Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Промени в пакетите на Булсатком (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=15912)

Вито 09-05-2011 13:34

Промени в пакетите на Булсатком
 
Предстои промяна на типа на компресия на сигнала за каналите HBO, HBO Comedy и Cinemax от MPEG-2 в MPEG-4, за приемането на които е необходимо също HD оборудване. Каналите City TV, MGM и Travel Channel преминават в премиум пакета, но остават в MPEG-4, което означава, че остава необходимостта от HD оборудване. Предстои в бъдеще и други канали от премиум пакета да преминат в MPEG-4 стандарт на компресия. Променят условията за подмяна на СД оборудване с HD такова:
1) За клиенти платили един или няколко от каналите HBO, HBO HD, HBO Comedy и Cinemax, замяната на оборудването с HD се извършва безплатно! Не се подписва срочен договор с условие, а само протокол с пълни данни на абоната от личната карта!
2) За клиенти които желаят да приемат всички канали от Премиум пакета и нямат закупено HD оборудване, таксата при замяна се намаля от 28 лева на 18 лева. Клиентите подписват 18 месечен договор за абонамент по-висок от Стандартен.
3) На този етап ХД приемници като допълнителни не се предлагат.

черните ягуари 09-05-2011 13:52

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение98679)
Предстои промяна на типа на компресия на сигнала за каналите HBO, HBO Comedy и Cinemax от MPEG-2 в MPEG-4, за приемането на които е необходимо също HD оборудване. Каналите City TV, MGM и Travel Channel преминават в премиум пакета, но остават в MPEG-4, което означава, че остава необходимостта от HD оборудване. Предстои в бъдеще и други канали от премиум пакета да преминат в MPEG-4 стандарт на компресия. Променят условията за подмяна на СД оборудване с HD такова:
1) За клиенти платили един или няколко от каналите HBO, HBO HD, HBO Comedy и Cinemax, замяната на оборудването с HD се извършва безплатно! Не се подписва срочен договор с условие, а само протокол с пълни данни на абоната от личната карта!
2) За клиенти които желаят да приемат всички канали от Премиум пакета и нямат закупено HD оборудване, таксата при замяна се намаля от 28 лева на 18 лева. Клиентите подписват 18 месечен договор за абонамент по-висок от Стандартен.
3) На този етап ХД приемници като допълнителни не се предлагат.

ще извиете ръцете на хората само и само да ви вземат тъпите HD дървета :s104

slimi 09-05-2011 14:08

Всичко е много хубаво, но т.3 (На този етап ХД приемници като допълнителни не се предлагат.) нещо не ми допада... Аз като съм с 3 телевизора, какво правим? :confused:

Златанов 09-05-2011 14:24

Мда, след като съм платил общо 8 приемника за 5 месеца напред с HBO, какво правим? Като не може да се заменят всички, какъв е вариантът да ми се възстановят предплатените суми за пакета?

kom6ito 09-05-2011 14:27

Цитирай:

Първоначално написано от Вито (Мнение98679)
Предстои промяна на типа на компресия на сигнала за каналите HBO, HBO Comedy и Cinemax от MPEG-2 в MPEG-4, за приемането на които е необходимо също HD оборудване. Каналите City TV, MGM и Travel Channel преминават в премиум пакета, но остават в MPEG-4, което означава, че остава необходимостта от HD оборудване. Предстои в бъдеще и други канали от премиум пакета да преминат в MPEG-4 стандарт на компресия. Променят условията за подмяна на СД оборудване с HD такова:
1) За клиенти платили един или няколко от каналите HBO, HBO HD, HBO Comedy и Cinemax, замяната на оборудването с HD се извършва безплатно! Не се подписва срочен договор с условие, а само протокол с пълни данни на абоната от личната карта!
2) За клиенти които желаят да приемат всички канали от Премиум пакета и нямат закупено HD оборудване, таксата при замяна се намаля от 28 лева на 18 лева. Клиентите подписват 18 месечен договор за абонамент по-висок от Стандартен.
3) На този етап ХД приемници като допълнителни не се предлагат.

Е са вече си е.а майчето.

Златанов 09-05-2011 14:44

Не си е таковало, но може и натам да иде.
Иначе ако ми сменят всичките 8 приемника със Захаринки, нямам нищо против. Ще ги погледам 5 месеца и ако не ми харесва си прекратявам всякакви отношения с Булсатком и ще търся алтернатива, но ако мислят да гледам HBO само на 2 от 8 - тц, не са познали и ще се разправяме.

Малко извън темата - не мисля, че Вито с нещо е виновен, защото той само ни информира, което дори заслужава адмирации. Нито той взема решения, нито той ограничава нещо.

kom6ito 09-05-2011 15:14

Цитирай:

Първоначално написано от Златанов (Мнение98690)
Не си е таковало, но може и натам да иде.
Иначе ако ми сменят всичките 8 приемника със Захаринки, нямам нищо против. Ще ги погледам 5 месеца и ако не ми харесва си прекратявам всякакви отношения с Булсатком и ще търся алтернатива, но ако мислят да гледам HBO само на 2 от 8 - тц, не са познали и ще се разправяме.

Малко извън темата - не мисля, че Вито с нещо е виновен, защото той само ни информира, което дори заслужава адмирации. Нито той взема решения, нито той ограничава нещо.

Абсолютно си прав и за вито и за другото,обаче ЗАЩО трябва да се обвързвам за година и половина,ако искам да гледам премиума.Явно все пак започват да усещат леки намеци за конкуренция,щом се опитват да ни загробват с договори.

alex78 09-05-2011 15:15

Вито, кога влизат в сила промените.

Вито 09-05-2011 15:26

Няма да днес със сигурност.Като ви спре ХБО комеди значи е на лице това действие.Зная,че са много хората където няма да одобрят това,но тва е засега.Ако има някакво изменение ще ви пиша.С една дума лека-полека към Mpeg4

The Pink Panter 09-05-2011 15:33

Не виждам смисъл HBO SD и HBO HD да се приемат само с HD приемник. Това е върха на простотията и заемане на капацитет от спътника. По-добре едната да се махне и на нейно място да се пусне друга програма.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.