Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=235)
-   -   Q-Box III TBS5921 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=15944)

фолкръм 10-05-2011 21:52

Q-Box III TBS5921
 
1Прикачено(и)
Попадна ми този USB приемник в ръцете и преди да съм омазал всичко искам да попитам ако някой го има или знае поне, кой софтуер работи най-добре с него, кои кодеци и т.н. Прочетох доста тук но инфото за него е все още малко. Ще помоля Ооопепи, музиканта, коко и бебето да помогнат тъй като виждам, че имат подобни приемници и опит явно с тях.
Прилагам снимка на инсталационния диск. Като за начало да мятам ли всичко от него на компа?

Ooo_Pepi 10-05-2011 22:19

Твоята платка трябва да е по-модерна от моята усб платка, макар да имам инфо от друг човек, че голяма разлика не намира между двете, но се тая да не се отплесваме.
Това което ти трябва като кодеци е: Cyberlink.PowerDVD.Ultra.v8.0.Multilingual-CORE и разбира се АС3 Filter както и програма за гледане.
Ясно е, че повечето хора ще ти препоръчат вюъра, но това е въпрос на личен избор... моя го виждаш в края на подписа ми :D

фолкръм 10-05-2011 22:25

На Cyberlink.PowerDVD гледам, че има версия 10 да слагам ли нея? А програма която е на инсталационния диск DVB Dream не става ли?

Чък Норис 10-05-2011 22:38

За драйвъри най-добре използвай последните от сайта(диска може и да го хвърлиш), за всичко останало има толкова изписано и в двата форума... няма да се повтарям 1000 пъти.

Музикантът 11-05-2011 00:24

Здравей, фолкръм.
Като първо, дано имаш добра компютърна конфигурация, подразбирай видео карта, за да нямаш насичане на HD каналите.
Инсталирай Dvbviewer и като за начало опитай с вградените кодеци на Windows 7. Бих ти препоръчал следната схема: За SD канали Microsoft DTV-DVD Video Decoder (вградените на Windows 7) и за HD канали ffdshow DXVA Video Decoder. За звук AC3 audio decoder инсталирай AC3 filter.
ffdwhow и AC3 са напълно безплатни и можеш да си ги изтеглиш от официалните им сайтове.
Ако имаш други въпроси питай тук, но преди това разгледай целия раздел "компютърни приемници". Писани са доста неща.

Batko_dani 11-05-2011 00:55

Аа също се сдобих с qbox3 и съм инсталирал драйверите от диска в комплекта. Работи и с тях перфектно макар, че може да изтеглиш най-новите от сайта на ТБС.

Използвам PC с атом 1.6Мхз процесор с вградено нвидия видео. С него HD каналите ми работят без насичане, така че не ти трябва кой знае колко бърз компютър. Може да си сложиш и плъгин за шер като acamd, но за него е добре да прочетеш в форума как се използва.;;513

Питагор 11-05-2011 10:50

Понеже се чудя дали да си взема USB приемник . Обаче проблема е как да свържа HDMI изхода на видеокартата със скарта или композитния вход на по старите телевизори . ;;573

анти 11-05-2011 10:56

Цитирай:

Първоначално написано от Питагор (Мнение99056)
Понеже се чудя дали да си взема USB приемник . Обаче проблема е как да свържа HDMI изхода на видеокартата със скарта или композитния вход на по старите телевизори . ;;573


Питай бай Гуугъл "HDMI to component" или "HDMI to scart" и ще видиш, че има решения ;)

Музикантът 11-05-2011 11:25

Цитирай:

Първоначално написано от Batko_dani (Мнение99045)
Аа също се сдобих с qbox3 и съм инсталирал драйверите от диска в комплекта. Работи и с тях перфектно макар, че може да изтеглиш най-новите от сайта на ТБС.

Използвам PC с атом 1.6Мхз процесор с вградено нвидия видео. С него HD каналите ми работят без насичане, така че не ти трябва кой знае колко бърз компютър. Може да си сложиш и плъгин за шер като acamd, но за него е добре да прочетеш в форума как се използва.;;513

Да, ама ползваш лаптоп с вградено Nvidia видео, а много повече лаптопи са с вградено интелско видео и насича като за световно. ;)

Чък Норис 11-05-2011 12:52

Цитирай:

Първоначално написано от Питагор (Мнение99056)
Понеже се чудя дали да си взема USB приемник . Обаче проблема е как да свържа HDMI изхода на видеокартата със скарта или композитния вход на по старите телевизори . ;;573

Каква ти е видеокартата, сигурен ли си, че няма компонентен изход или поне с-видео?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:22.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.