Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DVD и BLURAY плеъри (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=131)
-   -   Записващо DVD + запис и на USB (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36658)

илкодонев 17-03-2015 09:22

Записващо DVD + запис и на USB
 
Здравейте, моля за съвет и препоръка за плейър, който да може да прави запис от друго устройства, както на DVD, така и на USB.
Благодаря предварително!

илкодонев 19-03-2015 09:30

Здравейте отново, никой ли няма такъв тип плейър?
Въобще има ли такава комбинация?

Хоризонт 19-03-2015 18:50

http://dtv-bg.com/showthread.php?t=31646
тука е писано по темата.
Та много късно си се сетил колега да търсиш, защото двд диска излиза от употреба. Няколко двд записвачки съм сменил до сега, защото извършвам услугата презапис от VHS и други аналогови касети на двд диск в промишлени количества на клиенти от почти цялата страна. Миналата година ми се скапа рекордер филипс, изкара около 4-5 години и веднага си купих LG
http://www.technopolis.bg/bg/DVD-pla...T-699H/p/32335
но като гледам и той не се произвежда вече. Намират се блурей рекордери ,обаче с навлизането на 4К ултра HD и те ще последват двд то .
Колеги някой ако има касети за презапис и цифровизиране нека ми пише на лс или ми позвъни 0889567575 цените ми са много ниски!

Liberator 19-03-2015 21:46

Ми става и с USB capture card
http://m.aliexpress.com/item/7938740...bilesitedetail

Хоризонт 19-03-2015 22:10

Цитирай:

Първоначално написано от Rado (Мнение363022)
Ми става и с USB capture card
http://m.aliexpress.com/item/7938740...bilesitedetail

Тая джаджа е колкото евтина, толкова и за нищо не става. Имам я в арсенала си. Модела е правен когато пентиум 4 е бил топ компютър- преди 15 години, това е от инструкциите към тази джаджа. Освен това като позагрее и не смогва да изкара нужните кадри и картината започва да сече и се губят кадри. Особено очевиден и е недостатъка на на по-евтините лед и лцд телевизори, когато е сваляно с нея. Една видеокарта от рода на пинакъл или канопус върши много по-добра работа.

Liberator 20-03-2015 00:18

Дадох я като пример. Във ерата на компютрите няма смисъл да се дават луди пари за ненужен хардуер. Аз ползвам Terratec, купуван навремето донгъл, гледам в ebay все още се намира:
http://www.ebay.co.uk/itm/Terratec-U...item1c4fa30e63
Но Pinnacle са класика, всичко е софтуер вече. Хардуера е за без пари, трябва малко четене на упътването на софтуера и всичко се прави в къщи.
Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение363024)
Тая джаджа е колкото евтина, толкова и за нищо не става. Имам я в арсенала си. Модела е правен когато пентиум 4 е бил топ компютър- преди 15 години, това е от инструкциите към тази джаджа. Освен това като позагрее и не смогва да изкара нужните кадри и картината започва да сече и се губят кадри. Особено очевиден и е недостатъка на на по-евтините лед и лцд телевизори, когато е сваляно с нея. Една видеокарта от рода на пинакъл или канопус върши много по-добра работа.


ПоповП 20-03-2015 00:56

Ползвам успешно от 1г това за прехвърляне видеокасети на USB хард диск, 25лв в Конрад:

http://prikachi.com/images/85/7994085b.jpg

radovan1973 20-03-2015 01:11

Имам 50 VHS касети с домашно видео за дигитализиране,и на скоро ми подариха чистонов неизползван видеорекордер sony slv-se10.Дайте съвет за прехвърляне с оптимално запазване на качеството

