Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Модули (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Защо Dragon CAM блокира сигнала!?! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=25819)

papa 16-11-2012 22:58

Защо Dragon CAM блокира сигнала!?!
 
Привет на всички!

Моля някой знаещ за помощ чрез съвет.
Програмиран Драгон КАМ е вкаран в слота за модули на ЛГ телевизор с вграден сателитен приемник. При търсенето на сателитни канали с вградения в телевизора сателитен приемник се натъкнах на следното чудо:

На Астра 23,5 (Планета ХД + БНТ свят + кодираните на Сателит БГ), на 10 изток (НБА ХД, Премиер Лиг ХД + свободните детски на Ал Джазира на мпег2) и на 9 изток (свободните Дуна ХД, ТФ1 ХД, М6 ХД и съответните не-ХД-сигнали) при сканирането за тези програми не се намира нищо, въпреки наличието на нормален сигнал.

Ако изкарам Драгон КАМ-а и наново сканирам честотите, приемника намира тези програми и ги зарежда в паметта на телевизора. Свободните се гледат.

Вкарвам КАМ-а и тогава програмите изчезват (картината се губи) и на телевизора се изписва няма сигнал (и на кодираните, и на свободните канали).

Изкарвам КАМ-а, свободните се гледат.

Това го прави само на споменатите сателити. На другите всичко е ОК.

На какво се дължи това чудо? Някой да знае и да даде съвет?

Педварително много благодаря!!!!

кокович 17-11-2012 10:28

Случайно в КАМ-а да имаш настройка STREAM SPEED ? Аз със Диабло модул се бях вкарал в този филм на Самсунг. По дефолт тази настройка е на MED и имах същите проблеми като при теб. След смяна на HI всичко тръгна.И това го открих случайно след 1 месец лутане.

papa 17-11-2012 12:28

Цитирай:

Първоначално написано от кокович (Мнение200171)
Случайно в КАМ-а да имаш настройка STREAM SPEED ? Аз със Диабло модул се бях вкарал в този филм на Самсунг. По дефолт тази настройка е на MED и имах същите проблеми като при теб. След смяна на HI всичко тръгна.И това го открих случайно след 1 месец лутане.

Привет!
Много благодаря за отговора!!! Само ако може да Ви помоля да ми подскажите как да проверя това нещо. Тоест с коя програма да го направя на компютъра (или директно на телевизора). Имам няколко за работа с КАМ-а, като PredEdit 1.5. С нея ли?

Дензел 17-11-2012 12:38

Цитирай:

Първоначално написано от papa (Мнение200187)
Привет!
Много благодаря за отговора!!! Само ако може да Ви помоля да ми подскажите как да проверя това нещо. Тоест с коя програма да го направя на компютъра (или директно на телевизора). Имам няколко за работа с КАМ-а, като PredEdit 1.5. С нея ли?

Най-вероятно от тв-то .Трябва някъде да има СI и от там да ги оправиш.

кокович 17-11-2012 14:23

От телевизора влизаш в менюто на модула и там търси.

papa 17-11-2012 20:45

Проверих в сетингите на КАМ-а, но за жалост няма такава настойка.
Има само 3 неща:
Nagra Box Key
NDS Box Serial
N2 AU is Off

Промених ги по отделно и трите с различни стойности, но ефект никакъв.

Възможно ли ще е това за Стрийм Спийд да е при програмирането на КАМа с КАС Студио (нямам го) ?

Нима в Диабо КАМа има такъв сетинг, който се извиква чрез телевизора?

кокович 17-11-2012 20:57

С карта ли го ползваш или има ему за някои канали?Пробвай с други фирмуери .Диаблото Уайфай има много настройки, ама няма много файда от тях.Слагаш му фаила с линията и пее.

papa 18-11-2012 14:36

Цитирай:

Първоначално написано от кокович (Мнение200284)
С карта ли го ползваш или има ему за някои канали?Пробвай с други фирмуери .Диаблото Уайфай има много настройки, ама няма много файда от тях.Слагаш му фаила с линията и пее.

Не, карта нямам, ползвам го без карта. Само с Драгон Лоудър Карт зареждам бис-ключета за емулатора му чрез дра-файла.

Нямам Duolabs CAS3+ за директно програмиране на КАМ-а, но днес ще опитам с друга версия дра-файл и утре ще споделя какво е станало. Навсякъде четох, че именно с дра-файловете се сменя фърмуера на КАМ-а.

Поздрави на всички от форума!

papa 19-11-2012 00:01

Цитирай:

Първоначално написано от papa (Мнение200455)
Не, карта нямам, ползвам го без карта. Само с Драгон Лоудър Карт зареждам бис-ключета за емулатора му чрез дра-файла.

Нямам Duolabs CAS3+ за директно програмиране на КАМ-а, но днес ще опитам с друга версия дра-файл и утре ще споделя какво е станало. Навсякъде четох, че именно с дра-файловете се сменя фърмуера на КАМ-а.

Поздрави на всички от форума!

И така - полза никаква. Смених дра-файла, но същата работа. Явно КАМ-а не си пасва с вградения сат-приемник.
Само дето е странно, че блокира сигнала на 23,5 изток, 9 и 10 изток.
На Хелас не съм пробвал.
42 изток, 26 изток Бадр, Астра 19, Хотбърд 13 и АтлантикБърд 5 запад - никакви проблеми.

дрим 19-11-2012 10:27

Цитирай:

Първоначално написано от papa (Мнение200542)
И така - полза никаква. Смених дра-файла, но същата работа. Явно КАМ-а не си пасва с вградения сат-приемник.
Само дето е странно, че блокира сигнала на 23,5 изток, 9 и 10 изток.
На Хелас не съм пробвал.
42 изток, 26 изток Бадр, Астра 19, Хотбърд 13 и АтлантикБърд 5 запад - никакви проблеми.

Здравей,
аз имам подобен проблем, ползвам Diablo wifi cam с edna Ц линия към домашния oscam server, там съм с локална карта и няколко други линии.
локалната карта ми е на близалките. Проблема ми е, че на няколко канала на близалките ми дава, че няма сигнал. Като извадя кам модула, тв-то показва наличен сигнал и като го сложа обратно всичко е 6 и така при всяко включване на телевизора, като е бил изключен за повече от час(телевизора е тошиба) на сателитните нямам проблеми.
Поиграх си с настройките както колегата Кокович бе казал с MED, HI, LOW, но файда никаква.
Та и аз тършувам из нета за подобен проблем.
Поздрави

edit: Точно попаднах на една тема в друг форум. Много хора се оплакват , че и при тях така се получавало. Обяснението за този проблем е, че Кам модула дърпа много ток и така блокирал тунера на ТВ-то, също така нямало значение марката на телевизора.
Ако това е така, много тъпо ще стане.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.