Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Уроци и съвети за начинаещи (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   Ако има кои да помогне ще съм благодарен (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=11832)

chano 08-11-2010 17:40

Ако има кои да помогне ще съм благодарен
 
Въпросътми е как мога да си пусна сателитна тв на моята вила,която се намира в едно село около Ботевград,имам една старичка антена 2.метра не е офсетна,купих и нов конвектор мисля се казваше това отпред(забележете колко съм на ти с сат антените и др.) пуснах кабел до телевизорът и чакам сега някои да каже какъв приемник да купя,моето желание да си пратя малко сигнал от София там,там ще имам интернет така като гледам на усб флашка(не знам от кои оператор само,вие помогнете).мисля да спазвам всичко което ми се казва тук,за закупуване и настроики и дано се получи нещо,всичко ще е с научна цел,доста са ми интересни тези неща.Ако може някои да помага,а пък и ще посъберем малко инфо на едно място за начинаещи.

Васил 08-11-2010 17:48

Някога ти обеснявах,ама то по скайп и по телефона не става.Твоята стойка май беше фиксирана и ще трябва някой да ти я преправя.Трябва да се отреже фиксиращия винкел и да се направи подвижно рамо,за да може да се следва дъгата на спътниците.По добре - Булсатком.

бебезавър 08-11-2010 18:00

Здравей,

Значи не очаквай еднозначни отговори на въпросите които си задал, след малко много хора ще ти кажат да си купуваш различни видове приемници за това най-добре почни от тази част на форума:

ЦЪК, в нея ще намериш чисто техническа информация кой приемник какви възможности има - дали има или няма лан дали може интернет или не може и т.н.

След като си харесаш определен приемник се местиш тук:

ЦЪК
или ТУК
и четеш за приемника който си харесал да видиш как се настройва и как се работи с него.........ако решиш, че е прекалено труден за теб се връщаш в първата част и си избираш друг приемник.....

След като си избрал тази част от техниката се местиш:

ТУК......

След което си въоръжен да си свършиш сам работата.......


Предимството на метода който ти предлагам е че после поне няма никой да ти е крив и да псуваш когото и да било че ти е дал неправилен съвет.

Надявам се да ти помогнах със съветите си

chano 08-11-2010 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от Васил (Мнение58436)
Някога ти обеснявах,ама то по скайп и по телефона не става.Твоята стойка май беше фиксирана и ще трябва някой да ти я преправя.Трябва да се отреже фиксиращия винкел и да се направи подвижно рамо,за да може да се следва дъгата на спътниците.По добре - Булсатком.

Здравей,така беше,въртях аз на лево на десно но нищо не се получи и заваля сняг,и всичко зарязах,мисля да купя дреамбох,какво ще кажеш нещо ми се заиграва пак.антената може да се движи нагоре -надоло и наляво-надясно,сега ще идват там да слагат виваком,но това не ме интересува,тои ще е временно докато подкарам нещата,че моите родители трябва да стоят без тв.до тогава.:) сега гледат на обикновенна антена размазано канал 1 и др.

chano 08-11-2010 18:14

Цитирай:

Първоначално написано от bebezavar (Мнение58443)
Здравей,

Значи не очаквай еднозначни отговори на въпросите които си задал, след малко много хора ще ти кажат да си купуваш различни видове приемници за това най-добре почни от тази част на форума:

ЦЪК, в нея ще намериш чисто техническа информация кой приемник какви възможности има - дали има или няма лан дали може интернет или не може и т.н.

След като си харесаш определен приемник се местиш тук:

ЦЪК
или ТУК
и четеш за приемника който си харесал да видиш как се настройва и как се работи с него.........ако решиш, че е прекалено труден за теб се връщаш в първата част и си избираш друг приемник.....

След като си избрал тази част от техниката се местиш:

ТУК......

След което си въоръжен да си свършиш сам работата.......


Предимството на метода който ти предлагам е че после поне няма никой да ти е крив и да псуваш когото и да било че ти е дал неправилен съвет.

Надявам се да ти помогнах със съветите си

мисля дреамбох да взема,добре ли е,нее кои знае колко скъп ,но какво трябва да се гледа като се купува??това вие трябва да кажете,за да се вземе максимално добро и функционално.

chano 08-11-2010 18:16

трябва да взема и уред за настроика на сателит май//?/

Devnull 08-11-2010 18:16

Защо точно Дрийм. Други теми не чете ли?

chano 08-11-2010 18:22

Цитирай:

Първоначално написано от Devnull (Мнение58452)
Защо точно Дрийм. Други теми не чете ли?

ха,ми незнам,мислех че цена качество горе доло е съвместимо,но даи предложение,аз ако изчета всички характеристики ще лудна,а да не говорим че повечето съкращения не са ми ясни кое за какво е.:)искам нещо но незнам какво,за това се обръщам към вас.

gentu 08-11-2010 18:22

Цитирай:

Първоначално написано от Devnull (Мнение58452)
Защо точно Дрийм. Други теми не чете ли?

-защото е най добрият ,и само го навързва и хваща всички сателета по земните кълбета - отма!:c040:

chano 08-11-2010 18:26

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение58458)
-защото е най добрият ,и само го навързва и хваща всички сателета по земните кълбета - отма!:c040:

ако е така го взимам:) само кажете този 500s добре лие?
АКО пък имаше начин без приемници само по нета да изкарам тв ще е най добре,слагам едно компче там да работи и гледат хорицата:)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.