Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Цената на горивата по бензиностанциите в БГ (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=37946)

Серхио Агуеро 26-08-2015 10:14

Цената на горивата по бензиностанциите в БГ
 
Дата: 26 август 2015 г.

http://fuelo.net/fuel/type/gasoline

Круиз 95 Super 2,04 лв./л
Power Oil Power Oil Бензин А95 2,12 лв./л
AP AP A95 Super Xtra 2,14 лв./л
Зара Зара Бензин А95Н 2,17 лв./л
Go Petroleum Go Petroleum A95 2,20 лв./л
SNG SNG A-95 H 2,20 лв./л
Lukoil Lukoil Бензин A95H 2,20 лв./л
Shell Shell FuelSave 95 2,23 лв./л
Gazprom Gazprom А-95 2,23 лв./л
Dieselor Dieselor Бензин А95Н 2,23 лв./л
OMV OMV Super 95 2,24 лв./л
Rompetrol Rompetrol Efix Бензин 95 2,24 лв./л
Eko Eko 95EKONOMY 2,24 лв./л
Petrol Petrol Бензин А95 2,24 лв./л
Атанасов груп Атанасов груп Бензин А95Н 2,29 лв./л
Bultrade Bultrade Бензин А95H 2,30 лв./л

В Круиз горивото добро ли е?
Вие къде предпочитате да заредите? Къде е най-добро според вашите наблюдения?
Има ли разлика между различните вериги в качествата на бензина и дизела?

TUISTERa 26-08-2015 10:20

Цитирай:

Първоначално написано от Серхио Агуеро (Мнение384760)
Дата: 26 август 2015 г.


Има ли разлика между различните вериги в качествата на бензина и дизела?

ООО ДА!!!! Има и то има от зареждане на зареждане :s104:s104:s104 Зависи с колко ще го разредят и колко са го разредили преди тях :s104

Онджичек 26-08-2015 10:22

Не съм зареждал в Круиз, но правих някакво проучване преди дни. Бензиностанциите Круиз са собственост на голям търговец на едро на горива - Сакса. По автомобилните форуми има доста позитивни отзиви за горивата. Хората твърдят, че нямат проблеми, дори напротив, доволни са. Недостатък е, че бензиностанциите им не покриват цяла България, а конкретно в София на мен са ми далечко. Преди време са раздавали някакви чипове за отстъпка и така цената на литър пада с още 8-10 стотинки, което си е сделка. В момента не предлагат тази опция.

П.С. Аз зареждам в Шел скъпия дизел. Всички други горива, които съм зареждал от различните бензиностанции до тук (Ромпетрол, Еко, Лукойл и Петрол) ми вкарват DPF филтъра в регенерация, което само по себе си означава, че има бая боклук в горивото.

Серхио Агуеро 26-08-2015 10:31

Вчера си изкарах клубна карта Лукойл през пенсионния фонд Съгласие. Все още не съм пробвал да видя отстъпката през уикендите - но в писмата, които получавам от Съгласие, пише 9 ст на литър.

Да, Круиз наистина са доста разпръснати из страната, но ако ми е на път, задължително ще ги пробвам с пълен резервоар. ;;650

Стоян 26-08-2015 10:34

Не си написал нищо за OMV, те също имат скъпо гориво?

Понеже и моят автомобил е дизел, а напоследък имах несполуки с дюзите, съм много чувствителен на тая тема. Моята кола също има DPF филтър, но от по-обикновените и той няма регенерация, затова не съм усетил такива явления като при теб.

А ползваш ли някакви добавки към дизеловото гориво?

yavor1 26-08-2015 10:43

http://fuelo.net/img/logos/rompetrol-small.png Rompetrol
Не бях ползвал от 2-3 месеца,заредих дизел ,естествено и там имам карта за намаление, обаче промяна на звука на двигателя, увеличен разход :lol15:
http://fuelo.net/img/logos/petrol-small.png Petrol , ползвам с намаление от ~2 месеца, добър като цяло ;;650

http://fuelo.net/img/logos/omv-small.png OMV , всеки път различно гориво, не знам как го правят този номер, естествено всичко е субективно усещане ;)
http://fuelo.net/img/logos/shell-small.png Shell не ползвам от години, стига ми веднъж да има вода или нещо подобно , което предизвиква прекъсване при рязко подаване на газ ;;basi

дрим 26-08-2015 11:04

Сипвам на Шел скъпия дизел и съм доволен. OMV наистина не знам какви магарии правят, но там съм с много смесени чувства! Изключително съм доволен от дизела на Газпром, когато имам възможност не пропускам да заредя от тях.

