Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Vivacom IPTV ? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=20835)

мнн 29-01-2012 22:00

На всеки, който успя да ги гледа, е ясно, че това не са аматьорски филмчета. Операторът, като собственик, явно не иска преди официалния старт на услугата те да стават достояние до ширик кръг от хора (защо, не знам - за мен си беше реклама тип Apple iPhone X). Отлагат старта за пореден път, явно още чистят.

Паоло Гети 15-02-2012 19:04

Днес в централния офис на Виваком в гр. Плевен са тествали новата IPTV услуга на оператора. Това което успях да разбера ;;682на място е, че към момента HD каналите са 20-на на брой. Услугата е трябвало да стартира за частни клиенти на 1.ІІ.2012г., но тестовете малко са се проточили и изчиствали някой дребни неща все още. Не е необходимо наличието на оптична връзка за да се ползва услугата. По номера на домашният ми телефон ми направиха тест на място за възможноста да ползвам IPTV услугата и теста показа:
възможност за гледане/включване на два телевизора на SD или само един на HD.
На друг клиент пък показа възможност за два телевизора на HD.
Относно цената не знаеха подробности, но заявиха, че ако се следва логиката би трябвало да е по-ниска от тази на DTH към момента изключвайки допълнителните екстри като поръчка на филми и вероятно тази за гледане на минали предавания.

Това е което успях да науча днес на място плащайки си сметките. Дано да е поне малко полезно за съфорумците тук. ;;650

gesh 15-02-2012 19:06

Колко са SD каналите??

Ламерът 15-02-2012 20:44

Цитирай:

Първоначално написано от СПАРТАК Плевен (Мнение144140)
.... По номера на домашният ми телефон ми направиха тест на място за възможноста да ползвам IPTV услугата и теста показа:
възможност за гледане/включване на два телевизора на SD или само един на HD.
На друг клиент пък показа възможност за два телевизора на HD.
....

това е супер смешно и не сериозно ако е така. само в България може да ти се случи. Ако искаш 2 телевизора не може само един с HD. и ако така се печелеха абонати :hammer::hammer::hammer:

S73L1 15-02-2012 21:06

Цялото начинание е страхотно, интересно с каква мрежа смятат да реализират и предлагат тази услуга. Предполагам, че IPTV телевизията им няма да може да се гледа от абонати на друг интернет доставчик? Все пак IPTV е препоръчително да се предлага чрез FTTH и FTTB, а такава мрежа не е изградена в цяла България.

kom6ito 15-02-2012 21:20

Цитирай:

Първоначално написано от S73L1 (Мнение144169)
Цялото начинание е страхотно, интересно с каква мрежа смятат да реализират и предлагат тази услуга. Предполагам, че IPTV телевизията им няма да може да се гледа от абонати на друг интернет доставчик? Все пак IPTV е препоръчително да се предлага чрез FTTH и FTTB, а такава мрежа не е изградена в цяла България.

На мен,лично ми е интересно дали ще се допълва със сателитната тв.Имам предвид,дали ще се уеднаквят програмните схеми,защото според мен в момента сат тв е доста постно от към хубави канали;;601

gesh 15-02-2012 22:02

Според мен е по-добре да се уднаквят :;810 а мен ми е интересно дали в IP TV to има каналите Eurosport 2, Eurosport News, BNT 2, Motors TV, Poker Channel, MGM, Travel Channel, History, The Voice, Box TV, VH 1 Classic, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, Zone Reality, Nickelodeon и доста други канали като цяло някой знае ли какви SD и HD канали има в бъдещото IPTV който ги няма в сегашните пакети на Виваком? :)

Дънди Крокодила 16-02-2012 02:17

Цитирай:

Първоначално написано от gesh (Мнение144179)
Според мен е по-добре да се уднаквят :;810 а мен ми е интересно дали в IP TV to има каналите Eurosport 2, Eurosport News, BNT 2, Motors TV, Poker Channel, MGM, Travel Channel, History, The Voice, Box TV, VH 1 Classic, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, Zone Reality, Nickelodeon и доста други канали като цяло някой знае ли какви SD и HD канали има в бъдещото IPTV който ги няма в сегашните пакети на Виваком? :)


И те самите май незнаят :hammer:

mitkobs 16-02-2012 13:34

Цитирай:

Първоначално написано от СПАРТАК Плевен (Мнение144140)
Днес в централния офис на Виваком в гр. Плевен са тествали новата IPTV услуга на оператора. Това което успях да разбера ;;682на място е, че към момента HD каналите са 20-на на брой. Услугата е трябвало да стартира за частни клиенти на 1.ІІ.2012г., но тестовете малко са се проточили и изчиствали някой дребни неща все още. Не е необходимо наличието на оптична връзка за да се ползва услугата. По номера на домашният ми телефон ми направиха тест на място за възможноста да ползвам IPTV услугата и теста показа:
възможност за гледане/включване на два телевизора на SD или само един на HD.
На друг клиент пък показа възможност за два телевизора на HD.
Относно цената не знаеха подробности, но заявиха, че ако се следва логиката би трябвало да е по-ниска от тази на DTH към момента изключвайки допълнителните екстри като поръчка на филми и вероятно тази за гледане на минали предавания.

Това е което успях да науча днес на място плащайки си сметките. Дано да е поне малко полезно за съфорумците тук. ;;650

Изобщо не е сериозно това изчислиха ти ,че можеш да гледаш на 2 телевизора ,но казаха ли ти че през това време не трябва да правиш нищо в нета ,защото телевизията ще почне да сече с ADSL технологията им и тия 20 mbps(където се срещат рядко)и да ти наблъскат три услуги(телефон,нет и IPTV)по нагли стават и Близу даже;;602 .

АТАНАС15 16-02-2012 14:12

Цитирай:

Първоначално написано от mitkobs (Мнение144252)
Изобщо не е сериозно това изчислиха ти ,че можеш да гледаш на 2 телевизора ,но казаха ли ти че през това време не трябва да правиш нищо в нета ,защото телевизията ще почне да сече с ADSL технологията им и тия 20 mbps(където се срещат рядко)и да ти наблъскат три услуги(телефон,нет и IPTV)по нагли стават и Близу даже;;602 .

къде ги има тази 20 mbps.Та виваком ако някаде доставят 20 mbps/без оптичната им мрежа/ще има кажа едно голяма БРАВО;;573


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.