Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Настройки на рутери (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=212)
-   -   Препоръчайте рутер (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=44954)

bu12tras 14-09-2023 09:36

А може ли да работи като OpenVPN клиент ?

Joro711 14-09-2023 16:23

Цитирай:

Първоначално написано от bu12tras (Мнение591232)
А може ли да работи като OpenVPN клиент ?

Може ккато клиент, може и като сървър.

Underworld 15-09-2023 00:15

Цитирай:

Първоначално написано от Joro711 (Мнение591225)
Имам го от 3 години и половина, но скоро го "пенсионирах" и минах на GL.Inet AX1800.
Xiaomi-то е много добро като хардуер, софтуерно също е много стабилно, но с това се изчерпват положителните му страни. Като голям недостатък бих посочил оскъдните възможности за нещо повече от обикновен рутер.

На този етап не препоръчвам OpenWRT, поне не и докато не излезе финална версия за този рутер. Чета при руснаците за постоянни проблеми и поради това се въздържам да го пробвам. А и точно OpenWRT някак не ми е на сърце.

Xiaomi-то: Хардуерно е с класи над ГЛа. Софтуерно също, но трябва да се потрудиш , за да сложиш Openwrt.
GL-а използва стара модифицирана версия на "Openwrt" ( даже не трябва да се нарича Openwrt) и не е подържана от проекта Openwrt.
Ако ще изхвърляш Xiaomi-то - ми го продай, или му сложи Openwrt и сравни с ГЛа.
Не се заяждам, но не искам и да се подвеждат следящите темата.
Поздрави
К



Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Joro711 16-09-2023 07:45

Цитирай:

Първоначално написано от Underworld (Мнение591247)
Xiaomi-то: Хардуерно е с класи над ГЛа. Софтуерно също, но трябва да се потрудиш , за да сложиш Openwrt.
GL-а използва стара модифицирана версия на "Openwrt" ( даже не трябва да се нарича Openwrt) и не е подържана от проекта Openwrt.
Ако ще изхвърляш Xiaomi-то - ми го продай, или му сложи Openwrt и сравни с ГЛа.
Не се заяждам, но не искам и да се подвеждат следящите темата.
Поздрави
К



Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Знам, че Xiaomi-то е много по-добро и въобще не исках да го сменям. Причината да взема този GL беше нуждата от VPN и невъзможността на АХ3600 да пренасочва VPN трафик. Не знам как са го направили китайците, но е факт. Междувременно бях купил един Asus AX4200 и го върнах, защото не бях попадал на такъв бъгав рутер.

Underworld 16-09-2023 19:08

Сложи си Опенврт на Xiaomi-то и пей сърце. Даже като гледам са измислили слагането му без серийна връзка, а само ssh. Пробвай... До тогава, освен ако не искаш да пренасочваш безжично vlan-и си го сложи като access point и спри безжичната връзка на ГЛ-а. Аз се наиграх със сапунерки и си взех x86/64 корпоративен файъруол втора ръка за 30 лв. Боцнах му опенврт и сега съм много доволен. Безжичната през сапунерките. Не че сапунерките са лоши, но фаъруола е unbrickable поне софтуерно:)

Sent from my SM-S911B using Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:25.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.