Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   A1 Xplore TV на китайска мултимедия през хотспот (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47087)

Стоян 10-09-2021 14:55

A1 Xplore TV на китайска мултимедия през хотспот
 
Здравейте, колеги,

Инсталирах китайска мултимедия в колата, като покупката и инсталацията бяха направени през специализирани фирми. На първо четене всичко изглежда много добре и добре работи.

Мултимедията няма възможност за поставяне на карта на мобилен оператор в самата медия, но има няколко изхода за флашки. Засега ще опитам да ползвам интернет на мултимедията, като я връзвам през нейното WiFi към хотспот на смартофона, оператор А1.

Връзката беше осъществена, направих и някои настройки - местоположение (свери се часовникът), влязох си в моя титулярен профил в Гугъл.

През Google Play инсталирах приложението A1 xplore tv, влязох в профила си, всичко точно. Когато се опитвам да пусна някой канал, на екрана на медията се изписва, че видеото не може да тръгне, дава някаква грешка относно DRM (или DMR), което аз си мисля, че е нещо, свързано с цифровите права (вероятно Digital Rights Media).

Някой знае ли какъв по-точно е проблемът и как се разрешава?

Да допълня, че инсталирах дриймдроид и се вързах към сателитния приемник и каналите вървят. Инсталирах и едно приложение за български радиостанции и те също вървят. Засега единствено видеото в Xplore нещо не тръгва.

Пробвах да свържа домашния комп към хотспота на смартфона и при тази връзка каналите в Xplore вървят. Но на китайската мултимедия - не.

uniqad 10-09-2021 16:25

Андроидът на китайската мултимедия не е сертифициран и му липсва активация на DRM Widevine. Widevine L1 е пълна сертификация, а Widevine L3 е с частична сертификация. Софтуерно можеш да излъжеш приложението, че има частична сертификация и да ти пуска канали с ниска резолюция, а L1 работи само на сертифицирани от гугъл устройства, които не са рутнати. В момента, в който ги рутнеш и сертификацията изчезва.
За софтуерен хак пробвай да допишеш в build.prop следния ред:
Код:

drm.service.enabled=1

Стоян 10-09-2021 16:37

Благодаря за изчерпателната информация! Жалко за ситуацията.

Как се достига до този файл, където да допиша реда от по-горе?

uniqad 10-09-2021 20:30

Цитирай:

Първоначално написано от Стоян (Мнение565572)
Как се достига до този файл, където да допиша реда от по-горе?

В папка system и/или папка vendor е build.prop файла. Естествено може да бъде редактиран само ако имаш руут достъп до файловата система.

Стоян 12-09-2021 07:59

Явно ще се търси друго решение, ще видя за прехвърляне на екрана на смартфона на екрана на мултимедията. Уж има андроид ауто, ще разцъкам.

бендо 12-09-2021 08:22

Цитирай:

Първоначално написано от Стоян (Мнение565615)
Явно ще се търси друго решение, ще видя за прехвърляне на екрана на смартфона на екрана на мултимедията. Уж има андроид ауто, ще разцъкам.

Да ти кажа под секрет,че и тая система е малко шантава:)като "метна" екрана от телефона на тв-то,след 5с. тв-то замръзва,а на телефона си върви,става дума за фюжъна на бск:);;650а с дриим плеъра няма ядове;;650

Стоян 12-09-2021 08:34

С дрийм плеърите ясно, успях с дриймдроид, вероятно ще стане и с дрийм плеър, който даже съм платил.

Идеята ми е, че преподписах договора си към А1 на добри условия, взех неограничени мегабайти, няколко дигитални услуги и xplore tv стана доста добър пакет. Вероятно и ще харчи по-малко мрежа и ще върви по-гладко. Затова предпочитам да подкарам ТВ по този начин. Но явно ще е завъртяно как да стане.

Малкия Мук 12-09-2021 09:16

А тоя андроид рутнат ли е както при боксовете или не ?

Стоян 12-09-2021 09:37

Ако въпросът е към мен - не знам дали е рутнат. Аз имам медията от 2-3 дни, още не съм я разучил, дето се вика. Бих могъл да питам доставчика, ако това е от значение.

Малкия Мук 12-09-2021 09:44

При андроид боксовете които са рутнати се слага Magisk за да тръгне Xplore tv go. Виж дали е рутнат и може да пробваш


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:33.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.