Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   HDTV дискусии (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=167)
-   -   HDMI сигнала прекъсва (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=29446)

soka4i 24-06-2013 11:44

HDMI сигнала прекъсва
 
Имам две HDMI връзки. Eдната компютър - TV, другата приемник - TV. Кабела е куча марка 1.5 метра. Сигналът изчезва за 1-2 секунди и се връща от самосебе си. Това става при различни ситуации - включване/изключване на климатик, включване/изключване на ел. фурна. Пробвах различни контакти, смяна местата на кабелите и т.н. няма оправия.

фото 24-06-2013 11:51

Цитирай:

Първоначално написано от soka4i (Мнение258504)
Имам две HDMI връзки. Eдната компютър - TV, другата приемник - TV. Кабела е куча марка 1.5 метра. Сигналът изчезва за 1-2 секунди и се връща от самосебе си. Това става при различни ситуации - включване/изключване на климатик, включване/изключване на ел. фурна. Пробвах различни контакти, смяна местата на кабелите и т.н. няма оправия.

И аз имам този проблем, при работа на климатика. Давайте решения за проблема.

Б.Борисов 24-06-2013 12:58

Единия вариянт е да имате слаба инсталация и като вкючите климатика, напрежението да пада, другия е да има смущения по мрежета...

dodo_pv 24-06-2013 12:58

Решението е анализ на мрежата и режекторен филтър за виновния хармоник. За постна информация- постен отговор!

hajduk 24-06-2013 13:55

Цитирай:

Първоначално написано от soka4i (Мнение258504)
Имам две HDMI връзки. Eдната компютър - TV, другата приемник - TV. Кабела е куча марка 1.5 метра. Сигналът изчезва за 1-2 секунди и се връща от самосебе си. Това става при различни ситуации - включване/изключване на климатик, включване/изключване на ел. фурна. Пробвах различни контакти, смяна местата на кабелите и т.н. няма оправия.

Предполагам проблемен кабел или букса на крайното устройство (телевизора).

sashasuman 19-12-2014 09:17

Някой знае ли Viaccess-a на myZen.tv HD na 9E с картата на кой пакет се отваря?Благодаря предварително!

стифгб 11-03-2019 19:46

Цитирай:

Първоначално написано от фото (Мнение258505)
И аз имам този проблем, при работа на климатика. Давайте решения за проблема.

И аз имах този проблем с комп и ресивер при вкл. изключване на индуктивни консуматори.Направих два отделни филтъра от стари ТВ и комп.захранвания плюс няколко варистора.По рано се губеше по няколко пъти на вечер, сега се губи два пъти в месеца.

фото 11-03-2019 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от стифгб (Мнение504547)
И аз имах този проблем с комп и ресивер при вкл. изключване на индуктивни консуматори.Направих два отделни филтъра от стари ТВ и комп.захранвания плюс няколко варистора.По рано се губеше по няколко пъти на вечер, сега се губи два пъти в месеца.

След подмяна с инверторен климатик, проблема изчезна, вече година и половина.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:03.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.