Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=184)
-   -   Рид ампула (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46658)

BULLET 20-02-2021 09:52

Рид ампула
 
Здравейте, някой може ли да ми каже въпросната ампула на мотора, нормално отворена или нормално затворена е?!

Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

oldman 20-02-2021 10:51

Нормално отворена.

BULLET 20-02-2021 11:12

Опитвам се да сложа втора успоредно на първата за по голяма точност но нещо не ми се получава. Точно такава съм сложил. Но промяна не виждам. Според колегата който ми даде този съвет трябва цифрите на позиционера да въртят двойно повече и една стъпка да е половина на стъпката с една ампула

Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

111111 20-02-2021 11:35

Дай схемата на свързването.
Имаш логически елемент с позиции 1 и 0, как ще мериш половинки?

Принципа на действие е много елементарен:
имаш въртящ се елемент с датчик, който минава до ампулата
и право токов източник на напрежение на който може да сменяш поляритета.
т.е.
Имаш ляво или дясно въртене и брояч на оборотите.

Рид ампула = Рид-контакт (Reed switch)


yavor1 20-02-2021 11:44

Цитирай:

Първоначално написано от BULLET (Мнение550666)
Опитвам се да сложа втора успоредно на първата за по голяма точност но нещо не ми се получава. Точно такава съм сложил. Но промяна не виждам. Според колегата който ми даде този съвет трябва цифрите на позиционера да въртят двойно повече и една стъпка да е половина на стъпката с една ампула

Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

Как си го представя колегата ти при успоредни ампули?
Ако са дистанцирани на 90 градуса,биха се получили 2 импулса, евентуално.
При твоето решение, най-много да се получи по-широк импулс,съответно по-малко импулси на градус!!!

BULLET 20-02-2021 11:54

Представя си го на 180 градуса вдна от друга и два импулса на оборот на на магнита вместо един. Нали ампулата цъка на преминаване на полюса на магнита

Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

111111 20-02-2021 11:58

За да има повече импулси трябва да има една ампула и 2 магнитни датчика на 180 градуса,
не 2 ампули и един датчик.

BULLET 20-02-2021 12:02

Въпроса е кръглия магнит на колко места прецъква ампулата ако е само на едно тряа стане с две ампули

Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

дрим 20-02-2021 12:53

Цитирай:

Първоначално написано от 111111 (Мнение550672)
За да има повече импулси трябва да има една ампула и 2 магнитни датчика на 180 градуса,

не 2 ампули и един датчик.

Логически погледнато, две ампули, разположени на 180 градуса и един въртящ се магнит, означава, че за един оборот ще има два импулса, вместо един ;)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

yavor1 20-02-2021 12:58

Цитирай:

Първоначално написано от BULLET (Мнение550673)
Въпроса е кръглия магнит на колко места прецъква ампулата ако е само на едно тряа стане с две ампули

Изпратено от моят STK-LX1 с помощта на Tapatalk

На 1 оборот-2 импулса, като продължителността на затвореното положение е по-голяма от тази на отвореното.Защото закъснението при изключване и по-голямо от това при включване!
Може би трябвало да са последователно свързани 2-те ампули и да са на 90 градуса!Мещо като моаров датчик да се получи.

Направи си една опитна постановка с батерия и светодиод,като веригата се прекъсва от рид ампулата(те) така ще установиш и подходящото местоположение на втората ампула.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:10.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.