Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   СОТ охранителна техника (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=129)
-   -   Електромеханично заключване на входна врата (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=13114)

грубия 06-01-2011 11:39

Електромеханично заключване на входна врата
 
Здравейте колеги,
Покрай зачестилите напоследък битови кражби се замислих за подсилване на сегашната ми блиндирана врата.
Вратата е хубава и здрава, но е с 2 касови ключа - 1 освновна триточкова и втора от сейф, която блокира първата.
Първата е "елементарна" за отключване, втората доста трудна.
След консултация с ключар стигнах до извода, че трябва да сменя брава 1 с патронна и да оставя сейфовата за блокировка.
До тук добре, обаче цялата процедура ще ми струва между 500 и 700 лв според това какъв патрон избера.
Също така попаднах на доста клипчета в youtube.com, които показват доста лесни вандалски (и не само) методи за отваряне и на повечето (99%) патрони, независимо от марка и цена.
Реших да потърся алтернативен и по-сигурен вариант и попаднах на пловдивска фирма, която предлага електромеханични брави.
За да не звучи като реклама няма да казвам името на фирмата но все пак ще оставя един модел брава, по който може да се намери в google - Модел BKS 200.
Това, което ме интересува е дали някой от вас има опит/наблюдения над такива брави (още по-добре ако са на същата фирма) и ако може да изкаже мнение.

Благодаря предварително.

Anthony 06-01-2011 14:33

Аз имам електромеханична брава, вградена във вратата. Заключва се и отключва с безконтактна магнинта карта, а в коридора имам монтиран акумулатор, в случай че спре токът. Ползвам я като помощна брава на основната ключалка. Притеснителното е, че ако се развали трябва да се реже вратата, която в моя случай струва няколко хиляди лева. Поради тази причина ползвам електромеханичната ключалка само ако отсътвам по-дълго време.

BOBIKAT 06-01-2011 14:58

А най-добре СОТ към РДВР към съответният град. За 60 лв на месец, ми пазят 2 обекта. Барчето, другата къща, и да чукна на дърво, пристигат на 3-4-тата минута, така миналата година натисках паник бутона и хванахме един апаш в училището.

Veskop 06-01-2011 15:55

Направи си застраховка!Брави,мрави-тва са глупости за 500-700лв.тва ти е застаховка за няколко години,да не говорим че покрива много повече рискове,не само кражба... ;)

грубия 06-01-2011 16:08

Цитирай:

Първоначално написано от Гърга Питич (Мнение71077)
Направи си застраховка!Брави,мрави-тва са глупости за 500-700лв.тва ти е застаховка за няколко години,да не говорим че покрива много повече рискове,не само кражба... ;)

Застраховка имам.
Проблема е, че приятел със СОТ и застраховка изгоря след като заглушиха сота и отключиха вратата(културно). Застрахователите казаха, че нямало влизане с взлом и съответно не платиха нищо.

Anthony 06-01-2011 16:31

Глупости е застраховката. Ще го разбереш като си наложи да си предявиш претенциите. Първо, ще чакаш докато приключи следствието (може да е няколко години), второ ще ти се наложи да им предоставиш всички документи за откраднатите неща - фактури, гаранционни карти и кво ли не. Накрая ще ти платят много по-малко, но на теб ще ти е все тая, защото ще е след 100 години.

register 06-01-2011 17:08

Цитирай:

Застрахователите казаха, че нямало влизане с взлом и съответно не платиха нищо.
хаха - типично
крадецът действа на скорост и няма да рискува ако има повече врати, повече ключалки, аларми, сензори, камери, кучета и прочее
така че - колкото повече - толкова повече

Въйко 06-01-2011 17:15

Колкото по-скъпа и хубава врата толкова по-скъпа техника в апартамента.
Няма гаранция че щом има хубава врата то вътре няма да има един 22 и един 29 инча ЦРТ,микровълнова Нео и двд Краун но да си берат гайлето крадците от къде ще намерят транспалетна количка да изнесат 29 или 32' ЦРТ :worry:

dsc 06-01-2011 18:43

Не е лоша бравата,а можеш и чрез СОТ да я управляваш,както и с четец за контрол на достъп.

Veskop 06-01-2011 19:11

Цитирай:

Първоначално написано от грубия (Мнение71078)
Застраховка имам.
Проблема е, че приятел със СОТ и застраховка изгоря след като заглушиха сота и отключиха вратата(културно). Застрахователите казаха, че нямало влизане с взлом и съответно не платиха нищо.

ами има си допълнително покритие "Кражба с техн. средство",нямаш ли го-духаш.ама нали все гледаме да минем по-тънко с 10лв....правим застраховка където е най-евтино и на най-ниската цена.е да,ама не,и тук важи лафа че хубаво и евтино няма


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:44.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.