Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Octagon (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=400)
-   -   Проблем с картина (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47600)

vanka 15-05-2022 10:54

Проблем с картина
 
Здравейте.
От вчера Октагона след като работи 3-4 минути на определен канал,сам превключва на инфо на скина с всички канали в дясно и картината остава само малка горе в ляво.Преинсталирах,сменях скинове,но все тая.Къде може да бъде причината? Благодаря.

hector21 15-05-2022 11:35

Виж да не е от дистанционното, махни го надалече. Една причина по-малко.

dzumba 15-05-2022 12:38

Не е ли по лесно,да махне едната батерия?

vanka 15-05-2022 13:49

Да,благодаря,пробвах,махнах и батериите,но същия проблем.
Ще търся други възможни причини,иначе ще гледам мача с постоянен пръст върху бутон ОК :)

hector21 15-05-2022 18:39

Аз не разбирам много, но сякаш от интернет някой ти базика и ти е вкарал някой скрипт или някой кондензатор, то причини много.

vanka 15-05-2022 20:27

Благодаря.Може,включих си стар приемник от килера, Dreambox 800,та гледах и Ливърпул-Челси,,и финала в България,мисля че е дистанционното,сега поръчвам ново и ще разбера.Не знам какво повече мога да направя.Имам стари Дреамбокс в други стаи,работят си.

dzumba 15-05-2022 20:30

И защо ново дистанционно?Смени адреса на приемника!

vanka 15-05-2022 20:33

Ами да,възможно е колега hector21,изключих сега всичко в другата стая и нямам сигнал никъде,има нещо объркващо,ще търся,благодаря.

vanka 15-05-2022 20:35

Ок Dzumba,ще опитам,само да ми премине възторга от победата на сините
:)

vanka 15-05-2022 20:42

ооо,ми то нищо не мога да правя,как да сменя адреса,то дистанционното стои само на един канал и не позволява действия.Ще ръчкам :)

dzumba 15-05-2022 21:07

Ясно е, имаш залепнал бутон!
Махни батериите и го рестартирай от адаптера!Смени канал през уебинтерфейса!

vanka 15-05-2022 21:57

Добре,махнах батерии,рестартирах от контакта с адаптера,излизат букетите,но влизане в тях и смяна на канали не знам как,на панела на приемника няма нищо,а за другия начин трябва да почета, мой проблем си е.Благодаря.

hector21 15-05-2022 22:16

Можеш също така да отвориш дистанционното да махнеш гумата с бутоните, и с алуминиево фолио, смачкано на малка топчица да докосваш платката с пътечките за бутоните, само трябва да се ориентираш кой бутон къде би трябвало да се намира, също така огледай някъде платката с бутоните някой да не е дал накъсо, нали се сещаш те са две графитено пътечки, които бутона от гумичката съединява във верига като го натиснеш.

vanka 15-05-2022 22:20

Da, това правя сега,нищо не е залепнало,чисто навсякъде,и прах дори няма
,като ново е,ще опитам сега

vanka 15-05-2022 22:28

ясно е,в дистанционното е проблема

vanka 15-05-2022 23:01

И това е най-лесното за разглобяване дистанционно което съм пипал,само за сведение.

янис 16-05-2022 19:43

То,нали е много скъпо.

vanka 17-05-2022 08:28

Не е до пари,но не съм още сигурен че там е проблема.Сега работя с дистанционно на телевизора,и също листа с каналите се вкл.след 3-4 мин. С имидж OpenATV става така,през 3-4 мин,докато с OpenPli като се появи лист с каналите и повече не ми позволява да изляза от там,може би има нещо и в приемника,не знам,пробвам.Иначе дистанционното работи напълно докато се стигне до лист с каналите.Странно,но е така.

Мартинския 17-05-2022 11:02

HDMI CEC на приемника включен ли е? Я го изключи ако е да, данеби нещо да се ебава от ТВ.
При настройките -> потреб и граф интерфейс -> разширен граф интерфейс -> входни устройства трябва да имаш: дриймбокс адвансед ремоут контрол и повторение и забавяне трябва да е не, това за опенатв.


PS: Имаш и веб интерфейс http://ip на приемника, от където имаш дистанционно и можеш да цъкаш и правиш промени, ако е необходимо. Активира се с дабъл клик на някой от бутоните на дист.

vanka 18-05-2022 09:27

Благодаря колега.HDMI CEC не влияе,пробвах.Пробвах и втория Т -тунер и при него имаше същия проблем.Смених IP адреса,направих го ръчно зададен.В Потребителски и графич.интерфейс>Настройки за избор на канал>Списък с канали при промяна на режим,беше Да,зададох Не.От снощи нямам проблема.Не знам кое повлия,ще видя.Dreambox advanced remote си е НЕ.Префлашвах много с различни имиджи.Махам дистанционното и се виждаше в менюто как една невидима "ръчичка" мести курсора надолу,и трепти,без да пипам нищо:(
И нещо друго.Искам OpenATV 6.3 да го сменя с 6.4,или 7, IP адреса е същия,но не ми позволява вход в DCC,и Dreambox edit,затова стоя с OpenATV 6.3.С OpenPli или Pure няма проблем с вход в DCC.
Благодаря на всички колеги.

