Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Домашен майстор (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=237)
-   -   Концепция за стриймване (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47411)

Велиньо 22-01-2022 12:55

Концепция за стриймване
 
Здравейте,

От известно време ми се върти в главата нещо, което бих искал да осъществя за лични цели. Става въпрос за приемник, който си е вързан към стар телевизор и взима сигнал през кабелната телевизия. Та, съществува ли устройство, което да взима този сигнал от приемника и да го стриймва на някакъв адрес във вътрешната или още по-добре във външната интернет мрежа без да минава през телевизора или някакъв външен компютър-сървър? Имам кепчър, който съм ползвал за прехвърляне на видео касети към компютър, той е с чинчове към USB, но вероятно с него няма да стане дори стриймване към компютър. Въобще какви са вариантите за осъществяване на подобно нещо, занимавал ли се е някой да го прави?

Благодаря предварително за отделеното време!;;650

дрим 22-01-2022 12:57

Всеки един линукс базиран приемник го може.
Вече според нуждите избираш модел със съответния тип и брой тунери.
Варианти от ХХлв до ХХХХлв

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Велиньо 22-01-2022 13:06

Добре, аз приемник имам, линукс-базиран е, но как да изкарам от него сигнала към рутера?

дрим 22-01-2022 15:58

Странно, с линукс приемник толкова години и такъв въпрос :s101
Няма значение, предлагам до прочетеш следните теми:

цък1

цък 2

цък 3

цък 4

Но каквото и да отваряш като портове отвън, не използвай портовете по подразбиране, защото ще те охакат за нула време ;)

дексър 25-01-2022 18:11

А ако може и аз да попитам нещо.

Какъв приемник/ци бихте ме посъветвали да взема, за да вкарам каналите от DVB-C към министра сървъра ми.
Става въпрос за 70-80 отворени канали, рапзоложени на 10 цифрови честоти.

Leoni 25-01-2022 18:40

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение571175)
Всеки един линукс базиран приемник го може.
Вече според нуждите избираш модел със съответния тип и брой тунери.
Варианти от ХХлв до ХХХХлв

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Били препоръчал 4 модела.
1 да е топ все едно за себе си го взимаш
2 и 3 средно качество
4 като за социал пред офиса на Шолц.
;;650

дрим 26-01-2022 11:29

"...на вкус и цвет товарищей нет"

Затова не препоръчвам и не агитирам,
На някои им харесват приемниците с hisilicon зашото са бюджетни и евтини решения, аз лично не мога да ги понасям заради насичането при превключване.
Други предпочитат да купуват най-скъпото изхождайки от това, че ще е най-качествено и там имам своя теория, която съм споделял в съответните теми
Трети, просто сменят постоянно приемниците си! Kъде от краста, къде от гъзария, къде от неразбиране или просто някой ги е посъветвал :)

Каквото и да кажа, то ще е субективно, защото ще важи за конкретния хардуерен сетъп, конфигурация, начин на работа и най-вече пречупено през моята призма.

Leoni 26-01-2022 11:35

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение571288)
"...на вкус и цвет товарищей нет"

Затова не препоръчвам и не агитирам,
На някои им харесват приемниците с hisilicon зашото са бюджетни и евтини решения, аз лично не мога да ги понасям заради насичането при превключване.
Други предпочитат да купуват най-скъпото изхождайки от това, че ще е най-качествено и там имам своя теория, която съм споделял в съответните теми
Трети, просто сменят постоянно приемниците си! Kъде от краста, къде от гъзария, къде от неразбиране или просто някой ги е посъветвал :)

Каквото и да кажа, то ще е субективно, защото ще важи за конкретния хардуерен сетъп, конфигурация, начин на работа и най-вече пречупено през моята призма.


Именно твоето мнение питам, като разбирач.Естествено всеки предпочитс различно.Както мои познат обръща внимание на копчетата на дистанциооното на мен ми е се тая.Той дори филм, който не е на фул хд изобщо не ги гледа.

дрим 26-01-2022 11:42

Истината, може би е, че времената вече не са както преди години, когато излезнаха революционните приемници, двуядрени, яко рам, флаш, бързи не греещи печки и т.н. Сега няма какво да се купи и дискутира така разпалено, както след ерата на дримовете, като се появиха трендовете, по-мощните Ву-та, популизира се мултистрийма, излезнаха FBC тунерите, абе беше си фън.

Относно личното ми предпочитание, ами имам 7-8 приемника всякакъв клас и единственото, което предпочитам да е АРМ архитектура.
А и за малко да забравя, телевизия почти не гледам, не остава време :)

Leoni 26-01-2022 11:52

Цитирай:

Първоначално написано от дрим (Мнение571290)
Истината, може би е, че времената вече не са както преди години, когато излезнаха революционните приемници, двуядрени, яко рам, флаш, бързи не греещи печки и т.н. Сега няма какво да се купи и дискутира така разпалено, както след ерата на дримовете, като се появиха трендовете, по-мощните Ву-та, популизира се мултистрийма, излезнаха FBC тунерите, абе беше си фън.

Относно личното ми предпочитание, ами имам 7-8 приемника всякакъв клас и единственото, което предпочитам да е АРМ архитектура.
А и за малко да забравя, телевизия почти не гледам, не остава време :)

мисълта ми бе харесвам руси, сини очи, ниски и дебели без друго.твой кеф, но усещам, че другите ще ти се нахвърлят в твоето предпочитание и ще кажат-руси, но високи стройни :)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:08.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.