на лаптопа самия запис ми стои на 0 Mb и все едно самия канал не е записан и се чудя на какво може да се дължи това??? Пробвах и с двата имиджа - OpenPli и OpenATV, но и при двата проблема си остава. Мхм... Ок. Добре. Ами... За пореден път се надявам, че ще има колеги, които да се отзоват и да ми помогнат по горе споменатите проблеми. И така... Благодаря много предварително на всеки един включил се в темата с полезен за мен отговор. До скоро. : )))) ; )))) ;;650

oldgraf 02-07-2018 10:20

Значи трябва да си оправиш софта на лаптопа. IPTV трудно ще запишеш...

Бобсано 02-07-2018 13:53

Мхм... Ок, колега. Но все пак какво имаш в предвид под това да си оправя софта на лаптопа?! Иначе относно IPTV записите, до скоро всичко си беше наред, но тези проблеми са от скоро! А също така все още продължавам да се интересувам какво мога да направя, дори и да си купя кроснат мрежови кабел??? Мхм... Ок. Добре. Благодаря много, че се опитваш да ми помогнеш. Очаквам и други хора, да се включат в темата. : )) ; )) ;;650

bate_dino 02-07-2018 14:04

Щом като си с Uno 4K SE, защо не опиташ с някой от производните на оригиналния имидж - VTI или Blackhole? Може мрежовите драйвери или самбата на OpenPLI или OpenATV да са бъгави или проблема да идва от по-новата версия на gstreamer в тези имиджи?Имай в предвид, че за запис на кодиран канал от сателит ти за OpenXXX имиджите ти трябва pau плъгина.

Относно запис на IPTV, предполагам зависи и от потока. Аз лично съм записвал на Uno 4K-то стриймове, но на VTI имидж.

Чък Норис 02-07-2018 14:15

Ужас :lol15:
Oтвори таск менаджера на перформанс, стартирай един запис на компютъра, щракни една снимка, после повтори с VLC и пак снимка.

taewu 02-07-2018 14:23

аз си записвам без проблеми на флашка от ву зеро 4к , после се гледат на компютър :s101

bate_dino 02-07-2018 14:28

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение485888)
аз си записвам без проблеми на флашка от ву зеро 4к , после се гледат на компютър :s101

На Зеро-то USB-то е 2.0, а в Uno 4K и 4KSE е USB 3.0 и е възможно да има проблем с USB драйвера в OpenATV или PLI. В началото като си взех Uno-то и със VTI ми чупеше записите , но после го оправиха.

Бобсано 02-07-2018 21:00

Цитирай:

Първоначално написано от bate_dino (Мнение485884)
Щом като си с Uno 4K SE, защо не опиташ с някой от производните на оригиналния имидж - VTI или Blackhole? Може мрежовите драйвери или самбата на OpenPLI или OpenATV да са бъгави или проблема да идва от по-новата версия на gstreamer в тези имиджи?Имай в предвид, че за запис на кодиран канал от сателит ти за OpenXXX имиджите ти трябва pau плъгина.

Относно запис на IPTV, предполагам зависи и от потока. Аз лично съм записвал на Uno 4K-то стриймове, но на VTI имидж.

Мхм... Ок колега, но все си мисля, че който и имидж да сложа няма да има промяна. А относно Pau плъгина и аз по едно време си мислих, че е от него, но след като проверих в плъгините дали е там този плъгин, него го нямаше. Иначе пак казвам, че до скоро нямаше никакви проблеми със записите от IPTV каналите с OpenPli имидж, но тези дни и там нещо се развалиха нещата. Благодаря много за пореден път, че се отзоваваш. : ))) ; ))) ;;513

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение485887)
Ужас :lol15:
Oтвори таск менаджера на перформанс, стартирай един запис на компютъра, щракни една снимка, после повтори с VLC и пак снимка.

Мхм... Ок колега. Ще направя и това, обаче този тест, ще мога да го направя или малко по - късно или утре. Мерси и на теб, че се включи. : ))) ; ))) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от taewu (Мнение485888)
аз си записвам без проблеми на флашка от ву зеро 4к , после се гледат на компютър :s101

Ок. Добре. Браво на теб. Радвам се. : ))) ;) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от bate_dino (Мнение485889)
На Зеро-то USB-то е 2.0, а в Uno 4K и 4KSE е USB 3.0 и е възможно да има проблем с USB драйвера в OpenATV или PLI. В началото като си взех Uno-то и със VTI ми чупеше записите , но после го оправиха.