Хоризонт 20-03-2015 16:18

на 2 часа

Агуа де вида 25-05-2017 17:04

Здравейте! Пиша тук тъй като виждам че тези тема е близо до това което търся. Намерих вкъщи цяло кашонче със стари VHS касети (повечето домашни записи, т.е семейни записи и няколко официални/оригинални закупени от чужбина). Работата е там, че ако отида във фото искат 15лв на час и една касетка ако е да речем около 3 часа и е цялата пълна излиза около 45лв. Но тъй като домашните записи са поне 6 касетки (и повече) това като цена излиза около 285лв и то минимум, което си е направо лудост. Те ще излязат не златни, а направо и аз не знам какви. Та исках да попитам как най-лесно бих могла да ги прехвърля на дигитален носител. Лаптопа и PC-то са ми Windows 10 (За PC-то не съм много сигурна дали не беше Windows 8 ) съответно лаптопа 64bit, а PC-то 32bit. Много рових и четох по темата, включително видях и тук какво сте писали, но проблема е че аз имам само VHS касетите (дори видео плеър нямам и тези дни рових в нета да намеря някой на старо и намерих един в olx комбиниран vhs + dvd, който записва от касетата на диска)... Моля ви, ако все още някой чете и пише тук да помогне!!! (Не знам дали има значение, но по принцип имам два DVD плеъра и четох че можело DVD плеър по някакъв начин да се върже евентуално за видео плеър и по някакъв такъв начин да прехвърля касетите на DVD, ама един Бог знае дали изобщо е възможно и дали ще успея). Четох много че прехвърлянето може да стане и с нещо наречено capture и порових в ebay (аз ровя в британския ebay - ebay.co.uk) и там го има по кажи-речи десетина паунда, което е 20-тина лева. Сега колко е качествен е друг въпрос, но на мен качеството не ми трябва да е HQ/HD така или иначе, важното е все пак да става за гледане, а и по-големия проблем ми е че не мога да намеря capture за win 8/10 все за до уиндоус 7 намирам...Наистина не знам какво да правя, така че ако някой може да помогне ще съм много благодарна!

dokodoko 26-05-2017 01:38

аз имам това има си диск с драйвери и програма с която се осъществява записа лесна за употреба http://easycapexpertti.mybisi.com/pr...pture-xp-vista

от двата ни познати бг сайта да не ги споменавам ги има , моят си го купих за 20 тина лева, и се работи много лесно с него .трябва да имаш и разбирас е читаво видео поне плеър .

тин 26-05-2017 04:11

Става, както с комбинирано устройство двд рекордер с видео плеър, така и с отделни двд рекордер, свързан с видео.При първия вариант просто се слага касетата във видеото и се пуска, слага се диск в двд рекордера и се натиска едно копче dubbing.Поне така беше ма моето устройство преди.При втория вариант двд рекордерът се свързва с телевизор посредством кабел, след това с друг кабел се свързва с видеото, целта е сигналът от видеото да излезе през двд рекордера.Например ако се свържат с кабел скарт или чинч/камбанки/, на двд рекордера трябва да се отиде на av 1, 2 ,3-там където излезе сигнал, зависи от това на кой вход-изход са свързани двете устройства.Иначе като нови видео има тук
http://volta.bg/?page=item&ref=searc...=&itemID=20001
Двд рекордер скоро нов по сайтовете не съм видял, само втора употреба.В Техномаркет има два блу рей рекордера, ама са доста скъпи.
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...-450h-09063140
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...r-500-09077267

Хоризонт 27-05-2017 16:43

Проблема на почти всички е че, нямат читаво видео да възпроизведе касетите! Освен това като не е пускатана касетата тя е залепнала и иска развъртване за да бъде възпроизведена. И най лошият сручай ако са съхранявани в някой влажен таван или мазе и са мухлясали, то те немогат да бъдат презаписани.

Em 28-05-2017 01:57

Цитирай:

Първоначално написано от тин (Мнение452010)
Става, както с комбинирано устройство двд рекордер с видео плеър, така и с отделни двд рекордер, свързан с видео.При първия вариант просто се слага касетата във видеото и се пуска, слага се диск в двд рекордера и се натиска едно копче dubbing.Поне така беше ма моето устройство преди.При втория вариант двд рекордерът се свързва с телевизор посредством кабел, след това с друг кабел се свързва с видеото, целта е сигналът от видеото да излезе през двд рекордера.Например ако се свържат с кабел скарт или чинч/камбанки/, на двд рекордера трябва да се отиде на av 1, 2 ,3-там където излезе сигнал, зависи от това на кой вход-изход са свързани двете устройства.Иначе като нови видео има тук
http://volta.bg/?page=item&ref=searc...=&itemID=20001
Двд рекордер скоро нов по сайтовете не съм видял, само втора употреба.В Техномаркет има два блу рей рекордера, ама са доста скъпи.
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...-450h-09063140
http://www.technomarket.bg/dvd-playe...r-500-09077267



