Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Настройка на Н-Н мотор за начинаещи. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42653)

yavor1 21-08-2017 15:21

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение459412)
.... Следва да се уточни че за мотори са подходящи универсални конвертори.

Как да го разбирам, конвертор за кръгова поляризация не трябва да се използва с НН мотор :s101
А конвертор за кръгова поляризация + универсални конвертор на една антена с НН-мотор възможно ли е според Вас, или е забранена комбинация?
Уточнете се, да си оправим грешките !

CITRON 21-08-2017 16:18

Цитирай:

Първоначално написано от yavor1 (Мнение459413)
Как да го разбирам, конвертор за кръгова поляризация не трябва да се използва с НН мотор :s101
А конвертор за кръгова поляризация + универсални конвертор на една антена с НН-мотор възможно ли е според Вас, или е забранена комбинация?
Уточнете се, да си оправим грешките !

Темата е за начинаещи и предлагам да се започне с линеен единичен конвертор универсален в два банда 10.5 Ghz-11,7 и 11,7 до 12,7
с локални осцилатори 9,75 Ghz и 10,60 GHz.
Ако се използва конвертор за лява и дясна въртяща поляризация той работи в горен банд 11,7 до 12,7 в нашите географски ширини. Ако използваш пластина убиваш нивото на сигналите с линейна поляризация

За универсални цели Инваком предлагат този продукт
Invacom Quad QPH-031 KU LNB 2 Linear& Polar Outputs

Но трябва дисек ключета между изводите.

yavor1 21-08-2017 17:09

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение459420)
Темата е за начинаещи и предлагам да се започне с линеен единичен конвертор универсален в два банда 10.5 Ghz-11,7 и 11,7 до 12,7
с локални осцилатори 9,75 Ghz и 10,60 GHz.
Ако се използва конвертор за лява и дясна въртяща поляризация той работи в горен банд 11,7 до 12,7 в нашите географски ширини. Ако използваш пластина убиваш нивото на сигналите с линейна поляризация

За универсални цели Инваком предлагат този продукт
Invacom Quad QPH-031 KU LNB 2 Linear& Polar Outputs

Но трябва дисек ключета между изводите.

Ок, щом казваш :)
Има и други варианти, класика в жанра, без да се ползва Invacom с всичките му минуси ;)
Може да си допълниш указанията, начинаещите да не се набутват с още една антена за 36Е !

Вас 21-08-2017 17:38

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение459412)
Дължината на шийката по скоро по отношение на оптимизация на антената и фокуса.
Предварително съм настроил антената на стойката, скю ъгълът на 23.5 е определен от силата на сигнала ина двете поляризации да са изравнени. После моторедката следва полярният ъгъл и скю ъгъла се променя автоматично.

Аз пък си мисля, че ако изкараш максимален сигнал със "скю ъгълът за 23.5" точно от Астра 23.5Е на мотор, то другите ти спътници от дъгата значително ще са с по-слаб сигнал,някои дори няма да ти излизат, но както и да е;)
За София "скю ъгълът" е 6.79 градуса. Ако врътнеш конвертора с такава разлика от нулата (на колкото трябва да бъде), какво става с дъгата ти:s101
http://www.satlex.net/bg/azel_calc-p...w=87&diam_h=97

moreg 21-08-2017 17:57

Някой успява ли да закачи макар и със слаб сигнал с линеен конвертор някой руски транспондер от 36 Е:s101:s101 преди да сменят спътника ми излизаха 3 транспондера но след смяната няма никой.

Вас 21-08-2017 18:03

И при мен беше така....тогава бях с Клик 80, сега с Клик 100 и с по-добър конвертор няма никой:s101
Ако сложа кръгов изместен на мултифийд може и да стане, но от всичките писания по този въпрос не разбрах, дали с тази антена ще стане в София;;650

yavor1 21-08-2017 19:10

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение459432)
И при мен беше така....тогава бях с Клик 80, сега с Клик 100 и с по-добър конвертор няма никой:s101
Ако сложа кръгов изместен на мултифийд може и да стане, но от всичките писания по този въпрос не разбрах, дали с тази антена ще стане в София;;650

Опитай кръгов централен, а линеен изместен ;;650

dzumba 22-08-2017 07:41

В София с 90 см ,сигнала е на ръба,с 80см може и да няма никой!А търсенето на 36,директно с оригинален конвертор за въртяща,никак не е лесно,даже и със 100см!

CITRON 22-08-2017 13:11

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение459430)
Аз пък си мисля, че ако изкараш максимален сигнал със "скю ъгълът за 23.5" точно от Астра 23.5Е на мотор, то другите ти спътници от дъгата значително ще са с по-слаб сигнал,някои дори няма да ти излизат, но както и да е;)
За София "скю ъгълът" е 6.79 градуса. Ако врътнеш конвертора с такава разлика от нулата (на колкото трябва да бъде), какво става с дъгата ти:s101
http://www.satlex.net/bg/azel_calc-p...w=87&diam_h=97

Кажими ми какво е специалното та да въртиш конвертора по оста 7 градуса за да се лиши човек от дъгата.... повечето транспондери излизат на 0,21 градуса стандартен случай върши работа това е 5 пъти по-малко от градус. В случая конвертора се поставя на 0.

Вас 22-08-2017 14:26

Цитирай:

Първоначално написано от CITRON (Мнение459484)
Кажими ми какво е специалното та да въртиш конвертора по оста 7 градуса за да се лиши човек от дъгата.... повечето транспондери излизат на 0,21 градуса стандартен случай върши работа това е 5 пъти по-малко от градус. В случая конвертора се поставя на 0.

Трите спътника Астра (19.2;23.5 и 28.2) излъчват сигнала по ъгъл различен от ъгъла, под който излъчват всички други спътници, които са над България, за света не знам.Разликата е точно 7 градуса. Доколкото съм разбрал от чуждите форуми и писания, е направено с цел публиката в Германия, Англия и т.н....просто си слагат чинийката с конвертора на 0 и гледат. H-H моторите обаче, това няма как да го отчетат и затова никога не можеш да изкараш толкова силен сигнал, както от стационарна антена. На 80см антена в Германия разликата е 2-3дБ. Затова смятам, че не е много добре да настройваш мотор по някой от тези трите спътника, особено когато местиш конвертора за фина настройка и не можеш да видиш дали си на център, в случая на 0.;)
Най готина е гледката на Астра 28.2, там конвертора е 2гр. врътнат на Запад, вместо 5.3гр на Изток;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.