Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Анкети (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=179)
-   -   Анкета: Трябва ли да се толерират обяви за търсене/предлагане на ТЕСТ линии? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34998)

дрим 05-10-2014 15:42

Анкета: Трябва ли да се толерират обяви за търсене/предлагане на ТЕСТ линии?
 
Ето една анкета, за да видим на къде духа вятъра

Анкетата е публична и всеки може да маркира повече от един отговор!

Brian 05-10-2014 15:43

Да се толерират - не, но да се допускат - да. Но с мярка и строг контрол. Все пак това трябва да е форум за хобисти.

Pirat 05-10-2014 15:53

НЕ!
Или пускат free line това трябва да е хобистки форум иначе кво правиме тука някой е ясно пари!

Чичо Боре 05-10-2014 15:53

Според мен няма лошо да се предлага линия за тест, но да не е скришно на лс, а да бъде пусната тема в съответния раздел и да бъде обяснено всичко точно.

дрим 05-10-2014 15:59

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339092)
Да се толерират - не, но да се допускат - да. Но с мярка и строг контрол. Все пак това трябва да е форум за хобисти.

Формулирай ако обичаш строг контрол, защото и сега го има, но истински безплатните фрии тестове по ги няма ;;650

Радил 05-10-2014 16:06

Гласувах с "Да". Щом има раздел за шеринг, не виждам причина да няма теми с линии пък били те платени или фрий. Ако има търсене защо да няма и предлагане? Много хора биха предпочели шейх говорещ български, който да им помага с настройките и поддръжката, отколкото някой рускоговорящ например. Бих подкрепил някакво ограничение на брой обяви за ден, седмица или месец от потребител и за конкретна линия (за да няма безброй нови регистрации предлагащи едни и същи линии).

Brian 05-10-2014 16:11

Като се замисля не знам какво ще последва след строгия контрол. Каква е идеята? Че някой прави бизнес през форума? Винаги го е имало и ще го има. Форума е за хобисти -да, но пък и хобистите имат нужди. Дали ще купува от другите или от хора от форума каква е разликата? Има съпорт за другите, що да няма съпорт и за хората от форума, които предлагат платен шеринг. Каква ще е идеята на забраната? Някой да не стане милионер на гърба на форума ли? Той форума така или иначе си действа. А между продавач на приемници и продавач на шеринг симбиоза има и ще има.
Тарикати има и винаги ще има, трябва ли всички да страдаме в борбата срещу тях, защото негативите са повече, когато се бориш срещу тях, отколкото когато ги пуснеш да си правят тарикатлъците. Този който пуска шеринга винаги може да резне такъв тарикат, защото рано или късно се разчува и в този момент тариката ще отговаря пред "спонсорите си". Въобще даже не ми е ясно кой нормален човек ще седне да продава нещо което получава негарантирано. И колко ще спечели? По скоро ще зариби двама трима и те като се усетят ще потърсят по стабилни източници.

ivan_sv 05-10-2014 16:14

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339103)
Като се замисля не знам какво ще последва след строгия контрол. Каква е идеята? Че някой прави бизнес през форума? Винаги го е имало и ще го има. Форума е за хобисти -да, но пък и хобистите имат нужди. Дали ще купува от другите или от хора от форума каква е разликата? Има съпорт за другите, що да няма съпорт и за хората от форума, които предлагат платен шеринг. Каква ще е идеята на забраната? Някой да не стане милионер на гърба на форума ли? Той форума така или иначе си действа. А между продавач на приемници и продавач на шеринг симбиоза има и ще има.
Тарикати има и винаги ще има, трябва ли всички да страдаме в борбата срещу тях, защото негативите са повече, когато се бориш срещу тях, отколкото когато ги пуснеш да си правят тарикатлъците. Този който пуска шеринга винаги може да резне такъв тарикат, защото рано или късно се разчува и в този момент тариката ще отговаря пред "спонсорите си". Въобще даже не ми е ясно кой нормален човек ще седне да продава нещо което получава негарантирано. И колко ще спечели? По скоро ще зариби двама трима и те като се усетят ще потърсят по стабилни източници.