Ахам. Ясно. Ок. Добре. Ще го имам в предвид. : ))) ; ))) ;;650

bate_dino 02-07-2018 21:15

Не е съвсем така. Vti и BH ползват за основа оригиналния имидж с оригиналните драйвери на VU с портвани плъгини. Няма гаранция ,че ОпънПли или OE-A базираните ще работят коректно с хардуера. Пример USB тунера който ползвам, но това е друга тема.

oldgraf 02-07-2018 21:20

Не знам, може би не мога да чета, но го разбрах така:
Пише от приемникът върху хард по мрежата.
Този запис го плейва нормално от приемникът, но записът му "сеца" от лаптопът. Този лаптоп е с не лоши параметри и остава да си настрои коректно софта да му използва хардуера.
Ако не съм разбрал писанията, сори :hammer:

Бобсано 02-07-2018 23:17

Цитирай:

Първоначално написано от bate_dino (Мнение485965)
Не е съвсем така. Vti и BH ползват за основа оригиналния имидж с оригиналните драйвери на VU с портвани плъгини. Няма гаранция ,че ОпънПли или OE-A базираните ще работят коректно с хардуера. Пример USB тунера който ползвам, но това е друга тема.

Ахам. Мхм... Ясно, колега. Еми... Ок. Добре. При това положение мога да тествам тези дни и с посочените от теб имиджи. Дано наистина има подобрение при тях и поне записите от ИПТВ каналите да се оправят. Мерси много за информацията, която даваш. : ))) ; ))) ;) ;;513 ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение485969)
Не знам, може би не мога да чета, но го разбрах така:
Пише от приемникът върху хард по мрежата.
Този запис го плейва нормално от приемникът, но записът му "сеца" от лаптопът. Този лаптоп е с не лоши параметри и остава да си настрои коректно софта да му използва хардуера.
Ако не съм разбрал писанията, сори :hammer:

Ами... Да, колега. Правилно си разбрал, но и аз забравих да спомена, че същите записи, които съм правил са тествани на още два, три лаптопа и компютъра, които дори са по - добри и по - мощни от моя лаптоп, но и при тях се получават същите проблеми за които става на въпрос. Иначе мерси и на теб за пореден път, че се включваш в темата. : ))) ; ))) ;) ;;513 ;;650

Бобсано 03-07-2018 14:37

Здравейте отново. Значи. Въпреки премеждията аз продължавам с пробите и тестовете. Та, стигнах до там, че опитах с другите имиджи като Vti и BlackHole, но положението не се подобри много. Та с Vti имиджа направих необходимите настройки за записите, но при този имидж като пусна да се записва даден канал започва едно зареждане и мислене от страна на приемника и въобще не се получава записа. С Blackhole имиджа положението е доста по - добре, що се отнася до правенето на записите. С него се оправиха и записите от ИПТВ каналите, но за съжаление главния проблем със записите от 4К каналите си остава. Иначе бях обещал да постна снимки от диспечера на задачите по време на запис и ето ги и тях:

1. http://store.picbg.net/pubpic/79/FF/...91028879ff.jpg
2. http://store.picbg.net/pubpic/E7/F6/...f48ce5e7f6.jpg

А що се отнася до това да направя същата процедура с VLC плеъра на лаптопа ми, то записа на 4К канал по този начин поне засега е невъзможен, защото като пусна 4К канал на VLC плеъра, то тръгва само звук от самия канал и няма картина, а когато превключа на друг 4К канал самия VLC плеър като, че ли блокира и се налага да го спирам. Но все пак продължавам, да се интересувам какво да направя, когато свържа кроснатия мрежови кабел, който между другото закупих вчера, към двете устройства??? Надявам се, че ще се намери някой добър човек, който да ми каже. Мхм... Еми... Ок. Добре. Това е засега, което мога да дам като информация относно моите проблеми. Отново, ще чакам за отзиви и включвания от ваша страна. Още веднъж благодаря предварително на всички. До скоро. : ))) ; ))) ;) ;;650

oldman 03-07-2018 19:55

Идеята на кроснатия кабел е да свържеш с него директно приемника с лаптопа, т. е. да не ползваш като посредник рутер, суич или нещо подобно. По този начин се елиминира вероятността посредникът да е причина за намаляване скоростта на обмена.