Тези устройства не са точно блу-рей рекордери, не записват блу-рей, а само правят запис само върху външен харддиск, нещо като новите телевизори.

teolink 31-05-2017 07:15

Колегата dokodoko по-горе е дал рецептата, това е най-лесния начин. Ако не е кепчър устройство почти всеки тв тунер ще свърши работа, има и някои PCI платки или комбинирани устройства - сат.тунер с копозитен видео in вход от серията Pinnacle, Aver Media и др. Но трябва едно видеоплеърче за да се вкара сигнала в компютъра и да се обработвна впоследствие. Колкото до драйверите най-вероятно ще тръгне с тези за 7-цата, ако пък не, една преинсталация със 7 на актуален компютър отнема около 30-40 минути, свършвате си работата и се връщате на 10. Или пък инсталирате 10 след 7 и се получава меню с дуал боот.
Колкото до качеството - няма как да е по-добро от това на източника, дори при тези дето вземат по 15 лв на час.

Агуа де вида 12-07-2017 10:47

Намерих решение като си купих един JVC плеър комбиниран vhs+dvd специално за прехвърляне на касети на диск и обратно. Проблема е че го купих на старо и нямаше дистанционно и в началото си мислех че спокойно ще мина без него, обаче уви. Оказа се че като презапиша касетката на диск, за да мога да гледам диска на друго устройство трябва да го финализирам, а това става само от дистанционното тъй като трябва да се влезе в set up менюто, а от самия плеър няма такъв бутон и няма как. Иначе качеството на записа е точно като на vhs касетката (в моя случай много добро!) и съм много доволна, но..... Случайно някой да има на идея*от къде мога да си намеря дистанционно? Модела е JVC DR-MV5SE... Иначе първата ми работа беше да потърся в ebay, но са доста скъпи, ще ми излезе около 40лв някъде, което не си заслужава особено. Пробвах да потърся някъде да програмират дистанционни и намерих две места в моя град, но и на двете места не им излезе моя модел, а пък мисля да отида и до*София, но там нямам представа къде да търся. Звънях и на човека от който купих плеъра, той се опита да потърси оригинално дистанционно от колеги, но май отпадна този вариант и сега обеща да пита за програмиране дали могат да ми програмират дистанционно, ама..ще видим с какъв резултат. Та ако някой може да помогне по някакъв начин ще съм страшно благодарна...

амиго 12-07-2017 11:38

Предполагам , че това ще ти свърши работа.http://www.shop.pacostar.com/product...e-prc6242.html Може да инсталираш програмата и да провериш дали става .

Хоризонт 12-07-2017 14:49

Колежке, ако имаше дистанционно вероятно нямаше да се продава този комбайн. Боклука от контейнерите за еллектроника на запада ни домъкнаха за да го продават.
Конкретно по темата, няма какво да експерементираш с дистанционни заместители, защото още ще се набуташ. Ако имаш компютър или лаптоп с двд записвачка си сваляш програмката Ashampoo Burning Studio 2016 може и по старите версии. Абсолютно същата работа е както неро и по-добра е според мен.
Та след като запишеш двд диск на жвцто слагаш диска в компютъра и с тази програма извъшваш финализирането на диска и после диска може да се чете от всякъкъв плеер.
;;650
ПС ако не можеш да се оправиш по гореспоменатия начин купуваш си DVD+RW disk и на него записваш при него няма нужда от финализиране и после го презаписваш и след това го търкаш и наново използваш многократно.

тин 12-07-2017 15:28

Пиши на conel-m@botevgrad.com в бившия завод за полупроводници в Ботевград правят дистанционни-заместители на оригиналните.В сайта им има едно за JVCDR-MV1 (DVD1 mode)9950DVD13.50

По принцип струват 13,50 плюс доставката.Досега колкото пъти съм писал, нито един път не съм бил подвеждан.В случай, че не може да се намери дистанционно, може да се изпрати уредът при тях и те да направят дистанция специално за него, на същата цена.

gentu 12-07-2017 21:30

Цитирай:

Първоначално написано от Агуа де вида (Мнение456497)
Случайно някой да има на идея*от къде мога да си намеря дистанционно? Модела е JVC DR-MV5SE... Иначе първата ми работа беше да потърся в ebay, но са доста скъпи, ще ми излезе около 40лв някъде, което не си заслужава особено.