Онджичек 26-08-2015 11:15

Цитирай:

Първоначално написано от Стоян (Мнение384766)
Не си написал нищо за OMV, те също имат скъпо гориво?

Понеже и моят автомобил е дизел, а напоследък имах несполуки с дюзите, съм много чувствителен на тая тема. Моята кола също има DPF филтър, но от по-обикновените и той няма регенерация, затова не съм усетил такива явления като при теб.

А ползваш ли някакви добавки към дизеловото гориво?

Чисто субективно, поради лош опит от зареждане в ОМВ, не зареждам там. Една зима ми замръзна нафтата на служебната кола. От тогава ги избягвам.

До тук съм пробвал две добавки - Xenum и Pro tec. Xenum In Out cleaner не постигна ефекта, който ми набиваха в главата в сервиза. Трябваше да почисти EGR и DPF, като се спазват определени условия. Поддържане на обороти около 2500 в продължение на час, т.е. при извънградско и спазване на определено съотношение добавка - гориво. Аз си направих диагностика преди и след - никаква разлика. Явно ЕГР яко е задръстил и ще трябва да го затапя. Другото което ми направи впечатление е, че цената в БГ е в пъти по ниска, отколкото в Белгия, където се произвежда. Това ме кара да се съмнявам и в това, което ми продадоха от официалния дистрбутор.

Pro tec Super clean, ужким единствената добавка сертифицирана от TUV, поръчах директно от Германия, сипах я и сега чакам резултата.;;573

Иначе, ако целиш почистване, препоръчват Castrol TDA и Bardahl. Втората е ценово по-изгодна.

В общи линии е това, но май ползването на добавки е с минимален ефект, заради гадната нафта и общо взето се обезсмисля. Пари на вятъра.

Мартинския 26-08-2015 12:07

Аз съм със стара Рено Лагуна 16v 2.0 с 5 скорости, но сипвам от Лукойл, защото там имам карта за намаление 6 ст на литър. Преди сипвах на ОМВ, но там картата за намаление е 3 ст. Като разлика в бензините не съм усетил - колата си върви еднакво. Шел - твърдо не - един път сипах за 20 лв и оборотите на колата умряха. ЕКО - техния бензин при мен свършва много бързо....
Събота бяхме до Ниш, Сърбия и предвидливо си оставих бензин колкото да мина границата и там на първата селска бензиностанция заредих "пуно" с 95. Веднага ми направи впечатление че при 100 км/ч оборотите бяха по-ниски. В началото на магистралата им вдигнах 130 и бях под 4000 оборота, нещо което с нашия бензин е факт при 4100 оборота.

yavor1 26-08-2015 12:35

Цитирай:

Първоначално написано от Мартинския (Мнение384775)
Веднага ми направи впечатление че при 100 км/ч оборотите бяха по-ниски. В началото на магистралата им вдигнах 130 и бях под 4000 оборота, нещо което с нашия бензин е факт при 4100 оборота.

Да изпреваря Генту :)
Няма такова кино, скоростната кутия не се влияе от горивото :worry:
Ако ти се повишават оборотите при еднаква скорост и предавка , в сравнение с минал период, единствено и само съединител ;)
Всичко друго е самовнушение ;;basi

gogyto 26-08-2015 12:37

Цитирай:

Първоначално написано от Мартинския (Мнение384775)
Аз съм със стара Рено Лагуна 16v 2.0 с 5 скорости, но сипвам от Лукойл, защото там имам карта за намаление 6 ст на литър. Преди сипвах на ОМВ, но там картата за намаление е 3 ст. Като разлика в бензините не съм усетил - колата си върви еднакво. Шел - твърдо не - един път сипах за 20 лв и оборотите на колата умряха. ЕКО - техния бензин при мен свършва много бързо....
Събота бяхме до Ниш, Сърбия и предвидливо си оставих бензин колкото да мина границата и там на първата селска бензиностанция заредих "пуно" с 95. Веднага ми направи впечатление че при 100 км/ч оборотите бяха по-ниски. В началото на магистралата им вдигнах 130 и бях под 4000 оборота, нещо което с нашия бензин е факт при 4100 оборота.

По добре си провери съединителя....;;573

Веско 26-08-2015 12:43

Преди малко сменяха цените в ОМВ автогара гр.Стара Загора мернах цена на А95 - 2.03 лв. А на Круиз от поне 2-3 дни е 2.04 , сега ще ходяв другия край на СЗ там бензина в една бензиностанция по принцип е нсй -евтин, ще видя днес колко е.