Veskop 03-07-2018 20:18

Старче,прав-кроснат кабел,от доста години е "исти курац" ;)ЛАН картите си го познават...

oldman 03-07-2018 20:51

Понеже пита човекът …...

Бобсано 03-07-2018 21:03

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение486089)
Идеята на кроснатия кабел е да свържеш с него директно приемника с лаптопа, т. е. да не ползваш като посредник рутер, суич или нещо подобно. По този начин се елиминира вероятността посредникът да е причина за намаляване скоростта на обмена.

Ахам. Ясно. Мхм... Ок колега, но все пак след като ги свържа двете устройства, трябва ли да се правят някакви настройки и има ли нещо друго, което се прави, за да е всичко ок!? И така... Ок. Добре. Благодаря ти, че се включи. : ))) ; ))) ;) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от Veskop (Мнение486092)
Старче,прав-кроснат кабел,от доста години е "исти курац" ;)ЛАН картите си го познават...

Ахам. Ясно, колега. Ок. Добре. Ще го имам в предвид. Мерси много и на теб за пояснението. : ))) ; ))) ;) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от oldman (Мнение486098)
Понеже пита човекът …...

Да. Ок. : ))) ; ))) ;;513

Бобсано 04-07-2018 17:31

Здравейте отново, хора. Значи. Да докладвам докъде стигнах с опитите, пробите и тестовете по моите проблеми. Ами... Та, вчера реших сам да проверя теста с кроснатия мрежови кабел. Намерих из нета няколко неща, които ми помогнаха да направя настройките на лаптопа и приемника ми и след като ги настроих със статични ип адреси и следователно свързах кроснатия мрежови кабел помежду им видях, че вече връзката премина от 100 Мб/с на 1 Гб/с. И при това положение реших отново да направя запис по същия начин, както досега и за съжаление след като пуснах готовите записи на лаптопа, проблемите си останаха. Цикленето, бавенето и прекъсването на картината и звука не се оправиха. Еми... Също така днес реших да обновя драйверите на мрежовата карта на лаптопа ми и след обновяването ефекта беше нулев. И така... Ок. Добре. Надявам се, че все ще се намери някой колега, който наистина да каже откъде идват тези проблеми. Мхм... Отново, ще чакам за всякакви отзиви и съвети от ваша страна. Благодаря много за пореден път. До скоро. : )))) ; )))) ;) ;;650

gentu 04-07-2018 17:59

Ако това ти е инфото за видеото дето го записваш:
Цитирай:

General
Format : MPEG-TS
File size : 643 MiB
Duration : 3 min 27 s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 25.9 Mb/s

Video
ID : 511 (0x1FF)
Menu ID : 20900 (0x51A4)
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@Main
Codec ID : 36
Duration : 19 h 50 min
Bit rate : 24.1 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 50.000 FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.058
Stream size : 201 GiB
Encryption : TPS-Crypt or Viaccess
Color range : Limited
Color primaries : BT.2020
Transfer characteristics : HLG / BT.2020 (10-bit)
Matrix coefficients : BT.2020 non-constant
-твоят лаптоп ще му е много зор да го плейне. Трябва да го записваш с друг кодек , примерно AVC с 25 fps и по-нисък Bit rate!