- ето ти за 20лв.- Дистанционно управление за JVC RMSDR045E
-а и почти всяко читаво универсално би свършило работа!

п.п. - а тук може да намериш оригинала:Original Remote Control for JVC DVD Recorder DR-MV5SE

Агуа де вида 13-07-2017 18:49

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение456505)
Колежке, ако имаше дистанционно вероятно нямаше да се продава този комбайн. Боклука от контейнерите за еллектроника на запада ни домъкнаха за да го продават.
Конкретно по темата, няма какво да експерементираш с дистанционни заместители, защото още ще се набуташ. Ако имаш компютър или лаптоп с двд записвачка си сваляш програмката Ashampoo Burning Studio 2016 може и по старите версии. Абсолютно същата работа е както неро и по-добра е според мен.
Та след като запишеш двд диск на жвцто слагаш диска в компютъра и с тази програма извъшваш финализирането на диска и после диска може да се чете от всякъкъв плеер.
;;650
ПС ако не можеш да се оправиш по гореспоменатия начин купуваш си DVD+RW disk и на него записваш при него няма нужда от финализиране и после го презаписваш и след това го търкаш и наново използваш многократно.

Не знаех че диска може да се финализира и на компютър. В момента дърпам ahampoo-то и ще се пробвам! Благодаря много за инфото!!! :;814;;596;;650

Хоризонт 13-07-2017 19:52

Цитирай:

Първоначално написано от Агуа де вида (Мнение456556)
Не знаех че диска може да се финализира и на компютър. В момента дърпам ahampoo-то и ще се пробвам! Благодаря много за инфото!!! :;814;;596;;650

За благодарностите админите са сложили бутонче долу в дясно на всеки пост.:k035:

Агуа де вида 13-07-2017 19:53

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение456505)
Колежке, ако имаше дистанционно вероятно нямаше да се продава този комбайн. Боклука от контейнерите за еллектроника на запада ни домъкнаха за да го продават.
Конкретно по темата, няма какво да експерементираш с дистанционни заместители, защото още ще се набуташ. Ако имаш компютър или лаптоп с двд записвачка си сваляш програмката Ashampoo Burning Studio 2016 може и по старите версии. Абсолютно същата работа е както неро и по-добра е според мен.
Та след като запишеш двд диск на жвцто слагаш диска в компютъра и с тази програма извъшваш финализирането на диска и после диска може да се чете от всякъкъв плеер.
;;650
ПС ако не можеш да се оправиш по гореспоменатия начин купуваш си DVD+RW disk и на него записваш при него няма нужда от финализиране и после го презаписваш и след това го търкаш и наново използваш многократно.

Аз имах два записани диска с JVC-то, още когато не бях разбрала че проблема ми е във финализацията и пробвах с тях ама нещо не става. Компютъра ми ги чете като празни дискове, а с ashampoo-то като му дам примерно "отвори нов проект" (защото не знам там как да отворя диска че да го финализирам) пак нищо не става. Може би аз нещо не правя като хората, а може би просто трябва наистина да пробвам с DVD RW диск направо и да не се мъча с финализация.

kristov 13-07-2017 20:58

Според мен няма как да стане диск записан на едно устройство а да се затвори затвори на друго. Освен ако няма нещо ново. Преди време и аз се борих с тоя проблем и докато не си намерих дистанционно за рекордера не стана.

Хоризонт 13-07-2017 22:06

Цитирай:

Първоначално написано от Агуа де вида (Мнение456563)
Аз имах два записани диска с JVC-то, още когато не бях разбрала че проблема ми е във финализацията и пробвах с тях ама нещо не става. Компютъра ми ги чете като празни дискове, а с ashampoo-то като му дам примерно "отвори нов проект" (защото не знам там как да отворя диска че да го финализирам) пак нищо не става. Може би аз нещо не правя като хората, а може би просто трябва наистина да пробвам с DVD RW диск направо и да не се мъча с финализация.

:D Така е като не знаеш и не си даваш сметка какво правиш и защо го правиш. "Евтенията е майка на мизерията!"
Значи инсталираш си ashampo burnning studio 15 след стартиране на програмата махаш рекламите и искането на актуализация за по-нова версия. След това от менюто в ляво слизаш на допълнителни функции има нарисуван един гаечен ключ и със стрелката от четирите приложения които изкачат слизаш най надолу и цъкаш върху "приключи диск"
Програмата при инсталация работи и на български и затова обяснението ми е на български!
Ако това ти се вижда сложна работа пак повтарям от горния пост - купи си презаписваем диск и след това го копирай на обикновен. Презаписваемия диск трае поне на стотина презаписа и струваше около два три лева.

