Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Въпроси и отговори (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Подръжка на сетинг Е2 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44498)

gogo102 12-12-2018 16:02

Подръжка на сетинг Е2
 
Въпроса ми е по скоро към тези,които не ползват готови сетинги,а си ги обновяват и подържат сами.Кой според вас е най подходящия софт за тази цел.Питам защото от доста време се мъча и нещо не се получават нещата.Аз съм с АТВ 6.2.Като сканирам се получава дублиране на честоти и канали или пък се изчезват каналите от букетите и т.н.И стигнах до извода,че с Атв,няма да стане това което целя.
Благодаря!

Чък Норис 12-12-2018 16:40

Би ли споделил какво им е на готовите сетинги?
Винаги ми е било интересно какво толкова не им харесвате, какъв точно ви е проблема със сетингите?

Наясно ли сте какво представляват тези сетинги, какво съдържат и какви може да бъдат разликите с подготвените от друг сетинги?

gogo102 12-12-2018 17:08

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение498217)
Би ли споделил какво им е на готовите сетинги?
Винаги ми е било интересно какво толкова не им харесвате, какъв точно ви е проблема със сетингите?

Наясно ли сте какво представляват тези сетинги, какво съдържат и какви може да бъдат разликите с подготвените от друг сетинги?

На мен,конкретно не ми допада подредбата на букетите по градуси и оформянето на самите букети на отделни пакети.Също често ми се е случвало да коригирам дали честоти,дали Sr или fec,dvb-s;dvb-s2,понеже няма сигнал.И най ми е добре и удобно,като си го направя сам.Вярно,че това иска повече време

yavor1 12-12-2018 17:10

Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение498215)
Въпроса ми е по скоро към тези,които не ползват готови сетинги,а си ги обновяват и подържат сами.Кой според вас е най подходящия софт за тази цел.Питам защото от доста време се мъча и нещо не се получават нещата.Аз съм с АТВ 6.2.Като сканирам се получава дублиране на честоти и канали или пък се изчезват каналите от букетите и т.н.И стигнах до извода,че с Атв,няма да стане това което целя.
Благодаря!

Моите сетинги са от 10-12 години поне, само си актуализирам букетите,ако има промяна на транспондерите! На всички приемници са еднакви. Не ползвам на Канибали и подобни, защото не ми харесва подредбата им, а и не искам да си образувам семейни проблеми, ако подредбата на букетите е различна и се променя ;)

Ползвам Dreamset има и други програми!
Относно АТВ 6.2 не разбирам, какъв проблем ти се получава, може би не ти е актуален satellites, може и нещо да си омацал, защото не споменаваш как действаш!

Не си формулирал точно каква е целта ти, ако искаш на всички приемници да се еднакви букетите, ползвай това което съм написал, ако искаш нещо друго, тогава го формулирай ясно и точно!

gogo102 12-12-2018 17:33

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение498222)
Моите сетинги са от 10-12 години поне, само си актуализирам букетите,ако има промяна на транспондерите! На всички приемници са еднакви. Не ползвам на Канибали и подобни, защото не ми харесва подредбата им, а и не искам да си образувам семейни проблеми, ако подредбата на букетите е различна и се променя ;)

Ползвам Dreamset има и други програми!
Относно АТВ 6.2 не разбирам, какъв проблем ти се получава, може би не ти е актуален satellites, може и нещо да си омацал, защото не споменаваш как действаш!

Не си формулирал точно каква е целта ти, ако искаш на всички приемници да се еднакви букетите, ползвай това което съм написал, ако искаш нещо друго, тогава го формулирай ясно и точно!

Ползвам Deamset.Атв 6.2 го ъпдейтвам почти всеки ден.Така,че satelites.xml,трябва да е актуален.Сканирам на ръчен режим всички честоти като гледам по Flaysat и ако някоя липсва я добавям.След това рестартирам приемника и зареждам листа в Dreamset.И като отворя edit seting всички честоти ги има по два пъти,с изключение примерно на двете нови които съм добавил

yavor1 12-12-2018 17:43

Цитирай:

Първоначално написано от gogo102 (Мнение498225)
Ползвам Deamset.Атв 6.2 го ъпдейтвам почти всеки ден.Така,че satelites.xml,трябва да е актуален.Сканирам на ръчен режим всички честоти като гледам по Flaysat и ако някоя липсва я добавям.След това рестартирам приемника и зареждам листа в Dreamset.И като отворя edit seting всички честоти ги има по два пъти,с изключение примерно на двете нови които съм добавил

Може и по 10 пъти на ден да ъпваш, но това няма нищо общо с satelites.xml, когато задаваш ръчно транспондери, дублираш наличните! Сложи си актуален satelites.xml, мрежово сканиране с предварително триене и тогава виж дали ти се дублират !
http://satellites-xml.org/

dzumba 12-12-2018 19:30

И като го сложи и утре ъпне ативито,ще му презапише дефолтския ,който идва с готов имидж,затова става мазало!Не трябва да се ъпва всичко,а избирателно,а ако мене питаш, ъпа прави само главоболия!Минимум на 1 година,ако всичко ти работи!

oldgraf 12-12-2018 19:34

Е ако го сложи в /etc/enigma2 има приоритет пред /var/tuxbox

yavor1 12-12-2018 19:49

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение498233)
И като го сложи и утре ъпне ативито,ще му презапише дефолтския ,който идва с готов имидж,затова става мазало!Не трябва да се ъпва всичко,а избирателно,а ако мене питаш, ъпа прави само главоболия!Минимум на 1 година,ако всичко ти работи!

Може при теб да е така, но при мен определено е както съм го написал ;;573
Няма как да си прав, защото съм си задал транспондер 36,1Е за линеен конвертор, т.к. на 36Е има транспондери с линейна и кръгова поляризация, няма как с един конвертор :)
Ползвам мултифийд на НН мотор, ако има значение ;)
Знаеш че съм фен на мултибуут и ежедневното ъпдейтване, така че ако си прав, то ежедневно трябва и да си зареждам запаметените сетинги на повече от 10 имиджа ;;basi
P.S. Забелязах,че oldgraf те е светнал защо не си прав!

fen 12-12-2018 20:10

/etc/enigma2 има приоритет пред /etc/tuxbox

Това е златно правило и след чиста инсталация веднага копирам в /etc/enigma2
моят си satelites.xml и epgpids.custom


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.