Бобсано 04-07-2018 20:17

Мхм... Да, колега. Това ми е инфото за видеото, което записвам. Е то има ли начин да записвам с други параметри!? Аз поне не знам за друг начин на записване. Но все пак, ако има, че съм благодарен да ми кажете как става! Мхм... Еми... Ок. Добре. Все пак отново, ще чакам за други отговори по въпроса. Мерси много за информацията и на теб. : )))) ; )))) ;) ;;650

ditev 05-07-2018 00:20

@Бобсано - @gentu ти каза в началото, качи един запис да го проверим на нашите пц-та където вече са проверени и нямат проблем с възпроизвеждането на 4К записи. Да видим да ли проблема е в записа или в в хардуера на лаптопа или в кодеци.
@Чък Норис ти каза да направиш снимка, когато си плейнал вече 4к-записа да видим колко се товари процесора, когато си го пуснал, а не по време на запис. И да ти кажем да ли този лаптоп става за плейване на тези 4к записи.
Аз права по същия начин записи дори мога да кажа със почти съшия приемник - Vu+ Uno 4K със OpenATV и ги правя подобно на твоя случаи, но в настолно пс, 100 мбита мрежа, никакви такива глупости 1000 мрежа трябвало.
Качи в някой от тези сайтове: https://ndox.abv.bg, https://uploadfiles.io , https://www.filedropper.com и тн.
Направи една снимка на перформанс по време на пейнат 4К запис да видим как се товари процесор и видео карта.

Бобсано 06-07-2018 15:36

Здравей, колега. Ахам. Ясно. Ок. Добре. Еми... Явно и аз нещо съм се объркал относно поста на колегата @Чък Норис, за което се извинявам. Иначе преди малко качих един 4К запис в сайта на Dox.bg и ето го и него:

Запис - https://ndox.abv.bg/download?id=1ed9f6d436

Също така направих и снимки по време на плейване на същия 4К запис и ето ги и тях:

1. http://store.picbg.net/pubpic/61/41/...da21e86141.jpg
2. http://store.picbg.net/pubpic/89/AC/...7ea87489ac.jpg

Ами... Все пак за съжаление поне аз стигам до извода, че може би самия лаптоп на успява да смогне на тези тежки процеси за него и не му достига ресурс и мощност, но дано не се окажа прав. И така... Еми... Ок. Добре. Това е поне засега от мен. Отново, ще чакам за нови отговори в темата. Мерси много на всички колеги за пореден път, че ми обръщат време и внимание. До скоро. : ))) ; ))) ;) :D ;;650 ;;513

Чък Норис 06-07-2018 16:09

А сега прочети какво ти липсва на VLC-то за да ти възпроизведе x265 кодека и пробвай с него.

The Joker 06-07-2018 20:06

Проблеми със записите по мрежата от 4К каналите
 
Здравей,
пуснах твоя запис от TRT, но при мен не върви добре. Виж битрейта от теб - 2.12 Mbps.
https://ibb.co/goPrEy
https://ibb.co/goPrEy

За сравнение един мой запис, там битрейта ми е 27.00 Mbps.
https://ibb.co/g3oe1d
https://ibb.co/g3oe1d

Не пишеш с кой плеър ти насича, или аз съм го пропуснал. Ако е така се извинявам.
Бих ти препоръчл и този плеър,
https://sourceforge.net/projects/mpc.../MPC-BE%20x64/

VLC-то си има някои недостатъци.

Гената89 07-07-2018 11:48

Цитирай:

Първоначално написано от Бобсано (Мнение486318)
Здравей, колега. Ахам. Ясно. Ок. Добре. Еми... Явно и аз нещо съм се объркал относно поста на колегата @Чък Норис, за което се извинявам. Иначе преди малко качих един 4К запис в сайта на Dox.bg и ето го и него:

Запис - https://ndox.abv.bg/download?id=1ed9f6d436


Здрасти колега,въпросния запис качен от теб,го отворих с https://potplayer.daum.net/ И няма проблеми с разминаване на звука или сечене,но при възпроизвеждането процесора се товари на 80% а видео картата на 5 - 6,най вероятно както са ти казали по горе,хардуера ти е по слаб и от това сече,теста го правих на i 5 -6400 и видео карта Radeon rx 200 - 2gb

jack82 07-07-2018 12:08

За да върви гладко ви трябва видео карта която подържа 4к резолюция или здрав процесор.

Бобсано 09-07-2018 19:00

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение486320)
А сега прочети какво ти липсва на VLC-то за да ти възпроизведе x265 кодека и пробвай с него.