:clickme

Агуа де вида 14-07-2017 19:30

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение456576)
:D Така е като не знаеш и не си даваш сметка какво правиш и защо го правиш. "Евтенията е майка на мизерията!"
Значи инсталираш си ashampo burnning studio 15 след стартиране на програмата махаш рекламите и искането на актуализация за по-нова версия. След това от менюто в ляво слизаш на допълнителни функции има нарисуван един гаечен ключ и със стрелката от четирите приложения които изкачат слизаш най надолу и цъкаш върху "приключи диск"
Програмата при инсталация работи и на български и затова обяснението ми е на български!
Ако това ти се вижда сложна работа пак повтарям от горния пост - купи си презаписваем диск и след това го копирай на обикновен. Презаписваемия диск трае поне на стотина презаписа и струваше около два три лева.

:clickme

Айде стига с тия определения от рода на "защо си се хванала с това като не можеш" и от сорта... Сума ти хора ми повтарят едно и също и вече ми писва. Хванала съм се с това защото така съм решила и съм сметнала за правилно и никой не може и няма право да ми се бърка. Човек се учи докато е жив. Да, в момента се мъча и не се справям особено, но все пак накрая резултата ще е двоен. Хем ще съм си оправила нещата, хем ще съм се научила. Колкото до допълнителните функции, още като я инсталирах вчера първо там погледнах. Само че като цъкна на "гаечения ключ" (моята инсталация е на английски, защото така предпочитам) ми изкарва само три опции "Create a modified copy of an existing disk" и "Create a data disk using advanced settings". Няма опция (Finalize или Finish) disk и да изтрия диск. Но ще пробвам с различна версия, защото тази е 2016.

Хоризонт 15-07-2017 00:18

във версията 2016 са орязани тия екстри на 15 ги има. И защо не не пробваш на RW там финализиране няма!!!!:worry:

Агуа де вида 15-07-2017 11:06

Цитирай:

Първоначално написано от Хоризонт (Мнение456637)
във версията 2016 са орязани тия екстри на 15 ги има. И защо не не пробваш на RW там финализиране няма!!!!:worry:

Да, още снощи махнах 2016 и инсталирах 15-ката и дори се пробвах да финализирам ама нещо накрая ми даде грешка, защото аз преди това нали на 16-ката ръчках двата диска дето бях записала и може нещо да съм ги прецакала. Сега записвам нов диск и ще се пробвам да финализирам когато е готов. Пък да видим какво ще стане. И ако нищо не стане тогава ще пробвам с RW. ;)

Эхьты 15-07-2017 15:20

А самите файлове от диска не са ли видими на компютйъра ?
Ако можеш да извадиш ВОБ файла, ще си го гледаш на компютъра.

Не съм си играл скоро с подобни антики де ...

kristov 15-07-2017 16:46

Цитирай:

Първоначално написано от Эхьты (Мнение456660)
А самите файлове от диска не са ли видими на компютйъра ?
Ако можеш да извадиш ВОБ файла, ще си го гледаш на компютъра.

Не съм си играл скоро с подобни антики де ...

Ако не е затворен диска не се вижда нищо.

Агуа де вида 15-07-2017 17:47

Цитирай:

Първоначално написано от kristov (Мнение456665)
Ако не е затворен диска не се вижда нищо.

Точно, дава ми го празен. Иначе с Ashampoo-то не стана, затова в момента се мъча да го затворя/финализирам с Неро, ама стига до 12-13% и ми плюе диска... :hammer:

Дедал 15-07-2017 18:06

Може да ви се стори странен въпроса, но - изобщо има ли запис на диска ?
Погледнете го срещу светлина - би трябвало лесно да различите дали е записано изобщо нещо на диска .
Ако е записан , както ви писаха и назад в темата - универсално дистанционно поръчано по интернет или закупено от близкият "техно" магазин отдавна би решил проблема.
Ако имате смартфон с IR порт също е вариант с подходяща програма.
;;650

