Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=43)
-   -   DVB-T Варна (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=9433)

ПоповП 07-01-2012 02:42

Няма сигнал на 64 канал. Било е кратковременно както на 19.01.2011.

мол22 07-01-2012 09:33

Теста преди година за кратко беше на Towercom BG, а вчера на Hannu :)

Бизито 07-01-2012 09:40

Наскоро чух по новините, че за септември трябвало да се пуснат официално. Дано да е така.

Дато 07-01-2012 16:56

Цитирай:

Първоначално написано от мол22 (Мнение136977)
Да :s104няяямааа... сигнал в момента ,но преди 5ч. имаше нестабилен сигнал 40-60% с LG /SL 80/съм и външна антена / турска стационарна монтирана в/у китайска моторизирана без елементите/:;803

Да не би да си прихванал сигнал от друг град,например Добрич?;;601

ПоповП 09-01-2012 12:55

За да прихване цифров от Добрич трябва да приема аналоговите БНТ1(10канал), бТВ(21 и 28к), Нова(41 и 51к), а това едва ли е така.

nintendobg 12-02-2012 21:17

здравейте ,

аз ли нещо не съм донастроил моят хд тв монитор или ? за град Варна да не би да има по специална настройка че да ми излезе 64 канал ?

на коя държава да си настроя твто че да съм сигурен, че всички двб-т за Варна ще излязат ?

мерси

;;601

ПоповП 13-02-2012 09:57

Ако ти излизат бТВ и ТВ7 на 22 канал(482 MHz) и 29к(538 МHz), ще имаш и 64к(818 MHz) когато и там пуснат предаване, но сега на 64к няма сигнал.

Еди 13-02-2012 16:00

Цитирай:

Първоначално написано от nintendobg (Мнение143600)
здравейте ,

аз ли нещо не съм донастроил моят хд тв монитор или ? за град Варна да не би да има по специална настройка че да ми излезе 64 канал ?

на коя държава да си настроя твто че да съм сигурен, че всички двб-т за Варна ще излязат ?

мерси

;;601

За да ти излизат останалите цифрови канали, значи се предполага, че настройката е правилна. По принцип в настройките за цифровите тунери по региони има някои особености. Те се правят по официални данни за приетите стандарти за цифрова телевия в съответната страна. България ако се не лъжа вече прие официално стандарта на цифрова телевизия, но все още няма пусната такава в редовна емисия, а е само на етап експерименти. Поради тази причина (не знам дали е така при всички марки телевизори, но при мен на LG е така), когато избереш страна България - цифрови програми не се приемат. За да ги приемаш трябва да се избере за старана (- при LG, т.е тире - липса на страна), при което се активират пълният диапазон на каналите.

aucislot 29-05-2012 18:00

до кога на двб-т град Варна ще са само бтв и тв7 ?
 
интересно ми е до кога на ефирната цифрова за град Варна , ще гледаме само тези два канала ? вярно е че е тестов период но поне малко да го разнообразят , ето в град София каналите са повече ама нали са Софианци .......

интересно ми е защо за Варна каналите в началото бяха 16 на 2 места по 8 канала , после ги намалиха на 15 канала .

дали ще има канали като тв скат , диема тв , кино нова , канал 3 , фокс лайф и крайм , axn axnscifi и axncrime .... национал географик и други от интересните при сегашните оператори , пък било то и срещу някаква скромна такса да искат ?

дали ще имат офиси и каси в страната на които да плщаме както и онлайн заплащане за каналите за по удобно ?

Дато 29-05-2012 19:10

Цитирай:

Първоначално написано от aucislot (Мнение163646)
интересно ми е до кога на ефирната цифрова за град Варна , ще гледаме само тези два канала ? вярно е че е тестов период но поне малко да го разнообразят , ето в град София каналите са повече ама нали са Софианци .......

интересно ми е защо за Варна каналите в началото бяха 16 на 2 места по 8 канала , после ги намалиха на 15 канала .

дали ще има канали като тв скат , диема тв , кино нова , канал 3 , фокс лайф и крайм , axn axnscifi и axncrime .... национал географик и други от интересните при сегашните оператори , пък било то и срещу някаква скромна такса да искат ?

дали ще имат офиси и каси в страната на които да плщаме както и онлайн заплащане за каналите за по удобно ?

Със сигурност ще има и научно-популярни платени програми, както и световни новинарски телевизии. В момента се провеждат нови конкурси за още програми за телевизионно цифрово ефирно разпространение на национално ниво.:)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:17.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.