Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   4K UHD приемници (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=393)
-   -   Octagon или ZGemma? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47176)

direktor 12-10-2021 10:54

Octagon или ZGemma?
 
Моят Екстренд не ще да запали и му е време за пенсия. Свел съм избора да следните варианти:

САТЕЛИТЕН ПРИЕМНИК ZGEMMA H9 TWIN, 4K, DVB-S2X+S2X, WIFI

САТЕЛИТЕН ПРИЕМНИК ZGEMMA H9 COMBO, 4K, DVB-S2X+T2/C, WIFI

HD/4K САТЕЛИТЕН ПРИЕМНИК OCTAGON SF8008 4K UHD SINGLE DVB-S2X

HD/4K САТЕЛИТЕН ПРИЕМНИК OCTAGON SF8008 4K UHD COMBO DVB-S2X/C/T

Кой да купя?

Veskop 12-10-2021 11:25

И 2та евтинджоса не отиват на директор! ;;573

valko3 12-10-2021 19:29

С нищо не са по лоши от скъпжосите и двата.Имам и H9 и SF8008 и Octagona ми харесва повече,ако ти е нужен С/Т тунер вземай combo ако не спести някой лев.

koscom 12-10-2021 19:45

Имам "Octagon" 8008 почти една година. Абсолютна поддръжка, дуракоустойчив, невероятна картина. Сравнявам го с xTrend et5000, който замина заради тъпи импулсни захранвания, които сменях няколко пъти.

direktor 12-10-2021 20:01

Благодаря за информацията! Октагонът изглежда перфектен като цена-качество.

Цитирай:

Първоначално написано от koscom (Мнение566996)
Имам "Octagon" 8008 почти една година. Абсолютна поддръжка, дуракоустойчив, невероятна картина. Сравнявам го с xTrend et5000, който замина заради тъпи импулсни захранвания, които сменях няколко пъти.


дрим 12-10-2021 20:27

Аз бих препоръчал да е с ARM архитектура, нещо грам не ме дърпат hisilicon процесорите. Е да вторите бяха по 3-5$ то затова и тънкия приемник пак е с бая надценка :)
Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало....

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

direktor 12-10-2021 21:34

Така е, но за сума до 300 лева единственият вариант с ARM процесор е двуядрен VU+ Zero срещу четириядрен Hisilicon при ZGemma и Octagon. С Четириядрен ARM е VU+ Duo Ultra за 800 лева. Мислиш ли, че четириядрен процесор с тактова честота от 1.6 гхц е с по-слаба производителност от 2-ядрен на 1.7 гхц?

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение566999)
Аз бих препоръчал да е с ARM архитектура, нещо грам не ме дърпат hisilicon процесорите. Е да вторите бяха по 3-5$ то затова и тънкия приемник пак е с бая надценка :)
Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало....

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


дрим 12-10-2021 21:43

Мисля, че ако щеш е по-ок да си вземеш за бюджета определен за хасиликона, втора ръка zgemma h7(s)(c) (зависи какво ти трябва повече) или octagon 4008 пак секънд хенд.
Лично аз хасиликон бих ползвал, само ако ми е подарък, да не говорим за досадното замръзване на картината при превключване, но за това, по-добре ползувателите да споделят. Отделно за vu 4к бих казал единствено, че е супер хардуер с малоумна поддръжка на софтура, затова го и разкарах с голям кеф. Само два тима open black hole и openvti, с пли и атв при моя сетъп когато кажеш можех да ти докарам син-зелен екран, да не говорим, че FCC бачка само при първите два тима, което обесмисля fbc тунера (освен ако не го ползваш за стрийминг сървър) ако ползваш атв или пли...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

direktor 12-10-2021 21:51

Искам да си купя нов приемник, но предлагането се е свило до няколко марки и модела, не е като едно време. Както казваш с добра софтуерна поддръжка са само Октагона и Згемата. Има вариант и GIGABLUE UHD TRIO 4K COMBO с АРМ процесор, но не знам как е с поддръжката.


Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение567019)
Мисля, че ако щеш е по-ок да си вземеш за бюджета определен за хасиликона, втора ръка zgemma h7(s)(c) (зависи какво ти трябва повече) или octagon 4008 пак секънд хенд.
Лично аз хасиликон бих ползвал, само ако ми е подарък, да не говорим за досадното замръзване на картината при превключване, но за това, по-добре ползувателите да споделят. Отделно за vu бих казал единствено, че е супер хардуер с малоумна поддръжка на софтура, затова го и разкарах с голям кеф. Само два тима open black hole и openvti, с пли и атв при моя сетъп когато кажеш можех да ти докарам син-зелен екран...

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


дрим 12-10-2021 21:53

Я бета тестерите на гигаблуто да кажат, оправиха ли им битрейт вюара :) :) :)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:48.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.