Агуа де вида 15-07-2017 18:29

Цитирай:

Първоначално написано от Дедал (Мнение456671)
Може да ви се стори странен въпроса, но - изобщо има ли запис на диска ?
Погледнете го срещу светлина - би трябвало лесно да различите дали е записано изобщо нещо на диска .
Ако е записан , както ви писаха и назад в темата - универсално дистанционно поръчано по интернет или закупено от близкият "техно" магазин отдавна би решил проблема.
Ако имате смартфон с IR порт също е вариант с подходяща програма.
;;650

Че има записано нещо на диска - има, и то доста. А за универсалното дистанционно съм питала на много места но не ми дават никаква гаранция че ще стане, а пък да хвърля пари на вятъра не ми се ще. Колкото до смартфон - имам, но дали има IR порт нямам идея. Sony M5 е моя смартфон, на майка ми е Huawei P8 ама дали беше лайт или не, не помня, а на баща ми е Nokia Lumia 735... Може би трябва да ги проуча кой смартфон има IR порт (ако изобщо някой има) и да пробвам, ама не знам каква е тази "подходяща програма" за която иде реч.. чувала съм за самсунги с серия за някаква програма само...

kristov 15-07-2017 19:25

Диска се проверява на рекордера който го е записал, той трябва да си го прочете дори и да не е затворен.

Агуа де вида 15-07-2017 20:47

Цитирай:

Първоначално написано от kristov (Мнение456674)
Диска се проверява на рекордера който го е записал, той трябва да си го прочете дори и да не е затворен.

E аз го пробвам винаги, и си го чете без проблем. Ама мен идеята ми не е да си го гледам на плеъра само...

kristov 15-07-2017 21:11

Без да се затвори няма как, не съм сигурен, че може да се затвори както казаха. Най добре е рекордера да си го затвори за да няма грижи след това. И се връщаме в началото, че е нужно дистанционно и най бързо и евтино ще стане в Ботевград човекът е точен аз съм ползвал няколко пъти услугите му. Ще ви излезе 15лв дистанционното + куриер ако има налично такова, а ако няма ще трябва да да му изпратите рекордера за да ви направи което малко ще оскъпи но няма как.

Агуа де вида 16-07-2017 14:32

Цитирай:

Първоначално написано от kristov (Мнение456686)
Без да се затвори няма как, не съм сигурен, че може да се затвори както казаха. Най добре е рекордера да си го затвори за да няма грижи след това. И се връщаме в началото, че е нужно дистанционно и най бързо и евтино ще стане в Ботевград човекът е точен аз съм ползвал няколко пъти услугите му. Ще ви излезе 15лв дистанционното + куриер ако има налично такова, а ако няма ще трябва да да му изпратите рекордера за да ви направи което малко ще оскъпи но няма как.

Как ще му пращам рекордера, да не става дума за модела на рекордера? Иначе самия рекордер няма как да му пратя. Да ми беше в София уреда иди-дойди, ама от Кюстендил да му го пращам до Ботевград си е абсурд. Иначе утре ще звънна още сутринта, да видим дали ще стане нещо или не.

kristov 16-07-2017 15:15

Ако не стане с модела трябва да се прати устройството, аз съм пращал няма грижи човекът е точен.

gentu 16-07-2017 18:07

Цитирай:

Първоначално написано от Агуа де вида (Мнение456735)
Как ще му пращам рекордера, да не става дума за модела на рекордера? Иначе самия рекордер няма как да му пратя. Да ми беше в София уреда иди-дойди, ама от Кюстендил да му го пращам до Ботевград си е абсурд. Иначе утре ще звънна още сутринта, да видим дали ще стане нещо или не.

-вземи си дистанционно и не се занимавай с глупости!
Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение456526)
- ето ти за 20лв.- Дистанционно управление за JVC RMSDR045E
-а и почти всяко читаво универсално би свършило работа!

п.п. - а тук може да намериш оригинала:Original Remote Control for JVC DVD Recorder DR-MV5SE


teolink 03-08-2017 14:01

И какъв е проблема да се прати приемника по еконт? С не повече от 5 лв ще се оскъпи цялата работа, но поне е сигурно че ще вземете работещо дистанционно.
Абсурдно е да се мисли че сериозен сервизен специалист е закъсал за двд рекордер и ще присвои или ограби уреда.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:10.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.