Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Настройки на рутери (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=212)
-   -   Ограничаване на достъп отвън в рутера (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=28789)

ali_baba 28-04-2013 21:40

Ограничаване на достъп отвън в рутера
 
Здравейте, може ли някой да ми обясни къде точно в рутера да изпиша адресите за да блокирам IP адреси които неискам да имат достъп до мен отвън;;601
Рутера е TP Link WR740N със заводски софт ако може дайте насоки къде точно в менюто да изпиша адресите и да ги блокирам...... просто имам стари пиари, които от години се опитват да се вържат към мен и искам да ги огранича.

дрим 28-04-2013 22:02

Цитирай:

Първоначално написано от ali_baba (Мнение243617)
Здравейте, може ли някой да ми обясни къде точно в рутера да изпиша адресите за да блокирам IP адреси които неискам да имат достъп до мен отвън;;601
Рутера е TP Link WR740N със заводски софт ако може дайте насоки къде точно в менюто да изпиша адресите и да ги блокирам...... просто имам стари пиари, които от години се опитват да се вържат към мен и искам да ги огранича.

Със стоковия софт няма да можеш да ги ограничиш, сложи му dd-wrt и там няма да имаш проблеми.
Само виж коя хардуерна версия си, че има една особеност да минеш през междинен FW.

ali_baba 28-04-2013 22:16

Цитирай:

Първоначално написано от dream (Мнение243627)
Със стоковия софт няма да можеш да ги ограничиш, сложи му dd-wrt и там няма да имаш проблеми.
Само виж коя хардуерна версия си, че има една особеност да минеш през междинен FW.

Сигурно ли е, че неможе да се ограничат със стоковия софт? кофти работа аз незнам как да си сменя софта пък и хич не ми се иска да го сменям защото сега си работи добре. Ако някой е успял да ги ограничи със стоковия софт да пише.

дрим 28-04-2013 22:23

Цитирай:

Първоначално написано от ali_baba (Мнение243628)
Сигурно ли е, че неможе да се ограничат със стоковия софт? кофти работа аз незнам как да си сменя софта пък и хич не ми се иска да го сменям защото сега си работи добре. Ако някой е успял да ги ограничи със стоковия софт да пише.

В стоковия имаш опция да опишеш от какви адреси да можеш да го администрираш, но това няма общо с blacklist и дропене на нежелани IPта.
В ddwrt под конзолата, като използваш iptables можеш да описваш, както отделни адреси, така и цели мрежи и какво да им се случва.

boyan88 28-04-2013 23:32

най лесният вариант е просто да смениш порта на сървъра и да си уведомиш пиърите, няма смени на софт, правила, и т.н. освен това ако някой е с динамично ип ще дропнеш цялата мрежа на доставчика му ли ? ;;650

дрим 28-04-2013 23:36

Като смени порта и като му пусна един nmap или някакъв online lookup-само залудо прави гимнастики.

ali_baba 28-04-2013 23:54

Мерси Dream ясно е че със стоковия няма да мога да огранича заявките отвън, засега няма да сменям софта единствено ако евентуално бъдещите заявки почнат да ми бутат кама само тогава ще сложа DD-WRT.

boyan88 29-04-2013 08:57

Цитирай:

Първоначално написано от dream (Мнение243652)
Като смени порта и като му пусна един nmap или някакъв online lookup-само залудо прави гимнастики.

на 100 бивши 10 да го сканират пак голяма гимнастика ще е

ali_baba 03-05-2013 20:07

Качих DD-WRT и вече работи добре, ограничих и IP адресите отвън, който искаха неоторзиран достъп, само имам едно въпросче, защо не ми мигат диодите на рутера тези на лан портовете, които са едни малки компютърчета тоест интернета работи връзка има само, че диодчето отпред на дисплея на рутера немига, немига и зъбното колеце, мига само това на wi-fi както и това на WAN порта, което е една планетка, докато тия на LAN-a с оригиналния софт мигаха;;601 и при вас ли е така или отнякъде трябва да ги пусна допълнително?

njor 03-05-2013 20:19

Цитирай:

Първоначално написано от ali_baba (Мнение244552)
Качих DD-WRT и вече работи добре, ограничих и IP адресите отвън, който искаха неоторзиран достъп, само имам едно въпросче, защо не ми мигат диодите на рутера тези на лан портовете, които са едни малки компютърчета тоест интернета работи връзка има само, че диодчето отпред на дисплея на рутера немига, немига и зъбното колеце, мига само това на wi-fi както и това на WAN порта, което е една планетка, докато тия на LAN-a с оригиналния софт мигаха;;601 и при вас ли е така или отнякъде трябва да ги пусна допълнително?

Зависи коя версия си качил има отметки!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:11.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.