Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЦИФРОВИ ПРИЕМНИЦИ + / - (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=239)
-   -   Бавно меню - решение ! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42317)

Филип123 24-04-2017 14:36

Бавно меню - решение !
 
Здравейте !
Поставил сам Са модул на Philips на който му е доста бавно менюто и каналите се превключват доста трудно .Въпроса ми е ако заменя Са модула с HD приемник проблема с бавната реакция на телевизора ще се оправи ли ?

Благодаря ви предварително !

Дред 24-04-2017 14:55

Абе , може и да има промяна , ама може и качеството на картината да се влоши . Търси по-нов софтуер за модула или направо нов модул .

Филип123 24-04-2017 15:15

Мисля че проблема не идва от Са модула , а от самия телевизор . Като се надявам HD приемника да е по бърз и картината да си остане същата , за сметка на 2-ро дистанционно .
Проблема дали ще се реши ?

fen 24-04-2017 15:29

Разбира се!Важно е и какъв ще ти е HD приемника.

Дред 24-04-2017 15:35

Цитирай:

Първоначално написано от Филип123 (Мнение449154)
Мисля че проблема не идва от Са модула , а от самия телевизор . Като се надявам HD приемника да е по бърз и картината да си остане същата , за сметка на 2-ро дистанционно .
Проблема дали ще се реши ?

Ами пробвай с актуализация на софтуера или връщане до фабрични настройки .Докато не пробваш , няма как да знаеш.
По принцип менюто на Филипс е кофти за моя вкус, затова и не ползвам тази марка за тв .;)

Филип123 24-04-2017 20:48

Значи мислиш че качеството с приемника няма да е като с Сам така ли да разбирам. Иначе картината е супер в момента само леко дразни че малко бавно се превключват каналите . Колкото до софтуера няма опция за връщане на фабричния . Доста често ми изписва обновяване на софтуера , а като дам на настройките на тв то дава че няма нова версия.
И не знам как да постъпя , освен да го оставя така и да не се мъча да заменям приемници и т.н . В Крайна сметка по добре малко по бавен от колкото с по кофти картина .

Дред 24-04-2017 21:08

Може да се забрани автоматичното обновяване .
И - да ,зависи какъв и кой ще е външния хд приемник ( стб ).По принцип с модул и тунера на тв , резултата е по-добър , но винаги е възможно да има изключения .

Филип123 24-04-2017 21:48

Мислих да кажа на оператора да ми замени Сам с външен приемник ама като гледам май се откажа ..
Някой друг няма ли мнение по въпроса ?

Дред 24-04-2017 21:58

Смени си модула с по-нов , ако има и се предлага такава екстра от оператора ти ! ;)

дрим 24-04-2017 22:02

И нищо няма да помогне, просто телевизора на колегата ще отваря бавно кодираните канали, по простата причина, че бавно се обръща и обработва данните от CI.
Тествай превключване м/у два отключени канала ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:14.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.