ВалчоП 26-08-2015 12:44

Рено... При тях може би горивото влияе на оборотите...
При французите всичко е възможно.

GT-P5200 via Tapatalk

Серхио Агуеро 26-08-2015 12:58

Цитирай:

Първоначално написано от Веско (Мнение384779)
Преди малко сменяха цените в ОМВ автогара гр.Стара Загора мернах цена на А95 - 2.03 лв. А на Круиз от поне 2-3 дни е 2.04 , сега ще ходяв другия край на СЗ там бензина в една бензиностанция по принцип е нсй -евтин, ще видя днес колко е.

Уоу, ОМВ от 2.24 на 2.03 ? Хах. :s101

Veskop 26-08-2015 13:07

Цитирай:

Първоначално написано от ВалчоП (Мнение384780)
Рено... При тях може би горивото влияе на оборотите...
При французите всичко е възможно.

GT-P5200 via Tapatalk


Табела на сервиз в Сърбия:
"Аутомобил со Борче, со Мачка и со Пичка...не радиме!"

Превод: "Кола Ситроен, Пежо, Рено ... не ремонтираме"

Мишка 26-08-2015 13:13

Сутринта заредих на OMV в София Надежда и беше 2.24лв. А95

дрим 26-08-2015 13:20

Бензиновите двигатели не са толкова капризни на тема качествено гориво, демек са доста по дуракоустойчиви на тема боклуци в резервоара ;)

TUISTERa 26-08-2015 13:41

Мда, освен загуба на мощност не съм сигурен друго дали може да се случи...

Мишка 26-08-2015 13:48

Чека за ландсондата ми свети от няколко месеца и се съмнявям да не е от "качествен" бензин..220лв. ми искат за смяна.

TUISTERa 26-08-2015 13:50

Едва ли, по скоро е щото си е дошъл реда на сондата. Вземи провери и в друг сервиз, да не е скъсан кабел само...

Серхио Агуеро 26-08-2015 14:01

Цитирай:

"Определено има нещо нередно на пазара на горива. В България можете да внесете необложен бензин под 80 ст. Като прибавите 71 ст. акциз и 20% ДДС, се получава цена, доста по-различна от колонките по бензиностанциите", каза пред БНТ вицепремиерът по еврофондовете Томислав Дончев. Той отчете, че наличието на картелно споразумение трудно може да бъде доказано, но ако някъде има белези на картел, те ще бъдат фиксирани от КЗК. Според Дончев, ако пазарът е развит, сегашните печалби при горивата ще са много трудни или невъзможни.
Копирано от standartnews.com

Стоян 26-08-2015 14:30

Да посмятаме тогава:
Внос на необложен: 0,80 лв.
Акциз: 0,71 лв.
Общо: 1,51 лв.
ДДС 20%: 0,30 лв.
Общо: 1,81 лв.

И после - дистрибуторска мрежа, вкл. бензиноколонки с уреди, наеми, амортизации, заплати. Сигурно отива на 2,00 лв.

И печалба 10-ина % - отиваме на 2,20 лв.

Не виждам къде е широкопрокламираната разлика от цената на бензиноколонките?

Трябва да се отчита и друго - има различни начини за ценообразуване. Разходо-ориентираният начин, като примера по-горе, е само един от начините. Друг начин е свързан с ценообразуване съгласно пазара на предлагане. Или както се казва: щом се продава на някаква цена и тази цена задоволява продавачът, защо да се продава на по-ниска цена?!

Да погледам себе си, които уж работим за заплата. След като продаваме труда си примерно за 1000 лв. на месец, защо да го продаваме за по-малко, напр. 800 лв?!

Ако беше много изгодно да се внасят и продават горива у нас, още повече икономически субекти ще правят това. Но явно на малък пазар като нашия търговията с горива не е чак толкова изгоден бизнес. Или поне не е бизнес в огромни мащаби спрямо други страни. Също като и при телевизията.

БатеГойко 26-08-2015 14:39

Всеки ден минавам близо до петролната база в Илиянци - е,само на Шел не съм виждал цистерни,които завиват на светофара към тая петролна база.А тя е на Лукойл,така,че всичко е оттам.После вече се "кръщава" от отделните бензиностанции.
А, и македонски цистерни съм виждал да отиват натам...

Серхио Агуеро 26-08-2015 14:43

Не знам как постигат това < 80 ст на необложен.
В Алжир и Либия един литър е съответно 0.188 евро и 0.128 евро.
Теоретично може да се внася от там и да е по-евтино.

