Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=235)
-   -   Имам AVer3D Quadro HD а сега накъде? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=27273)

бгюзер 29-01-2013 18:23

Имам AVer3D Quadro HD а сега накъде?
 
Здрасти банда!

Онзи ден, при една размяна без пари ми попадна AVer3D Quadro HD. Платката в момента я ползвам като тунер за аналогова кабеларка (докато се оправи времето да си довърша S+T инсталацията) и се държи много добре (вади ми по-хубав образ и с по-малко шум от кинескопен телевизор Philips). Бих искал да чуя дали други потребители имат опит с такава платка и да ме насочат за възможни тънкости по настройката. Примерно, има ли смисъл да се търси модула за карти SatGate (който е спрян от производство и се намира много трудно) или просто си ползвате plugins (на DVBviewer например) за софтуерна емулация и декодиране на non-free каналите? Ако да, как го правите?

Каквото и да споделите, вярвам все ще е ценно :)

sarivano 29-01-2013 22:48

Цитирай:

Първоначално написано от бгюзер (Мнение223424)
Ако да, как го правите? :)

1.Интересно, за какво ти е CI ? Още повече спрян он производство? Или ще си купуваш модули и карти? Тогава безплатния АВЕР ,ще ти излезе златен. По-добре да си беше взел безплатен операторски приемник и да си плащаш минимален пакет.

2.Прави се с купуване на Правилна техника,а не с Авер-и и заменки.

Надявам се да съм ти бил полезен

бгюзер 30-01-2013 10:05

Цитирай:

Първоначално написано от sarivano (Мнение223507)
1.Интересно, за какво ти е CI ?

По-скоро нямам все още яснота дали CI е нужен за някои видове софтуерна емулация/декриптиране на non-free програми. Имам смътен спомен да съм чел някъде, че за някои случаи карта (дублирана, изтекла, хакната, ограничена и т.н.) ще е все пак нужна за правилното декриптиране. Неправ ли съм?

Друг вариант си представям е в свободата да се купи карта за нещо на някаква оферта (тук или в чужбина), без да е нужно да се плащат или инсталират разни операторски дръвца.

бгюзер 02-02-2013 14:57

SUPER SMARTMOUSE/PHOENIX?
 
Някой подкарвал ли е тази платка с SMARTMOUSE/PHOENIX четец на USB? По-принцип, възможно ли е? Как да се провери?

бгюзер 03-02-2013 09:06

Отговорът, по всичко прочетено, е да и става за всякакви PCI платки и USB устройства с BDA драйвери (както повечето) и за всякакви четци съвместими с Phoenix/Smartmouse (ISO7816). Принципът, както може да се очаква, е в прихващането на stream-а в приложението и прекарването през картата в четеца за декодиране. Инсталират се например ProgDVB & PMCAM. Добро упътване тук (за T е, но трябва да стане и за S).

Смисълът от всичко това, пак ще питате? Ами свободата; да си ползваш компютъра за всякакви сателити и сетинги, а не да си lock-in в някакъв дървен приемник дето само обслужба оператора на картата.

Quadro-то се поддържа от ProgDVB, изрично пише в сайта на производителя.

Нещо да съм пропуснал? Естествено трябва да се види всичко това дали ще работи надежно.

STUDITOV 03-02-2013 12:33

Оооо, Алекс..... До там ли докара сам да си пишеш и отговаряш?:)))) Нали веднъж слуша К'во ти пя Радиото? Що правиш всичко наобратно? По жестока диктатура от Демокрацията не е измислена, защото всичко се прави ПО ПРАВИЛА. А да бъдеш Независим е Илюзия, защото нищо НЕ ЗАВИСИ от теб. Особено при подхода "тънко или на аванта". КЕФ ЦЕНА НЯМА ДРУЖЕ :)))) Успехи в Борбата ))))



Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:06.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.