Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=239)
-   -   Вашето мнение или препоръка (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45023)

тракиец 04-06-2019 12:20

Вашето мнение или препоръка
 
Здравейте,
предстои ми закупуване на ресийвър и бих искал да изкажете мнение, ако сте ползвали и съответно препоръка за следните модели:

1 - OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2
2 - VU+ ZERO 4K - ULTRA HD LINUX
3 - GIGA BLUE UHD TRIO 4K COMBO

принципно бих могъл и да се кача и на следващия ценови клас около 500-550 лв, но това ще бъде, ако мненията и последващото обмисляне ме насочат натам....

...основни критерии - качествена картина, бързина, кака Шер, безпроблемна или малко проблемна работа на ресийвъра...

П.С. - в по-високия клас ориентировката е към:
1 - OCTAGON SF4008 4K TWIN DVB-S/S2x+TWIN DVB-C/T/T2 TUNERS
2 - HD/4K САТЕЛИТЕН ПРИЕМНИК VU+ UNO 4K SE UHDTV

Поздрави
;;650

SERHI1970 04-06-2019 12:31

Взимай OCTAGON SF8008 ;;650

ОгиАЛ 04-06-2019 12:45

Ръчкам Гигата от седмица. Картината е впечатляваща, бързината на работа също. Със SF8008 са на една платформа, но избрах гигата заради оплаквания от дистанционното на Октагона. На гигата е универсално и си действам и ТВ и ресийвъра от него, и си лови без да го насочваш.
Кутията му е голяма, и не знам защо не са предвидили монтаж на HDD вътре, но има вариант да го сложиш вътре и кабела да излезе отвън в USB 3. В Октагона това също не ми хареса, че USB3 е отстрани. Въпрос на предпочитания.
Гигата няма вграден WiFi, ако ще го ползваш ти трябва стик. Мрежата му е гигабитова.
Тъй като е нов модел обаче, е твърде беден откъм имиджи - заводския не става за нищо, на TeamBlue не работят някои неща, а на OpenATV само HDMI-CEC не ми работи, но не съм го ровил да видя защо. Октагона в това отношение е доста по-напред.
Каката пее без грижи.
За Вюто нищо не мога да кажа.

фокус 04-06-2019 13:00

Имам октагон 8008,доволен съм,не създава проблеми,върти коректно усслс мотор и има доста имиджи за него!Като цяло 9 от 10 му давам,заради дистанционното дето трябва да се насочва!

Чък Норис 04-06-2019 14:07

И трите изброени са леш!

дрим 04-06-2019 15:25

И всеки пак си хвали своето :)
Към купувача, гледай приемник за който се пишат читави имиджи с драйвери от големите тимове, а не портнати измислици.

Васил 04-06-2019 17:18

Цитирай:

Първоначално написано от ОгиАЛ (Мнение511083)
Ръчкам Гигата от седмица. Картината е впечатляваща, бързината на работа също. Със SF8008 са на една платформа, но избрах гигата заради оплаквания от дистанционното на Октагона. На гигата е универсално и си действам и ТВ и ресийвъра от него, и си лови без да го насочваш.
Кутията му е голяма, и не знам защо не са предвидили монтаж на HDD вътре, но има вариант да го сложиш вътре и кабела да излезе отвън в USB 3. В Октагона това също не ми хареса, че USB3 е отстрани. Въпрос на предпочитания.
Гигата няма вграден WiFi, ако ще го ползваш ти трябва стик. Мрежата му е гигабитова.
Тъй като е нов модел обаче, е твърде беден откъм имиджи - заводския не става за нищо, на TeamBlue не работят някои неща, а на OpenATV само HDMI-CEC не ми работи, но не съм го ровил да видя защо. Октагона в това отношение е доста по-напред.
Каката пее без грижи.
За Вюто нищо не мога да кажа.

Сеса на гигата си работи нормално! Хард диск може да се монтира въре ,аз го слагам веднага като получа приемника.За мен най добър имидж е опенатв.Всичко си има.Идеални приемници няма.Все на някого нещо ще липсва.

михоф33 04-06-2019 20:11

Здравей, определено мини на по-горния клас - VU+ UNO 4K SE UHDTV е много добро предложение а и е с FBC тунер. ;;650

SERHI1970 04-06-2019 20:20

Абе от тия с най качествена картина май си е OCTAGON SF8008

Sharp987 04-06-2019 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от тракиец (Мнение511081)
Здравейте,
предстои ми закупуване на ресийвър и бих искал да изкажете мнение, ако сте ползвали и съответно препоръка за следните модели:

1 - OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2
2 - VU+ ZERO 4K - ULTRA HD LINUX
3 - GIGA BLUE UHD TRIO 4K COMBO

принципно бих могъл и да се кача и на следващия ценови клас около 500-550 лв, но това ще бъде, ако мненията и последващото обмисляне ме насочат натам....

...основни критерии - качествена картина, бързина, кака Шер, безпроблемна или малко проблемна работа на ресийвъра...

П.С. - в по-високия клас ориентировката е към:
1 - OCTAGON SF4008 4K TWIN DVB-S/S2x+TWIN DVB-C/T/T2 TUNERS
2 - HD/4K САТЕЛИТЕН ПРИЕМНИК VU+ UNO 4K SE UHDTV

Поздрави
;;650




http://dtv-bg.com/showpost.php?p=509233&postcount=26


http://dtv-bg.com/showpost.php?p=508011&postcount=130




Колко човека още ще се изредят умишлено да питат едно и също нещо? И как само едни и същи хора отговарят. Става прекалено вече и грозно.

Всички разбрахме вече за стотен път колко е "хубава" картината на Октагона. Има ли някой все още да не е разбрал? :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.