Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   FERGUSON (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Арива Дистанционно Проблем (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35696)

donnuzzo 15-12-2014 11:06

Арива Дистанционно Проблем
 
имам проблем с дистанционите на аривите в къщи.внезапно спират да работят и като гу 4укна няколко пъти рязко с рака започват да си работят и така до следващия път.не е от батерии сменени са.не е и от разместване ии неконтактуване на батерия.какъв може да е проблема и отстраним ли без да се налага да купувам нови дистанционни.Аривите са ми 150 комбо.

Митачето2 15-12-2014 12:14

Щом и двете дистанционни имат един и същ проблем, изглежда че са нещо дефектни. Пробвай все пак с други батерии и се опитай леко да издърпаш контактните пластини напред за по добър контакт. Също леко ги зашкури със фина шкурка, ако желаеш. Може и нещо от влагата в стаята да правят номера :s101 Ако нищо не помага, виж си гаранционните условия и да ти ги сменят.

donnuzzo 15-12-2014 12:35

Правил съм го това с батерийте ама пък всички по едно и също време да дадат дефект....... и с дистанционни от друга марка имам същия проблем.гаранцията не ги поема а и е изтекла.

Nicky 15-12-2014 13:46

Арива
 
Цитирай:

Първоначално написано от donnuzzo (Мнение348718)
имам проблем с дистанционите на аривите в къщи.внезапно спират да работят и като гу 4укна няколко пъти рязко с рака започват да си работят и така до следващия път.не е от батерии сменени са.не е и от разместване ии неконтактуване на батерия.какъв може да е проблема и отстраним ли без да се налага да купувам нови дистанционни.Аривите са ми 150 комбо.

Имах същия проблем,но след като смених батериите се оправи дистанционното.

миронски 15-12-2014 15:55

1. Отваряне.
2. Презапояване на лошите спойки.
3. "Измиване" на платката.
4. Затваряне.

donnuzzo 16-12-2014 10:13

Цитирай:

Първоначално написано от миронски (Мнение348743)
1. Отваряне.
2. Презапояване на лошите спойки.
3. "Измиване" на платката.
4. Затваряне.

направено е и това въпреки че спойките си бяха като нови

АА 16-12-2014 12:24

Махни си енергоспестяващите лампи.
Когато дистанционното не работи, го погледни на камерата на телефона дали излъчва.

donnuzzo 17-12-2014 09:17

какво общо имат енергоспестяващите лампи;).няма такива в стаята с приемника

spaice 17-12-2014 13:41

Цитирай:

Първоначално написано от donnuzzo (Мнение348960)
какво общо имат енергоспестяващите лампи;).няма такива в стаята с приемника

Имал съм подобен случай, но с дистанионно на булсатски приемник.
В стаята имаше димер ( плавно регулиране на осветлението ). Когато димера е на определена позиция дистнционното не реагираше. Дистанционното на приемника от другата стая също не бачкаше в тази стая.
Вероятно за това колегата говори за енергоспестяващи лампи.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:07.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.