Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=341)
-   -   разлики в приложенията на А1 xplor tv (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=45491)

перкони 01-12-2019 19:15

разлики в приложенията на А1 xplor tv
 
значи лятото си дръпнах приложението на а1 и си работи. Гедам има някакво ново приложение на А1 xplor tv. Дръпнах си го,но не ми работи не приема паролата и името - защо?

Момчил Минков 01-12-2019 21:55

Цитирай:

Първоначално написано от перкони (Мнение520779)
значи лятото си дръпнах приложението на а1 и си работи. Гедам има някакво ново приложение на А1 xplor tv. Дръпнах си го,но не ми работи не приема паролата и името - защо?

Мини през забравена парола, най-вероятно я бъркаш. При мен заработи при преминаването към хиксПлор-а...

Sisyphus 01-12-2019 22:02

Имаше някакво ограничение в паролата. Може би приемаше само цифри и малки букви, но не съм сигурен как беше. По време на регистрацията има указания.

Цец0 01-12-2019 22:53

Може и да не бърка паролата. При мен, преди няколко месеца когато пуснаха новото приложение го имаше същия проблем. Същия се реши като влязох на a1xploretv.bg, където след въвеждане на юзър и парола доколкото помня ми поиска един вид повторна активация на услугата и вече ми заработи и новото приложение. Друг е въпроса, че все още новото, поне при мен е пълен леш и всеки път, опитвайки се да пусна канал ми изписва, че е възникнала някаква грешка. Но тъй като не го ползвам изобщо не си правя труда да ги тормозя.

перкони 02-12-2019 01:16

Цитирай:

Първоначално написано от Цец0 (Мнение520794)
Може и да не бърка паролата. При мен, преди няколко месеца когато пуснаха новото приложение го имаше същия проблем. Същия се реши като влязох на a1xploretv.bg, където след въвеждане на юзър и парола доколкото помня ми поиска един вид повторна активация на услугата и вече ми заработи и новото приложение. Друг е въпроса, че все още новото, поне при мен е пълен леш и всеки път, опитвайки се да пусна канал ми изписва, че е възникнала някаква грешка. Но тъй като не го ползвам изобщо не си правя труда да ги тормозя.




Не не бъркам паролата и узера.
Дадох забравена парола и ми прати линк за нова парола.
Явно са го направили за да прехвърлят старите узери от старото приложение към новото с активиране на нова парола:)

наскох 02-12-2019 19:14

При мен се оказа, че досега незнайно как съм ползвал услугата без реално да я имам включена в пакета, и сега вече новата услуга проверя по-строго договора и няма как да я гледам повече. Възможно е и при теб да е така, ако регистрацията ти е от ерата при сливането с blizoo.

Цец0 02-12-2019 20:28

Ако визираш мен - не, не ми е там проблема. Днес инсталирах приложението на един нерутнат телефон и каналите ми работеха нормално. А на моя основен продължава да гърми грешка. Не знам, но според мен трябва да съм пълен идиот да си ънрутна телефона, за да им гледам насраното приложение...ако в това е проблема, разбира се :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:43.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.