Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   3D телевизори без очила до края на годината (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=10479)

Джак 24-08-2010 20:12

3D телевизори без очила до края на годината
 
3D телевизори без очила до края на годината
Новите модели ще струват по няколко хиляди долара

http://i.actualno.com/club.bg/files/...62e815c08f.jpg

Функцията на стереочила е вградена в самия телевизионен екран

Японската компания Toshiba планира да пусне до края на годината първите 3D телевизори, които не изискват от потребителите да слагат специални очила, съобщи Агенция Франс Прес.

Новите три модела ще струват по няколко хиляди долара. Функцията на стереочила е вградена в самия телевизионен екран, в резултат на което много зрители могат да наблюдават 3D картина с невъоръжено око, допълва technews.bg.

По-рано тази година Toshiba пусна първите си 3D телевизори в комплект със стерео очила. Компанията представи също устройства с технология за създаване на стереоефект върху двумерна повърхност. Подобни телевизори използват процесор с архитектура Cell, разработен от IBM и Sony и познат от конзолите PlayStation 3.

В следващите години предстои бум в търсенето на технологии за стереоизображения, сочат прогнозите на анализатори. Първоначалните продажби обаче не впечатляват.

Основна причина за слабото търсене е именно необходимостта от специални очила, които влошават комфорта на зрителите. Това се потвърждава и от публикуваните напоследък изследвания.

PayNera 24-08-2010 20:48

Не ми е ясно как ще стане това дето го пишат , ама да доживеем-ще видим.Технологията ще е много по-различна от тази сега за 3д-то.Аз имам 3д-система на 3D Vision от около 1 година вече и няма още филми-цели (само рекламни видеоматериали) добре , че пуснаха малко 3д-канала по сателитите които много рядко излъчват наи-вече спортни събития.Скоро по CANAL+3D испанския пуснаха филмчето 'Коралаин" в 3д-формат.Да се надяваме ,че за напред ще има повече 3д-заглавия на които 3д-маняците ще могат да се наслаждавят.

Стоян6 24-08-2010 21:40

Цялата 3D технология май е една голяма глупост-"рибарска история"-нова стръв за богати "шарани".Първо трябва да раздаваш специани очила на всички пред телевизора,а сега пък при новата технология - без очила.Ами тогава дали ще има разлика от другите телевизори или само реклама и по-висока цена?

iwelichkow 24-08-2010 21:42

ами ти що си бързал да взимаш нещо за което няма "материал":lol15: или си имал излишни пари за харчене или онази дума (не се сещам) дето да го имам пръв пък после ще му мисля дали става за нещо?
това разбира се нищо лично ,просто се зачудих;;650

PayNera 24-08-2010 23:41

Цитирай:

Първоначално написано от iwelichkow (Мнение48915)
ами ти що си бързал да взимаш нещо за което няма "материал":lol15: или си имал излишни пари за харчене или онази дума (не се сещам) дето да го имам пръв пък после ще му мисля дали става за нещо?
това разбира се нищо лично ,просто се зачудих;;650

За игри разбира се това е основното , а да играеш игра на мощен комп и супер видеокарта с 3д-изобразяване това си е КЛАСИКА.

Baguk 25-08-2010 08:29

Цитирай:

Първоначално написано от паунера (Мнение48908)
и няма още филми-цели (само рекламни видеоматериали)

Най-малкото аз имам тези на диска ми с два различни канала:

Monsters vs Aliens
Cloudy with a Chance of Meatballs


И още със сигурност има още над 30-на анаглифни, мързи ме да им преписвам имената.

Мисля, че съществуват много повече.

iwelichkow 25-08-2010 09:29

ако може и едно кратко ставнение м-у това 3Д и стандартното със стерео драйвър и активни очила от ибей например,не онези с двата цвята дето имам и аз?И да не се окаже ,че 3Д-то е само в очилата и компа,а не в ТВ щото това става и с овикновен 29" кинескоп:)

lazarus18 25-08-2010 09:34

Материал ще има съвсем скоро. В момента наистина няма нищо - 3-4 анимации и десетина анаглифни, няколко тестови канала с малко спорт и въртящи разни клипове. Все едно да си купиш HD телевизор преди 6-7 години.
Тия дни ходих на кино и ми направи впечатление колко боклуци пускат на 3D близките месеци. Всеки втори филм илиза на 3D. След няколко месеца ще е на Blu-ray и от там на 3D мmkv по тракерите.
Така че, който го влече ще има какво да гледа 3-4 пъти в месеца.
Естествено производителите много бързо се преориентираха и като набутаха немалко хора с 3D TV с очила започнаха да пускат такива без. Което е нормално. Няма как да наложиш технология, изискваща гледане със специални очила.

ЛюбомирР 25-08-2010 09:40

Предполагам, че технологията 3D без очила в основата си ще се базира на дифракционно покритие върху панел с редуващи се пиксели за ляво и дясно око, както на времето имаше 3D картички, а сега - корици на някои тетрадки. Тук, обаче, е критичен проблемът с възможните статични ъгли на наблюдение в хоризонтална равнина. Голям недостатък би било и изискването за вертикално положение на наблюдателя, а също така и необходимостта той да е неподвижен.
Като цяло 3D телевизията по начина, по който се разпространява днес сигнала и, има един основен технически недостатък - двойно намаляване на резолюцията в хоризонтално направление.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:01.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.