Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Съществува ли смарт телефон който ..... (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46564)

digimp 13-01-2021 08:38

Съществува ли смарт телефон който .....
 
Съществува ли смарт телефон който няма Андроид или iOS ?


:s101

Модерен индивид 13-01-2021 08:56

Има телефони, които използват Линукс-базирана операционна система.
Librem 5, Pinephone. XDA Developers също направиха телефон с плъзгаща клавиатура, който може да ползва Lineage OS (без-гугълски андроид) или Ubuntu Touch. Преди също имаше и Windows Mobile, но Microsoft спряха поддръжката преди една година. На Windows работеха Nokia Lumia телефоните. Проблемът с всички тези системи е, че повечето известни приложения нямат поддръжка или, ако имат то тя е от някой програмист, който е решил да прехвърли приложението и за тези ОС.
Надявам се, че съм бил достатъчно изчерпателен с отговора.

Стефан07 13-01-2021 08:56

Цитирай:

Първоначално написано от digimp (Мнение548081)
Съществува ли смарт телефон който няма Андроид или iOS ?


:s101

Mда, преди 5-6 години имаше едни на Нокия, дето бяха с Windows Phone OS, ама нещо не им провървя и от Майкрософт спряха поддръжката на ОС-а, а Нокия мина на андроид :)

Иначе Huawei вече са на HarmonyOS... ;)

Стефан07 13-01-2021 08:58

Цитирай:

Първоначално написано от Модерен индивид (Мнение548082)
Има телефони, които използват Линукс-базирана операционна система.
Librem 5, Pinephone. XDA Developers също направиха телефон с плъзгаща клавиатура, който може да ползва Lineage OS (без-гугълски андроид) или Ubuntu Touch. Преди също имаше и Windows Mobile, но Microsoft спряха поддръжката преди една година. На Windows работеха Nokia Lumia телефоните. Проблемът с всички тези системи е, че повечето известни приложения нямат поддръжка или, ако имат то тя е от някой програмист, който е решил да прехвърли приложението и за тези ОС.
Надявам се, че съм бил достатъчно изчерпателен с отговора.

Да, като изключим Huawei си ме изпреварил ;) ;;650

Момчил Минков 13-01-2021 11:15

Симбиан-а забрявихте бре... ;;650
или въпроса е: съществува ли смарт телефон без ОС?



Ако е така - да, имаше едни китайчуни, де имаха и TV даже...

111111 13-01-2021 13:01

Tizen на gnusmaS не споменавате.

Veskop 13-01-2021 13:15

тизен не беше ли само за часовниците по едно време и талавизорите?а Blackberry с BB-os къде забравихте?Старите берита,преди да почнат да слагат андроидската шитня!

михоф33 13-01-2021 13:25

За много телефони има Ubuntu Touch, но инсталацията обикновено минава през отключване на bootloader-а и инсталация на няколко файла. Ако си флашвал телефон - нищо много по-различно няма. Иначе и Убунтуту си има някакъв маркет и мисля че може да се инсталират андроид приложения.



(Не зная за какво ти е нужна цялата тази история, но мисля че ако е заради следенето от неизвестни източници е все тая. те не следят самата ситема а сим картата им стига. Цялото ти движение + транзакциите и сайтовете които посещаваш през мобилен нет.....)


;;650

spgi 13-01-2021 13:26

Само да уточня, че за WinMobile, все още се поддържат картите за по-големите производители на GPS-софт, като Tomtom, Igo, Igo-primo, за други не се сещам. Garmin все още е актуална, ако се намери някой ентусиаст, да изкара карите за новата година. Мисля, че и картата за Черно море, може да се подкара, но не съм сигурен. Има един колега от стария форум, който може по-точно да каже за Garmin.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:00.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.