Само знам, че плащаме един от най-скъпите бензини в целия свят като се има предвид съотношението количество закупен бензин към заплати.

oldgraf 26-08-2015 14:50

Колко струва по света с данъци и печалба

Жалко, че няма такава табличка за България

yavor1 26-08-2015 14:50

@Стоян
Може би са верни твоите сметки, но по-вероятно е да не си прав :a0335:
Разбрахме че акциза е най-нисък у нас, интересно как другите държави с доста по-висок акциз и такси, продават на дребно за по-малко пари :s101
Мисля че никой не плаща полагаемия се акциз, един вид контрабанда, която в момента се надяват да ограничат с контрол на крайните устройства, то нали и по този повод бяха протестите на ведомствените бензиностанции , завоалирани като протест на селските производители ;;573
Като цяло се краде от всички и по много, интересно защо едрите индустриалци само против монопола на енергото протестират, а за горивата си траят, сигурно е заради близките и приятелски отношения с нафтените олигарси ;;basi

Стоян 26-08-2015 15:00

Нашият малшанс е, че се е случило да живеем в калпава държава. Това е истината.

Ето последният ми авто-мото пример от вчера. Че не ми се връща по-назад да разказвам други.

Обръщам внимание - това е история от вчера, случила се на мен лично. Не да съм чул, не да съм прочел, не да е на някой братчед или негов познат.

Поради нещастно стечение на обстоятелствата моята кола е от около 5 седмици по сервизи. Последните 2.5 седмици, ще станат три, е в сервиз за ламарини и бояджийски истории поради малко птп на култовото кръгово на Сточна гара, ама аз съм си виновен. Вчера ми се обаждат да отивам да си я взимам -готова е, казват. Принципно, колата е с пълно каско и с тези неща се занимава моят застр. брокер. Но тези дни е в почивка и той ми каза да отида аз да си я взема от доверения сервиз, където той я оставил. Като с него сме се разбрали да заведе две щети - тези от птп-то, както и една друга щета от преди това. Т.е. две различни щети.

Отивам вчера привечер, показват ми колата, казват ми да си я огледам, да кажа ако нещо има и така. Гледам и какво да видя - едната щета, тази, която не е от птп-то (предни спойлери) изобщо не е работена. Поглеждам щетата от птп-от - уж е оправено всичко.

Питам ги за спойлерите. Ами... чудят се те, тези спойлери не са заведени и не са описани! Е, как да не са, питам аз, имам уговорка със застрахователя. Те: Момент да проверим. Ходиха, четоха документи, връщат се. Ами да, сори, пропуснали сме, ще ги правим, за ден-два. Ако искаш остави колата още сега. Даже доведоха майстора - той гледа, мига, казва Ами не, това не съм го работил.

Аз се позачудих, не бях готов за такъв развой. Реших да си я взема и да им я върна събота следобед. Чух се и със застрахователя, той каза Жалко че е така, действай както искаш, после им я върни да я оправят.

И аз си взех колата. Прибрах се. Ядосан. После я поогледах на спокойствие. Там, където са работили по щетата от птп-то - дупка в прага под лявата задна врата - явно са го пропуснали това. Но е странно, защото целият праг беше за пребоядисване и те са го правили, но една дупка са я оставили. А колата ми я върнаха мръсна, прашна, следи от бели ръце и ръкавици, бял прах все едно всичко е посипано със солница. Ужас!

Ядосах се много. И още тази сутрин им я върнах с подробна писмена бележка и маркери по колата къде какво има да се прави. Включително да я измият изцяло, да свети и да блести.

Изводът - всеки бачка през пръсти, никой никого не следи и не проверява, всеки гледа да мине бързо и тънко. И това не е само в авто-мото бизнеса.

Затова и изводът ми от по-горе - така се е случило да живеем в БГ.

yavor1 26-08-2015 15:13

@Стоян
Направо ме шашна с тази сага ;;basi
Чувал съм че в столицата са чападжии, ама такова чудо не мислих, че е възможно :;810
За Варна мога да споделя, че няма как да мине такъв измекярлък .
Може би защото ползвам доверен сервиз към ДЗИ, наистина при проблем сам си карам колата, съответно и сам си я вземам,доверие нямам на никого, но и това не е от значение,защото в сервиза трябва да направят снимки на колата след ремонта и ако има неоправена щета, не им се привежда цялата сума ремонта .
Не знам коя е застрахователната ти компания, но никоя нормална не си хвърля парите за несвършена работа ;;basi

P.S. Да не споменавам как е почистена колата, съответно стотинки, фиби и други дреболии, които са се набутвали някъде, са поставени в найлонов плик на явно място :)

Серхио Агуеро 26-08-2015 15:13

Даваш им лош фийдбек - казваш на всички около теб, че онези са кьопави, ходиш при други майстори и да видим следващия път дали ще се отнесат толкова несериозно.

