Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   Загуба на сигнал (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=39638)

севал 02-03-2016 17:08

Загуба на сигнал
 
От 2 месеца сигналът на спътниците ми спадна с 25%. Каква е причината. Не съм пипал нищо. Каналите с по слаб сигнал изчезнаха.

an 02-03-2016 17:46

Най-вероятната причина е разместена антена.

Момчил Минков 03-03-2016 15:09

Цитирай:

Първоначално написано от an (Мнение404909)
Най-вероятната причина е разместена антена.

Или окислени конектори/ скапан дайсек?

an 04-03-2016 08:17

Може да е и от конверторите.

oldman 04-03-2016 11:29

Може и паяжина в облъчвателя, ако си с парабола.

севал 12-03-2016 16:37

Смених конвертора, кабела и тунера и пак няма промяна. Може ли да е от софтуера на приемника. Чинията е офсетова 120см, до преди 2 месеца ми излизаха англичаните на 28.2E(SD) , някои араби на 7W и португалци на 30W, но вече ги няма. Интересното е че португалците ми излизаха със сигнал 60%, а вече хич ги няма????? Да не съм извън дъгата, въпрекич че не съм пипал чинията от 2 години?

насат 12-03-2016 16:44

до преди 2 месеца ми излизаха англичаните на 28.2E(SD) , някои араби на 7W и португалци на 30W, но вече ги няма. Интересното е че португалците ми излизаха със сигнал 60%, а вече хич ги няма????..........От така написаното от теб,ми се струва че сайтовете flysat i lingsat не си ги и чувал.

севал 12-03-2016 16:52

чувал съм ги но не разбрах какво общо има с темата за спад на сигнала на всички спътници с 15-20%

насат 12-03-2016 17:09

В такъв случай..............Най-вероятната причина е разместена антена.:s101:s101:s101

Онджичек 12-03-2016 17:12

Колега, разместена е. 30W е общо взето краен за запад, а се гледа със 60 см антена.

севал 12-03-2016 18:23

До преди два месеца като нулева точка на позиционера използвах спътника на 25,5 изток/Еутелсат 25В/ и при оптимална настройка ми излизаха всички спътници от 53 изток до 30 запад. Но от тогава крайните спътници не ми излизат изобщо, а на останалите им спадна сигнала с около 15% при същата нулева точка на позиционер!!!!

Онджичек 12-03-2016 20:23

В кой град живееш?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

севал 12-03-2016 20:49

Кърджали

севал 12-03-2016 20:51

Винаги съм правил настройките оттук:http://dtv-bg.com/showthread.php?t=242 и е ставало, но сега не.

Онджичек 12-03-2016 20:52

Правилно си я настройвал на 25.5Е. Направи го отново. Щом ти бяга краен спътник при 120 см антена, който се лови с 60-ка, то си плаче за настройка.

севал 12-03-2016 20:53

Чудя се дали може да се е прецакал софтуера на приемника ми /ДМ800ХД/

севал 12-03-2016 20:55

Лошото е че вече не хващам нито един канал от този спътник. Всички са на MENA! http://www.flysat.com/e25b.php

Онджичек 12-03-2016 20:56

Едва ли. Все пак пробвай с друг приемник.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

севал 12-03-2016 21:45

В момента нямам друг приемник, но съвсем спокойно мога да кажа че пробвах всичко: смених конвертора, кабелите, пробвах с друг тунер, настроих възможно най тънко и пак нищо.
Спад на сигнала на всички спътници. И като по този начин честотите с по слаб сигнал ми изчезнаха.

севал 12-03-2016 21:47

И друг път са ми изчезвали крайните спътници, но сигнала на останалите не е падал чак толкова!!!!

bonbonko 12-03-2016 21:51

тунера е за смаяна
изсъхнали кондензатор

АА 13-03-2016 08:28

Цитирай:

Първоначално написано от севал (Мнение406166)
В момента нямам друг приемник, но съвсем спокойно мога да кажа че пробвах всичко: смених конвертора, кабелите, пробвах с друг тунер, настроих възможно най тънко и пак нищо.
Спад на сигнала на всички спътници. И като по този начин честотите с по слаб сигнал ми изчезнаха.

