Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Общ раздел за MIPS-приемници (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=308)
-   -   От 4:3 към 16:9 - Quickbutton Mod by Jack 1.2 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=22400)

koko313 12-06-2010 18:18

Цитирай:

Първоначално написано от Джак (Мнение41701)
Чакаш да се зареди списъка от сървъра на Джемини. Ако не се зареди провери си интернет кабела да не се е измъкнал от дриймбокса или от рутера или опитай по-късно отново.

Има нет 100% , но в това гемини има разлики не само в подреждането на папките но и менютата. Хайде да гледане , мача за доизкосуряване имаме години напред.;;650

Хиена 12-06-2010 18:43

Ами DCC не ползвате ли? Има си опция за почистване на регистрите след като се изтрият файлчета ръчно.;;650

Плъгинчетата се намират в /usr/lib/enigma2/python/Plugins

Цец0 12-06-2010 18:46

Само да спомена в темата, че на Vu+Duo с инсталиран DreamElite 1.3.3E преди малко инсталирах Quickbutton Mod by Jack 1.3 и си работи без забележки

Чък Норис 12-06-2010 18:50

Цитирай:

Първоначално написано от Цецо (Мнение41704)
Само да спомена в темата, че на Vu+Duo с инсталиран DreamElite 1.3.3E преди малко инсталирах Quickbutton Mod by Jack 1.3 и си работи без забележки

Че то Ву-то си е тунингован дрийм, без гемини имидж. ;;573

Цец0 12-06-2010 18:53

Аз знам какво е.... И добре си ползвал думата Тунингован! Това променя не малко неща, нали? ;)

Цец0 12-06-2010 20:03

1Прикачено(и)
Искам да направя лека корекция за ползването на въпросния скин на Vu+Duo с инсталиран Dream Elite. Тъй като на въпросния имидж при натискане на зеления бутон имаме достъп до така наречения Green panel, в който е Addons Manager-а, то при замяна на keymap файла в share/enigma2 с файла от архива на Jack се губи достъпа до този панел. Поради тази причина направих лека модификация на keymap файла на Vu-то, който прилагам. При тази модификация вече е активен плъгина и Green Panel-а е достъпен на 100%

Джак 12-06-2010 22:37

Не съм го тествал с Dream Elite. При Gemini със зеления бутон се отваря така наречения "Plugins Browser". Той може да се асоциира към бутона заедно с други приложения, които са достъпни за избор от менюто на модификацията.

Цец0 13-06-2010 00:51

Няма проблем, все пак не може да го тестваш на всички възможни имиджи. Ти си написал, че е за гей имиджа, а за другите имиджи малко или много си има особености и тук с малко занимавка го прегодих. Плъгина е чудесен, още веднъж искам да благодаря. Особено това, че мога да присвоя конкретни функции на бутоните от 0 до 9, при положение, че аз никога не ги използвам да викам канал по определен номер. ;;650

Джак 13-06-2010 09:03

Откога на Gemini - имиджа с най-добра подръжка - се казва "гей имидж"? Всъщност го направих първо за NewNigma, а после го изтествах и на Gemini. Оказа се, че и на други имиджи работи, но действително няма как да се тества на всички освен с помоща на потребителите от форума. ;;513

Дзмей 16-06-2010 20:09

infobar
 
Здравейте, пиша тук тъй като смятам, че проблема ми може да бъде решен по начина предложен от Джак за екзит бутона. С ДМ 800, Gemini 5, Енигма2 съм, но не мога да изкарвам инфобара са нито един бутон. В книжката пише, че с бутон ОК мога да го викам, но като го натисна ми излиза ЕПГ-то, а не инфобара. В сетингите на блу-панела съм му дал "OK за появяване", но ефект няма. Знам, че не е нещо "жизнено важно", но жена ми нон стоп ми пили, че на стария 500 и излизал инфобара, а сега не можела да види какво дават. Мерси предварително


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:40.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.