Мхм... Добре колега, но прочетох относно това какво ми липсва на VLC плеъра, но за съжаление или аз не намирам точната информация или има нещо друго, което трябва да се направи!? Мхм... Еми... Ок. Добре. Ще съм ти много благодарен, ако ми кажеш какво точно трябва да направя. Ще чакам за съдействие от твоя страна. : ))) ; ))) ;) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от zdravkos (Мнение486338)
Здравей,
пуснах твоя запис от TRT, но при мен не върви добре. Виж битрейта от теб - 2.12 Mbps.
https://ibb.co/goPrEy
https://ibb.co/goPrEy

За сравнение един мой запис, там битрейта ми е 27.00 Mbps.
https://ibb.co/g3oe1d
https://ibb.co/g3oe1d

Не пишеш с кой плеър ти насича, или аз съм го пропуснал. Ако е така се извинявам.
Бих ти препоръчл и този плеър,
https://sourceforge.net/projects/mpc.../MPC-BE%20x64/

VLC-то си има някои недостатъци.

Здрасти, колега. Ами... Ок, но поне аз мисля, че ти бъркаш някъде с твоя начин на показване на битрейта, защото при мен чрез програмата MediaInfo ми показва съвсем други стойности на битрейта, а именно че е около 26 Mbps! Мхм... Иначе и аз тествах с този плеър, който си препоръчал, но и с него няма никакво подобрение, даже откъм възпроизвеждане нещата с този плеър са по - зле. И така... Еми... Ок. Добре. Благодаря все пак и на теб, че се опитваш да ми помогнеш. : ))) ; ))) ;) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от Гената89 (Мнение486427)
Здрасти колега,въпросния запис качен от теб,го отворих с https://potplayer.daum.net/ И няма проблеми с разминаване на звука или сечене,но при възпроизвеждането процесора се товари на 80% а видео картата на 5 - 6,най вероятно както са ти казали по горе,хардуера ти е по слаб и от това сече,теста го правих на i 5 -6400 и видео карта Radeon rx 200 - 2gb

Здравей, колега. Мхм... Ок. Добре. Ясно. Еми... То и за вече натам се насочвам към това, че наистина хардуера на лаптопа ми не е достатъчно добър и силен, за да работи нормално с тези тежки 4К записи. Все пак все още се надявам, че проблемите идват от друго място, но ще потествам и поопитвам още малко време и тогава, ще се насоча към вземане на решение. И така... Ами... Мерси много и на теб, че се включваш в темата. : ))) ; ))) ;) ;;650

Цитирай:

Първоначално написано от jack82 (Мнение486432)
За да върви гладко ви трябва видео карта която подържа 4к резолюция или здрав процесор.

Ахам. Ясно. Ок. Добре, колега. Еми... Благодаря много и на теб. : ))) ; ))) :D ;) ;;650 ;;513

Бобсано 12-07-2018 14:22

Здравейте отново, хора. Мхм... Ами... Пиша отново, защото все още не мога да оправя проблемите ми. Та, търсих доста относно съвета на колегата @Чък Норис за липсващото нещо във VLC плеъра, но така и не намирах нужната информация. Еми... Ще съм много благодарен, ако някой удари едно рамо и успее да ми каже какво точно ми липсва във VLC плеъра, за да подкарам 4К записите! Иначе за съжаление отново се появи другия проблем, който е свързан със записването на ИПТВ каналите. Просто самите записи не се получават и си стоят на 0 кб. Според вас от какво може да е този проблем?!? Мхм... Все пак пробвах да направя няколко записа от ИПТВ каналите ми именно чрез VLC плеъра на лаптопа ми и там подобни проблеми няма и всичко е наред. Също така търсих за някакви плъгини като Pau плъгина например, но за съжаление с този имидж, с който съм в момента, а именно - Black Hole, 3.0.5, поне аз не мога да го намеря в плъгините. Мхм... Еми... Да не би да има някаква друга настройка или плъгин, които забравям!?! И така... Ок. Добре. За пореден път се надявам, че ще има колеги, които да се отзоват и да се притекат на помощ. Отново, ще чакам за съдействие от ваша страна. Предварително благодаря. До скоро. : )))) ; )))) :s101 ;) :D ;;650 ;;513


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.