Много точно казано.

дрим 05-10-2014 16:16

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339103)
.....

Прав си, не напразно споменах, че момента е тънък, винаги за всяко нещо покрай сухото, гори и суровото.
Нека да видим какво е общественото мнение в този референдум и като гледам избирателната активност, нещата ще си останат по старому ;)

BOBIKAT 05-10-2014 16:18

2Прикачено(и)
Аз ли съм кьорав? Или нещо анкетата е афиф!

Кермит 05-10-2014 16:24

Форума отдавна е бизнес за шеринг платените подавачи. Фрий линиите им бръкат у гъзо. За това се и надигат срещу такива. Именно за това и аз заплюх форума и съм с 3 ника тук( сега си ползвам само жабока, единия го дадох на приятел - първия ми не го ползвам).
Обвиниха berks с най-виша наглост в реклама, а човеко пръв даде инфо за ментел. Иам и още думи но ме мръзи да пиша.
Колкото ме касае мен по шера имам си карти и си ги разменям но не и в БГ. Фрии тестове не ми трябват.
Не съм гласувал по анкето и няма и да гласувам. Просто е излишно.

njor 05-10-2014 16:34

Трябва да има,в отделна секция и срещу заплащане както са магазините които рекламират тук.
В общата част НЕ.

емо111 05-10-2014 16:36

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339092)
Да се толерират - не, но да се допускат - да. Но с мярка и строг контрол. Все пак това трябва да е форум за хобисти.

Нека да има, но да има примерно ограничение по брой постове или година на регистрация за да може да пускат такава тема.Няма ли ограничение ново регистрираните ще станат много ще стана голям качамак.По принцип всичко е ден до пладне,няма лошо човек да тества какво е направил и при колко маймунки клона ще се срине. По принцип който търси намира, лошото става по късно като почнат да се мерат паници,милисекунди,тоя бил специалист оня бил кенеф третия бил незнам си какъв - това много дразни.
Платените сървъри задължително спонсорират собственика на форума с xyz$ лева ежемесечно /един вид като бизнес партньор/, заради осигурения пазар.Обява извън този раздел бан завинаги.
Всеки има глава на раменете си и може да прецени кое откъде и как да тества и използва.;;650

дрим 05-10-2014 16:39

Цитирай:

Първоначално написано от BOBIKAT (Мнение339107)
Аз ли съм кьорав? Или нещо анкетата е афиф!

Аз не виждам нищо нередно, имаш ги всичките опции :s101

Упс, аз съм къорав, верно последната опция я нямаш, е нищо де, ако ще гласуваш за нея, я пиши в темата, после, ще ти броя гласа ;;650

едит за трети път: хванал си ме в момент на добавяне на опции, сега би трябвало всичко да виждаш :D

Geryl 05-10-2014 17:14

Днес ми е тръгнало на гласуване.Гласувах да не се толерират ,но да се допускат.Според мен така трябва да бъдат до тогава докато операторите не започнат да ни предлагат така услугата ,че да можем сами да си избираме техниката ,а не да ни ограничават с техните дървета.А според мен никой не забогатял от шер.За да имаш сървър с всичко безупречно си трябват и сериозни инвестиции повече печелят тези който купуват ,за малко пари много програми.

BOBIKAT 05-10-2014 17:41

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение339115)
Аз не виждам нищо нередно, имаш ги всичките опции :s101

Упс, аз съм къорав, верно последната опция я нямаш, е нищо де, ако ще гласуваш за нея, я пиши в темата, после, ще ти броя гласа ;;650

едит за трети път: хванал си ме в момент на добавяне на опции, сега би трябвало всичко да виждаш :D

Тогава да се зачита опция 6, опция 2 е невалидна. ;;650
П.С. По принцип нямам нищо против фрии линиите. Имам против, когато са пуснати с користна цел.