Мартинския 18-05-2022 09:56

Пробвай с putty да се вържеш - юзер root парола празно и ако стане вече задай парола с: passwd
Всъщност имидж на опенатв можеш да инсталнеш с флашка.

yavor1 18-05-2022 10:01

Цитирай:

Първоначално написано от vanka (Мнение574813)
И нещо друго.Искам OpenATV 6.3 да го сменя с 6.4,или 7, IP адреса е същия,но не ми позволява вход в DCC,и Dreambox edit,затова стоя с OpenATV 6.3.С OpenPli или Pure няма проблем с вход в DCC.
Благодаря на всички колеги.

Пробвай да влизаш в приемника с

https://winscp.net/eng/download.php

AstraK 18-05-2022 11:00

Стига му усложнявахте на момчето:s101Като инсталираш OpenATV 6,4 или 7.0,7.1 и от настройки ,мрежа задаваш в parol setup някаква парола и след това като влезеш в програмата DCC там в полето,където пише dreambox си пишеш паролата

Мартинския 18-05-2022 11:09

Ама той е с 6.3 и там няма такава опция :s101

vanka 18-05-2022 11:16

Aз само с флашка инсталирам имидж.Ще опитам всичко което ме съветвате.
Благодаря Ви,бъдете здрави,ще пиша ако има проблем.

AstraK 18-05-2022 11:17

Да инсталира OpenATV 6.4 или 7.0,7.1 нали иска да премине от 6.3 на по-нова версия

vanka 18-05-2022 12:16

Инсталирах 6.4 но започна пак същия проблем,курсора да си шари сам по менюто,ще се върна на 6.3 за проверка.

ТКЗС 18-05-2022 13:03

Цитирай:

Първоначално написано от vanka (Мнение574828)
Инсталирах 6.4 но започна пак същия проблем,курсора да си шари сам по менюто,ще се върна на 6.3 за проверка.

Опитай това : пусни приемника и сложи някаква преграда пред IR датчика му (кутия от цигари напр.) , така , че да не може да получава сигнал от дистанционното и други дразнители в стаята и виж пак ли ще откача така. Ако в стаята ти има лампи от този вид може те да са причинителя
https://i.ibb.co/JCTR7Gf/energosberegaushie-lampi.jpg

spaice 18-05-2022 13:20

Точно щях и аз да пиша същото. Виждал съм димирани лампи на определена сила са светене да правят същото.
Друга причина може да е ако някой го барника през интернет. В рутера да няма пренасочен 80 порт към приемника?

dzumba 18-05-2022 13:49

Цитирай:

Първоначално написано от spaice (Мнение574830)
някой го барника през интернет

И трябва да е голям тъпак,да седи дежурен ,баш на тоя приемник ,непрекъснато! Затова го накарах ,да смени адреса! Защото, някой го е излъгал да отвори дмз!

spaice 18-05-2022 14:48

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение574832)
И трябва да е голям тъпак,да седи дежурен

Не е задължително да е някой тъпак. Има и програмки разни, дето чоплят.

vanka 18-05-2022 15:07

Лампи имам,не са LED dimable,а смених халоген с обикновен LED и те премигват някога ,защото трябва да са халоген,но само вечер премигват.
Относно рутера,не знам,аз съм във Франция и box/рутер/телефон са в едно.
Не знам при оператор SFR дали мога да ръчкам.Но тук измамници много,има предупреждения от банки,от здравна осигуровка,да не отговаряме,получавам на ден по над 15 обаждания на които не отговарям,казват ни да се пазим.Това е всеки ден.
Сега приемника работи нормално,явно ще "уцеля" някой имидж и няма да го сменям:)
Както със старите ми Дриймбокс китайчета,сложих gemini преди около повече от 15 години и не пипам защото са SIM 1,но още работят:))

vasilstf 18-05-2022 23:32

Цитирай:

Първоначално написано от ТКЗС (Мнение574829)
Опитай това : пусни приемника и сложи някаква преграда пред IR датчика му (кутия от цигари напр.) , така , че да не може да получава сигнал от дистанционното и други дразнители в стаята и виж пак ли ще откача така. Ако в стаята ти има лампи от този вид може те да са причинителя
https://i.ibb.co/JCTR7Gf/energosberegaushie-lampi.jpg

В магазин за компютри преди дни избирахме лаптоп за големия ми син. И на един лаптоп тъчпада нещо провлачваше. Тогава продавача нагледно ни показа как лед лента влияе на тъчпадовете на някои модели, а на други модели директно блокира тъчскрийна.

Та очевидно евтините китайски LED-ове (а може би не само те) пръскат яко всичко около тях.

@vanka, от всичко изчетено до момента, според мен има нещо което по някакъв начин го играе като дистанционно. Не е по мрежа, вероятно осветително тяло, сензори, IR датчици и каквото и да е друго светещо извън видимия спектър. Провери датчици за СОТ, климатици, електронни термометри и каквото се сетиш. Може дори да е дистанционно за друг уред. Както ти каза ТКЗС - сложи някаква стабилна физическа преграда пред IR сензора за дистанционното на приемника, но така, че да го закриеш от всички посоки, защото не се знае от къде идва. Според мен няма какво друго да е.

дрим 18-05-2022 23:41

Лепни един изолирбанд на инфраред прозореца на приемника или сложи някаква преграда отпред и виж дали пак прави същите магарии.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

vanka 19-05-2022 12:12

Благодаря колеги,ще направя всичко това което ми казахте.
Лек ден на всички.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.