Това как да се разбира - сменял си тунера на приемника ли?

цвети цветанов 13-03-2016 09:14

Вземи от комшийте една делтичка от по-старите с картата отпред( все някой гледа булсатком) и си настрой антената. И ако след настройката показателите на дримбокса са лоши си за тунер, в момента само гадаеш къде може да е проблема.Успех

Черкеза 06-05-2016 22:18

Здравейте,както преди време предположих - пак до тоз форум ще опра.Сега на кратко ще опиша ситуацията. Параболична антена 1.60 м ,конвертор фланцов приемник vivacom -ски ,мотор за въртене(който вече рядко ползвам) Преди време бях описал сходна ситуация : всичко си работи нормално,отивам до стадиона ,връщам се и няма абсолютно никакъв сигнал по цялата дъга.Тишина от всякъде.Ядове ,проверки на кабели разглабяне на конвертор - без резултат. Изкривих едната от трите пръчки които фокусират конверторът и .... всичко тръгна. Днес както си гледам филмът "Вчера" и .... същата ситуация. Сигналът внезапно изчезна.Тишина. В моментът съм без идееен и конверторът е до мен .Многократно го закривявах на където се сетя с надежда да е разфокусиран и ...... спеках. Някой има ли желание да ми помогне със съвет понеже аз се поизчерпах откъм идеи. Взех да си мисля безумия като например как да измеря ъгълът на наклона на антената спрямо хоризонта и .......след това да го склоня чрез тригонометрия към екваторът ,не че знам каква е сферичността на фрагментът... В нищото съм. Нямам и втори конвертор за проба.
Някой може ли да м икаже със сигурност като е монтиран конверторът и като погледна зад чинията през отворът и в средата ,която е на INTELSAT (vivacom-ският сигнал) пръчицата,която се вижда накъде трябва да е ориентирана ???

moreg 06-05-2016 22:48

Eми може конвертора да е заминал...:s101 вземи друг за проба и тествай!
Може в кабел да е проблема може в F конектор да е... може и антената да се е разместила и затова да нямаш сигнал. Почвай едно по едно да елиминираш и сигнала ще дойде.

Черкеза 06-05-2016 22:55

За съжаление нямам втори конвертор. Антената я размърдах с моторът малко на изток - запад.Ако е мръднала трябваше да компенсира - поне от части. Мисля си да не е мръднала на север - юг,но няма как да измеря ъгълът за да съм сигурен. Утре ще я разместя с гайките,като ще измервам разстоянията за да мога да я върна в изходната и позиция ако се проваля. А конверторът ако знаеш би ли ми казал как да го позиционирам ? Едва ли е в кабел проблемът. За конверторът си мисля - да я позиционирам на Thor 1W (приблизително) и като погледна зад нея през отворът - конверторът да е перпендикулярно към земната повърхност.
След първоначалните ми изчисления ъгълът на наклона на антената спрямо нормалата към земната повърхност ,когато е насочена на 45 градуса ( INTELSAT 12 ) трябва да е 6.8 градуса . Което може да си е чиста глупост :)

аспух 06-05-2016 23:24

Аз имах проблем с една антена на Булсатком, офсетова. Четворен конвертор, с един zhd-200. Пуснах си приемника, всички транспондери бяха с добри нива. После някои транспондери на вертикалата ги нямаше - след два дни се появиха. Пробвай с нов.конвертор или изчакай да се самооправи.

Черкеза 06-05-2016 23:32

Моята е параболична. Едва ли ще се самооправи - според мен де. Конверторът съм го слвалил и му махнах капакът. Вътре всичко си изглежда нормално.Точно както предният път. Това е някакво безумие. Някой може ли да ми каже поне как точно да съм сигурен,че при монтаж съм позиционирал правилно конверторът ???? Това би било от изключителна важност за мен. За да знам как да процедирам по план. Да търся втори за проба и т.н.

