Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Подредба на каналите на NET 1 през цифров приемник Digiview Panda (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=39827)

Макларънчо 23-03-2016 09:43

Подредба на каналите на NET 1 през цифров приемник Digiview Panda
 
Здравейте приятели! Имам проблем с подредбата на каналите на НЕТ 1 чрез цифров приемник Digiview PAnda . Подреждам ги по мое желание,запаметявам ги и след час или два,те си се подреждат по някаква си тяхна наредба! Включил съм ОТА списъка, пресканирах по Nit , сортирах по ONID и пак се объркват! Какви ли не комбинации не пробвах ! Моля ви,ако някой е запознат по професионално с работата с тези приемници, нека ми даде съвет! Ще съм ви много благодарен и ще почерпя за услугата ! Благодаря предварително !

dzumba 23-03-2016 09:49

Изключи подредба по LCN,рестартирай и чак тогава си ги подреждай!

балката 23-03-2016 19:10

настройка на панда
 
Цитирай:

Първоначално написано от Макларънчо (Мнение407639)
Здравейте приятели! Имам проблем с подредбата на каналите на НЕТ 1 чрез цифров приемник Digiview PAnda . Подреждам ги по мое желание,запаметявам ги и след час или два,те си се подреждат по някаква си тяхна наредба! Включил съм ОТА списъка, пресканирах по Nit , сортирах по ONID и пак се объркват! Какви ли не комбинации не пробвах ! Моля ви,ако някой е запознат по професионално с работата с тези приемници, нека ми даде съвет! Ще съм ви много благодарен и ще почерпя за услугата ! Благодаря предварително !

Изключете опцията да се ъпдейтва приемника сам !

dzumba 23-03-2016 19:59

Приемника не се ъпдейтва сам!Няма откъде!В мрежата на НЕТ1,не върви ъпдейт за този приемник!

Макларънчо 24-03-2016 00:23

Благодаря ти Дзумба,но опитах и този вариант.....Нула ефект,освен ако рестартирай не означава изключване от захранването!:hammer::hammer:

Макларънчо 24-03-2016 00:29

Иначе има такава опция...състояние на ОТА ъпдейт....изключих го.....дано помогне

Макларънчо 24-03-2016 08:01

Нищо не става,пичове! Егати наигравката ! Дано някой ми даде друга идея ! Програмите се джуркат като топките от тотото....:c040::c040:

dodro 24-03-2016 18:20

Това сигурно си го прочел. А,защо не си направиш фаворитни листи.
С кой софтуер си.


[Включен] :
Разрешава, съответно забранява, зареждането по ОТА на готов списък с настроени
програми, ако се предава такъв от кабелния оператор. Зареждането на OTA списъка
става когато се превключи на произволна програма от транспондера (честотата) в която
се предава списъка в реално време.
След извършване на ново търсене на програми от страна на потребителя приемникът
проверява за наличието на нов списък в предавания сигнал и ако е наличен такъв той го
зарежда автоматично когато се превключи на програма от транспондера в който той се
предава.

ПОЛЕЗНО: Ако желаете да подредите програмите по свой избор оставете
ОТА списък с канали [Включен]
Така приемникът няма да реагира на промяна в излъчваните програми
и няма да ги размества.

[Изключен] :
Когато функцията е изключена приемникът се управлява по NIT / PAT като следи промяна
във версията на таблиците в предавания сигнал.
При промяна в NIT версията в текущия транспондер започва незабавно ново сканиране
за програми.
При промяна в PAT версията в текущия транспондер автоматично приемникът прибавя
новите програми от него или премахва спрените.

Макларънчо 25-03-2016 08:28

CONAX7-1003841 Иначе всичко друго което ме посъветва със сторил авансово , но не се получава и получава . С фаворитите е идея, но много натискане по тези копчета в следствие....то ми се отщява да гледам

dzumba 25-03-2016 08:38

А защо не си гледаш само?
Какво има да подреждаш,НЕТ1 е единствената мрежа в която всичко е подредено както трябва,задоволени са всякакви нужди и подредби,БНТ е на 1ва,БТВ е на 2ра,Нова е на 3та позиция,при другите оператори са на 60 34 и 96,абсолютен хаос!Като са 136 какво има да им подреждаш имаш ок и бързо си намираш канала,като ти е кофти,направи си фаворитна с 10 канала за 5минути и си в джаза!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:19.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.