дрим 05-10-2014 17:43

Цитирай:

Първоначално написано от BOBIKAT (Мнение339123)
Тогава да се зачита опция 6, опция 2 е невалидна. ;;650

OK, няма ядове ;;650

dzumba 05-10-2014 17:47

Цитирай:

Първоначално написано от Кермит (Мнение339110)
Форума отдавна е бизнес за шеринг платените подавачи. Фрий линиите им бръкат у гъзо. За това се и надигат срещу такива.

Къде ги тия бре?Аз пък, как не видях поне една платена линия,да взема да пробвам и да си купя, ако ми хареса!Имам нужда,че ми писна да се набутвам!

д.е.м.т 06-10-2014 10:08

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение339126)
Къде ги тия бре?Аз пък, как не видях поне една платена линия,да взема да пробвам и да си купя, ако ми хареса!Имам нужда,че ми писна да се набутвам!

Затова ли беснееш като има фрее линия.Човекът е написал тест,да гледа който иска.

yavor1 06-10-2014 10:47

Цитирай:

Първоначално написано от д.е.м.т (Мнение339256)
Затова ли беснееш като има фрее линия.Човекът е написал тест,да гледа който иска.

Гео, в Пикадили , а и в други маркети, постоянно има безплатни - фрии саламчета, сиренца и винца към тях , предполагам че и у ваше село има подобни.
Как мислиш това е благотворителна кампания за охранване на населението или нещо друго?
Тестваш, даваш си мейла или скайпа , рекламната кампания продължава на персонално ниво , обикновен рекламен трик за зарибяване:worry:
Ама китайци са или филипинци , или бимбилистанци , еднакви алабализми се ръсят , очаквам скоро и като сомалийски представители да се персонализират, хайде стига , за балъците е безплатно единствено тестовото сиренце в капана :e085:

д.е.м.т 06-10-2014 11:04

Съгласен съм,ама какъв е проблема да ги пускат и тестваме.Проблем няма.Наздраве и дано и 16 изгрее.Стига толкова hate,видяхте какво стана на изборите.

дрим 06-10-2014 11:26

Цитирай:

Първоначално написано от д.е.м.т (Мнение339262)
Съгласен съм,ама какъв е проблема да ги пускат и тестваме.Проблем няма.Наздраве и дано и 16 изгрее.Стига толкова hate,видяхте какво стана на изборите.

@д.е.м.т, гледам основно пишеш само за изгравянето на 39, надежди за 45, сега и за 16 ;;basi Толкова ли е важно това и ще ти донесе ли вътрешен мир?
Голям праз, кой от тия на кои версии ще грее, аз пък искам Скай-четата да греят на HD, това ще ми е по-ОК.

д.е.м.т 06-10-2014 11:29

Всеки според предпочитанията си .Важното е да не оплюват хората които споделят нещо с нас.Ясно е защо го правят,ама можеха и да не го правят.

дрим 06-10-2014 11:31

Цитирай:

Първоначално написано от д.е.м.т (Мнение339272)
Всеки според предпочитанията си .Важното е да не оплюват хората които споделят нещо с нас.Ясно е защо го правят,ама можеха и да не го правят.

Точно, защото е ясно защо го правят, да си регистрират фирма, да си плащат данъци и тогава да прибират кинти!
Упс, забравих, че цялата дейност е извън закона :worry:

Brian 06-10-2014 11:37

В торентите има неписано правило да не се пиратства българското, поне докато не мине първата жътва от кината. Но тук как да го приложим след като Булсат са по-големи пирати и от нас. Нито са си обявили точния брой на абонатите пред тези на които плащат, нито са спрели да носят чантите с пари в брой между офисите. Та какво рече Дрийм? :worry:

дрим 06-10-2014 11:46

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339276)
В торентите има неписано правило да не се пиратства българското, поне докато не мине първата жътва от кината. Но тук как да го приложим след като Булсат са по-големи пирати и от нас. Нито са си обявили точния брой на абонатите пред тези на които плащат, нито са спрели да носят чантите с пари в брой между офисите. Та какво рече Дрийм? :worry:

Тук ми прилича на:
"другите крадат, значи и аз ще краднем" е те с тая психика няма да се оправим и след 100 години :hammer:

njor 06-10-2014 11:50

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение339278)
Тук ми прилича на:
"другите крадат, значи и аз ще краднем" е те с тая психика няма да се оправим и след 100 години :hammer:

Има и нещо друго,принципно защо тогава магазините си плащат на форума за ползване на платформата.
Или форума няма нужда от пари да се издържа?Да ни осигури по добър хост и поддръжка,а и може да се помисли за някакво заплащане ма екипа.

