Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   OPENBOX (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=197)

astra19 26-02-2008 18:34

Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
Сега за всички колеги които ще прочетат това искам да направя някои уточнения преди да пиша за смяна на софтура на SKY SAT MAJESTIC
/ OPENBOX X800/
1.Всеки които сам реши да си сменя софта трябва да знае , че това е на негова отговорност /не задължавам никого да следва мойте указания , защото има и други форуми където много добре е обяснено как се смяня софта на SKY SAT MAJESTIC / OPENBOX X800/ , но за тях си има Google :D .
2.Притежавания от мен приемник е SKY SAT MAJESTIC , които преобразувах в OPENBOX X800 т.е. тази моя инструкция е за преобразуван
SKY SAT MAJESTIC в OPENBOX X800 .

Смяна на софтуер

1.Предварително съм си свалил програмата за зареждане на софтуер за OPENBOX - X 800 - Updater_v1.2 от тук http://www.upload.satforum-bg.com/index ... ci/Openbox и съм я разархивирал
2.След това си свалям актуален софтуер примерно от сайта които съм Ви препоръчал в по-горната тема и го разархивирам .
3.Пускам програмата за зареждане на софтуер - Updater_v1.2
4.След като се зареди чуквам върху полето "Записъ" и се появява прозорче , което иска да се избере фаил за качване /"ВІъберите файл"/
5.Избирам файла , които съдържа последния софт за OPENBOX-X 800 примерно /Openbox X800 5.27 20080222/
6.Свързвам приемника с компютъра чрез RS-232 кабел
7.Оставям приемника на свободен канал и го изключвам от контакта .След това щраквам върху бутона"Записъ" и включвам приемника в контакта . В този момент започва да се зарежда софтуера .
8.От момента на започване на зареждане на софта не трябва да се пипа нищо до момента , в които на компютъра се изпише , че процеса е завършил и на дисплея на приемника се изпише цифрата 8 . След това рестартирам приемника чрез изключване и включване от щепсела и готово :D

Приемника ми е обновен :D

ivo 27-02-2008 00:15

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
Много точно описано. ;;510

satbeg 27-02-2008 09:21

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
Тези маджестици много ги хвалят - явно наистина са добри.

astra19 27-02-2008 15:36

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
Засега много съм доволен от моя мажестик :D
За тези които се интересуват как се влиза в скритото му меню начина е следния :
от дистанционното набирате следната комбинация - MENU 1 1 1 7 и готово и ако желаете можете да въвеждате ръчно ключета :D

danix 06-04-2008 19:11

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
imam problem s zarejdaneto na softuera kum priemnika trqbwa li da ispishe nqkade che pc-to e swurzano s majestika kade moga da burkamm ?

astra19 09-04-2008 11:00

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
Цитирай:

Първоначално написано от danix
imam problem s zarejdaneto na softuera kum priemnika trqbwa li da ispishe nqkade che pc-to e swurzano s majestika kade moga da burkamm ?

решили проблема колега ?

krypto 24-07-2008 13:19

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
Голям проблем колеги моля за помощ . Маджестика ми не иска да се флашва , пробвах какво ли не но нищо не става .Значи единственото нещо което се получава и то при изпозването на програмата STB_Manager (защото опитах и руският софт) оставям приемника на свободен канал и го изключвам от контакта пускам програмата на компютъра включвам приемника в контакта връзката се остановява почва броенето после минават два три байта и ми пише "no answer" , а руският софт дава че врузката е ок и след 15-20 секунди ми пише да си проверя модула на приемника не бил такъв , а приемника е със стара версия на х800 която искам да обновя . Ще съм благодарен ако някой може да помогне.

iwelichkow 24-07-2008 22:23

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
сега, последно приемника ти със софт на Мажестик ли е или си го преправил на Опенбокс?В двата варянта и софта и програмите са различни!Ако си го направил на Опенбокс няма връщане към Мажестик засега и ползваш програмите за опенбокс.Това е за софта: x-800_updater_v1.2 , а с пробедит си правиш сетингите.

pretender87t 27-07-2008 13:01

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
mojeli nqkoi da mi obqsni kak da izpolzvam pobedit i kak se raboti s neq za6toto vse pak sam na4inae6t vse o6te. imam ot skoro openbox x 800.

ivo 27-07-2008 14:06

Re: Sky sat majestic FTA / OPENBOX - X 800
 
Като за начало, използвай кирилицата. Ако нямаш като пишеш мнение има бутон за кирилица.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:15.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.