Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Въпрос за Multiboot (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44182)

gogo102 12-09-2018 18:32

Въпрос за Multiboot
 
Ще помоля,някой,който е тествал или ползвал Multiboot,за точна диагноза.Става въпрос за IPBox 900HD i 910HD.На флаша съм със Sifteam Cuberivo mini R13787.Идеята ми е да ползвам Енигма2 от флашка.Събрал съм една шепа с флашки,които или не ги приема приемника,или ако ги приеме,след това софта(в случая PKT3478),не работи читаво и т.н.Сега се хванах с една програма да проверявам скоростите на флашките,но все още не не съм достигнал до точния извод.
Благодаря!

uniqad 12-09-2018 19:30

Енигмата на поляците за да ти работи читаво в никакъв случай не ъпдейтвай софтуера и блу панела онлайн! Просто забрави, че я има тази опция в менюто. IPbox не се поддържа от 2 години вече и от тогава има много промени по панела, което води до крашване след онлайн ъпдейт. И си инсталирай последния софт за IPbox Hyperion 5.5, което е най-доброто от PKT за този приемник. Като сложиш енигмата си свали плъгина BootPlus и с него си подреди мултибута на приемника. По-лесно от него няма за тази работа да знаеш.

gogo102 12-09-2018 20:06

Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение491208)
Енигмата на поляците за да ти работи читаво в никакъв случай не ъпдейтвай софтуера и блу панела онлайн! Просто забрави, че я има тази опция в менюто. IPbox не се поддържа от 2 години вече и от тогава има много промени по панела, което води до крашване след онлайн ъпдейт. И си инсталирай последния софт за IPbox Hyperion 5.5, което е най-доброто от PKT за този приемник. Като сложиш енигмата си свали плъгина BootPlus и с него си подреди мултибута на приемника. По-лесно от него няма за тази работа да знаеш.

Благодаря за съветите,но в момента изпитвам затруднения,каква флашка да ползвам - като марка,колко GB,с каква скорост и т.н.Смятам,че тези неща са от голямо значение.Извода,до който съм стигнал e ,че не трябва да е по голяма от 4Gb.С по голяма като съм пробвал да сложа софт на флаша,ми изписва Erore 10 на дисплея на приемника.Но имам и 2Гб на които пак ми изписва Erore 10,или въобще не прави връзка с приемника.Форматирани на Fat32.T.e не може да се стигне дотам,че приемника да си я форматира по негов си начин.

uniqad 12-09-2018 21:01

При форматирането си има специфични неща, но трябва да разбираш от команди в конзолен режим! Влизаш под телнет в приемника, закачаш му флашката в usb-порта и изпълняваш
Код:

fdisk -l
ако нямаш инсталиран хард диск, флашката ти обикновено е разпозната като /dev/sda1, а ако имаш хард тогава е /dev/sdb1.
Щом знаеш под какво име е може да я форматираш и чрез приемника, само внимавай да не сбъркаш буквата и да си затриеш харда по невнимание, ако имаш закачен такъв!!!
Код:

mkfs.ext3 -I 128 /dev/sda1
Обърни внимание на отбелязаното с червено! Този параметър е важен за този модел приемници, за да зарежда правилно енигмата от флашка, тъй като касае инод таблицата при форматирането. Ей това е по-важно от колкото бързината на флашката и размера й! Тази грешка 10 няма нищо общо с инсталирането на енигма на флашка и не те касае. Причината за нея е, че не си прясно форматирал флашката преди да сложиш usb_update.img файла на нея! Използвай винаги тази програма HP USB Disk Storage Format Tool за да нямаш грешки!

gogo102 12-09-2018 21:43

Цитирай:

Първоначално написано от uniqad (Мнение491214)
При форматирането си има специфични неща, но трябва да разбираш от команди в конзолен режим! Влизаш под телнет в приемника, закачаш му флашката в usb-порта и изпълняваш
Код:

fdisk -l
ако нямаш инсталиран хард диск, флашката ти обикновено е разпозната като /dev/sda1, а ако имаш хард тогава е /dev/sdb1.
Щом знаеш под какво име е може да я форматираш и чрез приемника, само внимавай да не сбъркаш буквата и да си затриеш харда по невнимание, ако имаш закачен такъв!!!
Код:

mkfs.ext3 -I 128 /dev/sda1
Обърни внимание на отбелязаното с червено! Този параметър е важен за този модел приемници, за да зарежда правилно енигмата от флашка, тъй като касае инод таблицата при форматирането. Ей това е по-важно от колкото бързината на флашката и размера й! Тази грешка 10 няма нищо общо с инсталирането на енигма на флашка и не те касае. Причината за нея е, че не си прясно форматирал флашката преди да сложиш usb_update.img файла на нея! Използвай винаги тази програма HP USB Disk Storage Format Tool за да нямаш грешки!

Току що форматирах флашка Kingston 2Gb,която въобще не правеше връзка с приемника.Форматирах я с HP USB Disk Storage Format Tool.Сложих и usb_update.img.Не стига,че не изписа Erore 10,ами и тръгна да зарежда софта.Остана да пробвам и под Телнет,това което си ми описал.Смятам пак с такава от 2Gb да и сложа PKT Hyperion 5.5

dzumba 12-09-2018 23:25

Абе ти си мазохист!Какви Хипериони и простотии експериментираш?
Имаш сифтийм,тури му 20 канала,които гледаш и всички флашки и дървета в кофата!

gogo102 12-09-2018 23:38

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение491225)
Абе ти си мазохист!Какви Хипериони и простотии експериментираш?
Имаш сифтийм,тури му 20 канала,които гледаш и всички флашки и дървета в кофата!

Нали ме посъветва да си правя сам сетинга,а не да ползвам готови.Затова искам да ползвам този който си правя сега на Уното,да го ползвам и за трите приемника,а иначе трябва да оправям и сетинга за Sifteam.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:33.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.