Виктор 07-05-2016 00:59

http://satellite-bg.blogspot.bg/2008...-diseqc12.html

Черкеза 07-05-2016 01:31

За конверторът нищо не казвате. А като я докарам до финна настройка ...... >нека не избързваме. Последователно да я карам. Аз цялостен сигнал изгубих без видима причина. Ей тъй - от нищото. Утре по светло ще я захващам. Аман !

АА 07-05-2016 09:00

Ако параболичната антена е правилно позиционирана по орбитата, щифта за вертикална поляризация на конвертора трябва да е разположен както е разположена оста на въртене на антената - по-разбираемо - когато антената е насочена точно на юг, конвертора ( щифта му за вертикална поляризация) трябва да е по оста - да не е завъртян спрямо нея нито наляво нито надясно.
Казваш че си отварял капачето на конвертора - на някои конвертори винтовете за настройка на осцилаторита са на капачето и след като го затвориш може да има разминавания. Може и да не са съществени разбира се.

вассил46 07-05-2016 09:55

Това съм показал за Пловдив ,Промени си координатите, спътник който желаеш и действай.
http://www.satlex.net/bg/azel_calc-p...160&diam_h=160

Ако имаш възможност провери приемника праща ли 13-18 v към конвертора.Също и като премериш права и обратна посока конвертора какви стоиности дава. Доста пъти е писано за завъртането на конвертора.

Mediadigital 07-05-2016 10:09

Прилича ми на окисляване на F конектора и платката при дадени температурни стойности работи без проблем и като паднр температурата започва да накъсва яко и съответно приемника няма как да реагира и за това няма сигнал ! Най добре е да го смениш !

Черкеза 07-05-2016 10:31

Не съм пипал болтовете които са наплатката . Те са под капакът . Вътре както вече писах всичко изглежда нормално. Уплътненията са точни,няма накъсвания и следи от проникване на влага. Захващам я от фокуса - мисля да проверя да проверя дали е наистина в средата .

yavor1 07-05-2016 10:42

Това за настройката е ясно, но първо провери дали има 13-18V към конвертора, като замериш на ф-конектора за конвертора.

dzumba 07-05-2016 11:24

Цитирай:

Първоначално написано от Черкеза (Мнение412500)
Изкривих едната от трите пръчки които фокусират конверторът и .... всичко тръгна. Многократно го закривявах на където се сетя с надежда да е разфокусиран и ...... спеках.

Приключил си!Даже и нов конвертор,да сложиш ,всичко си разфокусирал!Нова настройка!
Първо се пита,чак тогава се действа!

eMTech 300 07-05-2016 12:12

За да не отварям нова тема , искам да питам и аз нещо . Имах проблем със 4-но ЛНБ . На Тор със еденично и 2-но ЛНБ си сканирам пакета на диджи Ромъния без проблем , но като сложа 4-но на 12723 Хоризонтал почват да ми насичат или да нямам сисигнал . И много интересно като закрия със ръка задната лява част на конвертора сигнала се стабелезира или застана в определена позиция на метър от чинията !? Може ли нещо което излъчва някакъв сигнал от друг източник да влияе ?

Черкеза 07-05-2016 12:58

Тъй - сигналът потече . Успях да фокусирам.
Благодаря на всички за оказаната помощ и подкрепа . Много сте отзивчиви. Благодаря . Като закъсам пак ще опра до вас.
Желая лек ден на всички.

ВалчоП 07-05-2016 13:16

Цитирай:

Първоначално написано от Черкеза (Мнение412552)
Тъй - сигналът потече . Успях да фокусирам...

Би ли споделил, за полза на незнаещите, как успя да фокусираш?
Все пак ще е полезно за форума, особено ако е приложена нова технология, неизвестна на специалистите.

;;650

Черкеза 07-05-2016 13:47

Нищо ново не съм използвал. Придържах се към комерсиалният подход известен на всички ви .


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:41.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.