Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   DREAMBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Проблем с Dreambox 900 4k и Total Commander (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45807)

коста_дим 25-03-2020 03:30

Проблем с Dreambox 900 4k и Total Commander
 
1Прикачено(и)
Здравейте,
не бях си пипал настройките на Дриймбокса около половин година и си гледах щастливо..... Снощи си инсталирах обновленията на имиджа - openATV 6.4. След рестарта се опитах да влезна през Тотал командер, даде ми “невалидна парола”.Инсталирах си плъгин за смяна на паролата и си направих нова. През PUTTY от компа работи, но когато се опитвам да получа достъп чрез Total Commander за да си сменя настройките на Оскама, получавам следното съобщение : Прикачен файл 18782
Някой може ли да помогне със съвет какво трябва да направя?
Благодаря!

4oker 25-03-2020 04:01

Цитирай:

Първоначално написано от коста_дим (Мнение525263)
Здравейте,
не бях си пипал настройките на Дриймбокса около половин година и си гледах щастливо..... Снощи си инсталирах обновленията на имиджа - openATV 6.4. След рестарта се опитах да влезна през Тотал командер, даде ми “невалидна парола”.Инсталирах си плъгин за смяна на паролата и си направих нова. През PUTTY от компа работи, но когато се опитвам да получа достъп чрез Total Commander за да си сменя настройките на Оскама, получавам следното съобщение : Прикачен файл 18782
Някой може ли да помогне със съвет какво трябва да направя?
Благодаря!

https://www.opena.tv/openatv-6-4-rue...t-ftp-ssh.html ;;650

коста_дим 25-03-2020 04:12

Цитирай:

Първоначално написано от 4oker (Мнение525264)

Така де, 4-5 пъти я сменях паролата и от там, преди да го направя ми даваше “невярна парола”, а след това ми дава съобщението на снимката от първия пост....?

Гадьо 25-03-2020 07:02

Като root потребител ли влизаш през Total Commander?
Защото с това потребителско име с което влизаш нямаш права да променяш директорията.

вассил46 25-03-2020 12:41

Колега ето аз как бих постъпил?
Първо-ще преинсталирам.
Второ-ще си кача парола.
Трето- ще направя останалите необходими настройки за да гледам тв.
Четвърто- ако нещо ме кара да се ровя,сменям имидж с по нов или с друг,но това на снимката никога не ползвам .
https://i.postimg.cc/t4GNR0cW/image.jpg

коста_дим 25-03-2020 13:22

Цитирай:

Първоначално написано от Гадьо (Мнение525267)
Като root потребител ли влизаш през Total Commander?
Защото с това потребителско име с което влизаш нямаш права да променяш директорията.

Не разбирам въпроса...? Влизам така, както съм влизал винаги последните две години :
User - root
Password - паролата
През PUTTY и WebINF си влизам без проблем но от там не знам как и дали мога да променя данните в oscam.config и oscam.user.
Дали има някоя друга програма от рода на Тотал Командера да пробвам с нея?

коста_дим 25-03-2020 13:28

Цитирай:

Първоначално написано от вассил46 (Мнение525285)
Колега ето аз как бих постъпил?
Първо-ще преинсталирам.
Второ-ще си кача парола.
Трето- ще направя останалите необходими настройки за да гледам тв.
Четвърто- ако нещо ме кара да се ровя,сменям имидж с по нов или с друг,но това на снимката никога не ползвам .

Ами аз започнах от четвъртата точка -(((
После направих първа и втора , инсталирах си отново оскама, но не мога да влезна през Тотал командера да сложа конфигурациите.
Смяташ ли че трябва сега да тръгна съвсем от начало - Rescue mode, оригиналния имидж, openATV, плъгин за софткамите и т.н.?
Баси, за кво го разчовърках, вървеше и пееше... Коронавируса е виновен!-))

AGT 25-03-2020 13:39

Пробвай за всеки случай с WinSCP.

moreg 25-03-2020 13:59

Цитирай:

Първоначално написано от коста_дим (Мнение525286)
Не разбирам въпроса...? Влизам така, както съм влизал винаги последните две години :
User - root
Password - паролата
През PUTTY и WebINF си влизам без проблем но от там не знам как и дали мога да променя данните в oscam.config и oscam.user.
Дали има някоя друга програма от рода на Тотал Командера да пробвам с нея?

Има DCC има и FileZilla. До колкото разбрах след като си ъпдейтнал имиджа ти онлайн и си загубил връзката си през Telnet. Онлайн ъпдейтите понякога правят проблеми и не са за препоръчване, гледай да ги избягваш освен ако не са наложителни.
Данните в оскам файловете можеш да си ги променяш през уеб интерфейса. Пишеш си Ip на приемника и порта и на компютъра ще ти излезе всичкото инфо за оскам.
За приемника който имаш, най-удачен имидж е Newnigma при него няма да имаш проблеми с онлайн ъпдейти, но въпреки това ги избягвай, защото с тях освен нещо да се влоши друго няма да се подобри.

вассил46 25-03-2020 14:16

Цитирай:

Първоначално написано от коста_дим (Мнение525288)
Смяташ ли че трябва сега да тръгна съвсем от начало ?

Да колега! Казах какво бих направил аз.
Колко до имидж кой? ти си решаваш.В момента съм с DM920 и пробвал няколко,там вече кой какво му допада или казано с кой му е по лесно да се справя си подбира.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.