Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Монтаж и настройка на антени (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Проблем с един приемник на 39Е (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=36817)

samisam 04-04-2015 15:27

Проблем с един приемник на 39Е
 
Здравейте колеги,
Имам следния странен проблем: Имам два сат приемника с отделни кабели, вързани в осморен конвертор. Антената е в един съсед. Проблема е, че като спра единия приемник, другия остава без сигнал. Пусна ли го и първия му идва сигнала. Проблема се появи отскоро, не знам да е пипано или размествано нещо. Обратното не се случва-ако изгася зависимия приемник, този другия не спира. Не съм размествал приемниците, но няма да ми е удобно да ги сменям.

фолкръм 04-04-2015 15:33

Цитирай:

Първоначално написано от samisam (Мнение364927)
Здравейте колеги,
Имам следния странен проблем: Имам два сат приемника с отделни кабели, вързани в осморен конвертор. Антената е в един съсед. Проблема е, че като спра единия приемник, другия остава без сигнал. Пусна ли го и първия му идва сигнала. Проблема се появи отскоро, не знам да е пипано или размествано нещо. Обратното не се случва-ако изгася зависимия приемник, този другия не спира. Не съм размествал приемниците, но няма да ми е удобно да ги сменям.

Спряно захранване към конвертора от "зависимия" приемник?

Brian 04-04-2015 15:48

Може и някоя оплетка да му е "зеленясала". Първо провери конекторите после ако не тръгне ще го мислим.

TUISTERa 04-04-2015 17:25

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение364931)
Може и някоя оплетка да му е "зеленясала". Първо провери конекторите после ако не тръгне ще го мислим.

Основното нещо е , че конвертора остава без захранване. Най-лесно е да се провери от менюто дали е включен тока. Това е ПЪРВОТО, после кабелите чак до конвертора :)

АА 04-04-2015 18:46

Двата приемника на отделни изходи на конвертора ли са? Да не е разделен сигнала със сплитер ( може и да не е било така поначало)? Сигнала на "зависимия" приемник отличава ли се много по ниво и качество от този на "независимия"? За кой спътник става дума?

40rceco 04-04-2015 19:08

Странна ситуация
 
Преди малко направих експеримент,защото и аз съм с четворен
конвертор, но изключа ли захранването на конвертора,каналите в съответния приемник спират да работят.
Това ме навежда на мисълта,че няма как единият приемник да захранва
всички изходи на конвертора,а всеки приемник самостоятелно захранва
неговият изход на конвертора.

111111 04-04-2015 22:10

Всеки един изход е независим от останалите
в изключение е случая в който конвертора замине в заслужена пенсия

samisam 04-04-2015 22:13

Става въпрос за 39Е. Сега зависимия приемник работи, а другия е изключен. Сплитер няма. Кабелите са снаждани, но досега не е имало проблем а и снадката е изолирана с тиксо и термосвиваема шлауха.
Лошото е че антената не е при мен а е в апартамента на една съседка, която :;807. Синът и не идва насам и трябва да организирам монтажа на друга антена на покрива, като съм готов, трябва да го викам.....
как досега нямаше проблем


Цитирай:

Първоначално написано от TUISTERa (Мнение364938)
Основното нещо е , че конвертора остава без захранване. Най-лесно е да се провери от менюто дали е включен тока. Това е ПЪРВОТО, после кабелите чак до конвертора :)

И при Ф-конекторите на конвертора има термосвиваеми шлаухи и не би следвало да е зеленясала. Моя си конвертор беше четворен, имаше нещо като подвижна капачка, която се издърпва за да не влиза вода. Бяха две антени у съседката, но дървото се разлисти и закри едната. От була дойдоха и сложиха осморен конвертор на едната антена. Какво са правили не знам, но от улицата ми изглежда "спагети аматричана".

ivo 05-04-2015 12:59

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение365022)
Всеки един изход е независим от останалите
в изключение е случая в който конвертора замине в заслужена пенсия

Правилно. Имал съм случай на нов двоен конвертор Стронг, който правеше подобни мизерри. Хранеше се от единият приемник и като се спре приемника другият умира, въпреки че подаваше захранване към конвертора. Дори го мерих.
Та работата намирисва на нов конвертор.

Brian 05-04-2015 13:14

Бе има още 6 празни позиции :) Намирисва само на местене на зависимия приемник на друг извод засега.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.