Brian 06-10-2014 11:57

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение339278)
Тук ми прилича на:
"другите крадат, значи и аз ще краднем" е те с тая психика няма да се оправим и след 100 години :hammer:

Може и да ти прилича щото "Човек вижда колкото знае" но на мен по ми прилича на друго - да крадеш от крадеца :worry:

Освен това и съм привърженик на метода с бутончето "Черпи ме една бира" (ако ти е било полезно) ;;650

дрим 06-10-2014 12:03

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339281)
Може и да ти прилича щото "Човек вижда колкото знае" но на мен по ми прилича на друго - да крадеш от крадеца :worry:

Дообре Робин Худ, всеки си има мнение по въпроса, аз си казах моето, разбрах и твоето, колкото и да ми носиш вода от десет кладенеца, не го споделям.

"Човек вижда колкото знае" това важи за теб :worry:
И не съди по себе си за околните!

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339281)
Освен това и съм привърженик на метода с бутончето "Черпи ме една бира" (ако ти е било полезно) ;;650

Ако ми беше полезно, щеше да разбереш.
А като се видим ще те черпя и две бири, щото такъв чешит като тебе рядко се среща :;808

Brian 06-10-2014 12:06

Аз съдя за околните по околните, би било грешно да съдя за тях по себе си, че тогава щях да си мисля, че живеем в един праведен, утопичен свят :worry:

Pirat 06-10-2014 12:18

Ще стане много интересно ако някой пусне free линия за 1 година!:)

Brian 06-10-2014 12:20

С две годишен договор :worry:

dzumba 06-10-2014 12:22

Цитирай:

Първоначално написано от д.е.м.т (Мнение339256)
Затова ли беснееш като има фрее линия.Човекът е написал тест,да гледа който иска.

Беснея глупако,когато такива като тебе и като оня резняк,дето ти ръкопляска се правят на отворени и модераторите ги жалят!

Brian 06-10-2014 12:23

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение339282)
Ако ми беше полезно, щеше да разбереш.

Сателайт БГ го разбраха, въпреки, че ги имах във ВИП абонамента ;;513

дзумба недей бесня ами им се хили на такива глупаци. Нервите съкращават живота, а смеха го прави лесен ;;650

dzumba 06-10-2014 12:29

:worry::D;);;516;;602:)

така добре ли е?

дрим 06-10-2014 12:41

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение339289)
Беснея глупако,когато такива като тебе и като оня резняк,дето ти ръкопляска се правят на отворени и модераторите ги жалят!

Направо съм ги прежалил.

Brian 06-10-2014 12:51

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение339292)
:worry::D;);;516;;602:)

така добре ли е?

Супер е.... (не мога да намеря емотиконката с летящи розови слончета и прасенца) ;;573

дрим 06-10-2014 12:57

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339294)
Супер е.... (не мога да намеря емотиконката с летящи розови слончета и прасенца) ;;573


Това, става ли ;;573


http://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gifhttp://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gifhttp://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gifhttp://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gifhttp://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gifhttp://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gifhttp://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gifhttp://i717.photobucket.com/albums/w...eys/PigFly.gif

http://i717.photobucket.com/albums/w...cv3g0c5si2.gif

jack82 06-10-2014 13:11

:)
 
иха тука какви размисли и страсти има в тази тема ;;675

Онджичек 06-10-2014 13:49

Отговорих с НЕ, поради факта, че изпитах на свой гръб как се пускат подобни сървъри. Даваш му локална за размяна, а убавеца на твой гръб пуска промоции и за капак наглее. Ако ще правят бизнес, както предложи @njor, да си плащат за това, както е по другите подобни форуми.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.