Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   проблем с мотор (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=34236)

жоркин29 21-07-2014 19:16

проблем с мотор
 
Проблема е следния.Правих донастройка на офсетова антена 1.20 с линеен мотор и резултатите са в положителна насока.Излезнаха ми транспондери,които досега не съм хващал,но проблема е,че сега мотора не стига до 30W.Най-много стига до 20-22W.Дайте съвет как да я оправя.

вассил46 21-07-2014 19:28

Като поработиш по захващането.
Ще местиш разстоянието , дължината за изток или запад.

жоркин29 21-07-2014 19:30

И как става тоя номер?

4oker 21-07-2014 19:57

Ако е захванат мотора от дясно на антената,движиш докато изключи на запад в твоя случай 22w.След това развиваш двата болта който държът стеблото на мотора към стойката,издърпваш стеблото към теб с около 3 см затягаш.Тръгваш да гониш спътниците,ако не стигнеш да желания спътник на изток развиваш капачката на мотора.Има изключватели и една ос със зъбни колелца развиваш горното болче и регулираш докъде да изключва на изток.При захващане на мотора от ляво е обратно. ;;650

miros123 21-07-2014 20:29

Колко инчов ти е мотора и каква дъга искаш да обхванеш?

жоркин29 21-07-2014 20:47

Цитирай:

Първоначално написано от miros123 (Мнение329654)
Колко инчов ти е мотора и каква дъга искаш да обхванеш?

12 инчов е,а изложението е западно и излиза от 45Е до 30W.

marseanec 22-07-2014 12:41

Извинявам се предварително,че пиша в тази тема но имам подобен проблем.
Имам H-H мотор стронг и дъгата която гледам сега е 45е-7w, като започнах нстройката център ми беше 26е.
Незнам къде точно е проблема в приемника или в мотова но след като опитам да завътря мотора повече от 7w спира около 10-12w и немога да продължа а в събота има много важен мач за мен по Sharjah Sports TV на 7W или по ESPN Caribbean на 15W и Sport TV2 / HD (portugal) на 30W
Нямам идея дали някоя от тези програми е възможно да се приема с 1м офсет от Велико Търново.
Благодаря на всички за съвет как да настроя системата за някоя от тези програми.

spaice 22-07-2014 14:46

Цитирай:

Първоначално написано от marseanec (Мнение329697)
Извинявам се предварително,че пиша в тази тема но имам подобен проблем.
Имам H-H мотор стронг и дъгата която гледам сега е 45е-7w, като започнах нстройката център ми беше 26е.
Незнам къде точно е проблема в приемника или в мотова но след като опитам да завътря мотора повече от 7w спира около 10-12w и немога да продължа а в събота има много важен мач за мен по Sharjah Sports TV на 7W или по ESPN Caribbean на 15W и Sport TV2 / HD (portugal) на 30W
Нямам идея дали някоя от тези програми е възможно да се приема с 1м офсет от Велико Търново.
Благодаря на всички за съвет как да настроя системата за някоя от тези програми.

H-H моторите също може да имат ограничители ( хардуерни или софтуерни ).
Разгледай на корпуса на мотора. Ако там няма, тогава търси в настройките.

themaster301 22-07-2014 15:15

Цитирай:

Първоначално написано от жоркин29 (Мнение329639)
Проблема е следния.Правих донастройка на офсетова антена 1.20 с линеен мотор и резултатите са в положителна насока.Излезнаха ми транспондери,които досега не съм хващал,но проблема е,че сега мотора не стига до 30W.Най-много стига до 20-22W.Дайте съвет как да я оправя.

Завиваш мотора почити до края , а захвата да е на няколко см от него. По този начин търсиш 30 Запад. След това развиваш мотора и търсиш спътниците на Изток. Не знам до къде ще достигнеш на Изток. Иначе , за по-голям обхват трябва 18'' мотор. Предполагам , че използваш позиционер. Чрез него определяш крайните лимити , както на Запад , така и на Изток.

miros123 22-07-2014 17:50

Тази дъга с 12" мотор няма да може да я опишеш. Трябва да имаш запас на шпилката/винта/ поне по 15мм в двата края т.е. това да са ти крайните положения за защита на позиционера. Стъпката на винат е 3мм т.е. поне по 5 навивки в двата края. Аз съм ходил на изток на 57Е и ми е излизал винта от гайката. На стария мотор нямаше механичен ограничител това да не се случи, на новия/от преди 5-6 години/ не знам как е, но предполагам и той няма. Максимално на запад можеше да ходя до към 8W, но до там ми е голям риска да не опре антената на парапета на терасата. Реално в момента обхвата е от 45е-4w без да рискувам. С 18" мотор няма да имаш проблеми с дъгата която искаш да опишеш.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:23.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.