Техен избор си е дали да си загубят работата. ;;650

Дедал 26-08-2015 15:23

От известно време зареждаме дизел само на Газпром и май е добре , преди предимно от Лукойл , но нещо не съм доволен .
В България май се произвежда най-скъпия дизел в Европа - имаше скоро един анализ в бургасновините.бг с таблица на цените , на които излизат от рафинериите в Европа горивата (тук най-висока) и крайната цена след различните акцизи и такси , но нещо зачезна тая страница ;;573 http://www.burgasnovinite.bg/Zashto-...-nai-skap.html

patzi 26-08-2015 15:32

Цялата одисея с горива от страна на политици- боковци,тановци и т.н. ,за съжаление не е за благото на сиромаха. Яд ги е че някой ги прескача и тяхната кесийка не се пълни. Колкото и глупости да се изговорят картела е между тия тв. персони и основния доставчик в родината ни. Как един не рече какво е качеството на горивото което излиза от завода ,че после се и меша,кой с каквото намери. Като ще е най скъпия дизел,то да е най хубавия!!! И кой виновен???? Рибата от къде се вмирисва??? От Тиквата!!

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Стоян 26-08-2015 15:33

Дяловете на Лукойл Нефтохим в производството и дистрибуторската мрежа за горива в България са толкова големи и превъзхождащи тези на другите компании, че със сигурност може да се каже следното:
Цените на горивата в България се определят на най-високо политическо равнище в Москва. Това е ултимативната истина.

Бойко се конфронтира с руснаците преди 3 години, бутнаха го. Сега да внимава. Че само глупакът настъпва една и съща мотика два пъти. :lol15:

Серхио Агуеро 26-08-2015 15:35

Цитирай:

Първоначално написано от Стоян (Мнение384813)
Бойко се конфронтира с руснаците преди 3 години, бутнаха го. Сега да внимава.

Не се ли конфронтира с чехи, немци и австрийци, като каза на народа, че няма да е той този, който ще ги премахне като ненужни посредници ? :s101

patzi 26-08-2015 15:37

Тез конфронтациии целят да покажат нещо...ако някой не се сеща на лично!!

Sent from my MI 3W using Tapatalk

ВалчоП 26-08-2015 15:37

Темата неизбежно почти се преплете по съдържание с другата, за връщането на Българите в България...
И сякаш затегли към раздел Политика...:)
Заговори ли се за горива и енергоносители, няма как...

Стоян 26-08-2015 15:38

Първото правителство на ББ падна, след като той влезе грубо на руснаците по различните енергийни проекти, най-вече Южен поток. После руснаците задействаха машината и в късната есен и началото на зимата се почна с протестите за цените на горивата и манипулирането на малка част от сметките за електричество. Тогава за една бълха от две баби с манипулирани сметки изгорихме юргана.

После дойде Орешарски и знаем историята... Загубихме две години време.

Серхио Агуеро 26-08-2015 15:40

Еми колегите да кажат дали по другите OMVта е паднал бензина на 2.03 лв. ;;675

ВалчоП 26-08-2015 15:40

@Стоян: То само две да бяха... Я брой от 1878 г. до сега...

patzi 26-08-2015 15:41

Заблудени Българино !!! Загубихме 25 год. И за съжаление не само годините,а много повече.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

spgi 26-08-2015 15:57

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение384771)
OMV наистина не знам какви магарии правят, но там съм с много смесени чувства!

Дълги години съм бил в транспортирането на боклуците от завода и винаги боклуците са били едни и същи. Това безоловен 95 110 октана ряпа да яде. Всики купуват от завода и после го кръщават с разни добавки. Определено на Шел и ОМВ добавките им биват на малките фирми бензините им са боклуци, заводските бензиностанции и те продават бензина без да го подобрят. Лично съм ги наблюдавал.
ОМВ гледайте коя е на франчайз и коя е на ОМВ и аз не ги знам, но при франчайза са боклуците.
А химиците на мутрите смесват ЛКБ и керосин и ви го продават за нафта.
Зареждайте извън държавата на мутрите, комунистите и мафията за да са ви здрави колите.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:27.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.