Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Xtrend (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=307)
-   -   Проблем с бутоните на ЕТ6000 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=33861)

r4ptor 11-06-2014 22:45

Проблем с бутоните на ЕТ6000
 
Здравейте,
нещо не ми работят бутоните на предния панел на тренда. има ли шанс от някъде в менюто да са блокирани? нито кръстачката, нито бутона за стендбай работят. преинсталирах пли-то, връщах фабрични настройки, слагах ОпенАТВ, Алианс - нак нищо!
Другия проблем е, като задържа пауър бутона на дистанцията и избера "изключване", изписва ми "приемника се изключва", свети зелен диод и така си стои - не угасва.
Някой може ли да помогне с решаване на този проблем?

ceco2000 11-06-2014 23:09

прдлагам ти да пробваш нещо. изключи върховния приемник от захранване, като го изключиш почни да кликваш в/у някой от неработещите бутони бързо. така се заиграй около половин минутка,включи отново в захранването и пробвай въпросния панелен бутон да ли има реакция след еднократно натискане, ако е положителен отговора след кликването си за смяна на панелните бутони.

imperia 11-06-2014 23:15

При мен отпред забелязах че бутона за вкл/изкл. вече не "цъка". Явно е много некачествена изработка щом е "хлътнал" навътре. Натискал съм го 2-3 пъти само.

Не съм го отварял още тоя Екстренд да видя какво е положението. Сигурно цялото панелче с копчетата е влязло навътре или само вкл/изкл бутона.

При тебе "кликат"(цъкат) ли копчетата при натискане?

ceco2000 11-06-2014 23:17

Цитирай:

Първоначално написано от imperia (Мнение324175)
При мен отпред забелязах че бутона за вкл/изкл. вече не "цъка". Явно е много некачествена изработка щом е "хлътнал" навътре. Натискал съм го 2-3 пъти само.

Не съм го отварял още тоя Екстренд да видя какво е положението. Сигурно цялото панелче с копчетата е влязло навътре или само вкл/изкл бутона.

При тебе "кликат"(цъкат) ли копчетата при натискане?

направо си за смяна на панелните бутони които са на цена от 20 до 50 монети. разправията по подмяната е повечко.

imperia 11-06-2014 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от ceco2000 (Мнение324176)
направо си за смяна на панелните бутони които са на цена от 20 до 50 монети. разправията по подмяната е повечко.

Ако се развалят от 3 натискания, въобще няма и да ги сменям. :) Те и без това не се ползват. Но споделям моя опит. Човека да си види дали при него поне се натискат.

Ще го отворя тоя приемник някой ден да видя какво точно е станало.

yavor1 11-06-2014 23:26

А другият вариянт е да не им обръщаш внимание, не знам за какво ги ползваш, на моя тренд не ми се е налагало да ги ползвам повече от 10-на пъти и то само 1 бутон от 5-те, а е над 3 годишен, нали ти се обясни как се префлашва без бутони, за какво друго ще ги ползваш ? :s101

r4ptor 11-06-2014 23:28

моите също почти не са натискани, цъкат си, изведнъж какво има стана.
сега пробвах това с кликането - не работят все още. да кажем че проблема е в самите бутони и са за смяна, а това с изключването защо го прави?

ceco2000 11-06-2014 23:28

Цитирай:

Първоначално написано от imperia (Мнение324180)
Ако се развалят от 3 натискания, въобще няма и да ги сменям. :) Те и без това не се ползват. Но споделям моя опит. Човека да си види дали при него поне се натискат.

Ще го отворя тоя приемник някой ден да видя какво точно е станало.

принципно си е проблем лично на собственика, но при натискането на повреден такъв бутон става лошо понеже има моменти в които бутона остава в постоянна връзка или по-простичко заявка за действие и от тм и пробеми като цяло с узъптяване поведението на приемника. проблема на тези бутони са уекчената пластинка която всеки усеща да щтрака при натискане, тази пластинка се процепва и край на щракването. другото, същите пластинки обичат да се окисляват след дълго време на престой, когато не се ползват и също не реагират при натиск.

r4ptor 11-06-2014 23:30

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение324183)
А другият вариянт е да не им обръщаш внимание, не знам за какво ги ползваш, на моя тренд не ми се е налагало да ги ползвам повече от 10-на пъти и то само 1 бутон от 5-те, а е над 3 годишен, нали ти се обясни как се префлашва без бутони, за какво друго ще ги ползваш ? :s101

за префлашването вече ясно, но все пак, дразни ме че нещо не е както трябва и затова се опитвам да разреша проблема

imperia 11-06-2014 23:31

Сега го пробвах на моя "Deep Standby" с последното OpenPli 4 съм.
След около 20-30 секунди надпис "Your receiver is shutting down" се загаси.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:27.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.