Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=235)
-   -   Телевизия чрез компютър (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=32966)

БоянАтв 25-03-2014 20:32

Телевизия чрез компютър
 
Здравейте,
Незнам дали темата е подходяща за тук, но в раздел телевия не срещнах подобна тема.Въпроса ми е може чрез компютър да пусна определени канали които се стриимват от интернет на 5-6 телевизора и тези телевизори да си избират кой канал да гледат.В момента телевизия е направена по следния начин:Имам платени 9 приемника към булсатком и всеки приемник се наглася на кой канал да излъчва и всички тези приемници са свързани с устройство което избира всеки канал на каква честота да пуска различните канали до телевизорите.Това възможно ли е да се осъществи ?

shamarasat 25-03-2014 21:08

Цитирай:

Първоначално написано от БоянАтв (Мнение313771)
Здравейте,
Незнам дали темата е подходяща за тук, но в раздел телевия не срещнах подобна тема.Въпроса ми е може чрез компютър да пусна определени канали които се стриимват от интернет на 5-6 телевизора и тези телевизори да си избират кой канал да гледат.В момента телевизия е направена по следния начин:Имам платени 9 приемника към булсатком и всеки приемник се наглася на кой канал да излъчва и всички тези приемници са свързани с устройство което избира всеки канал на каква честота да пуска различните канали до телевизорите.Това възможно ли е да се осъществи ?

Това което си избрал е най удачния и евтин вариант за гледане по тая схема която си направил - демек мини кабелна. Ако финансите не са ти проблем има как и по друг начин да се гледа и то не безгрижно.

БоянАтв 25-03-2014 21:12

Значи това с компютър през интернет е невъзможно ?

shamarasat 25-03-2014 22:48

Незнам точно. 1 комп за 1 канал и стриим от някой саит за тв. Може и стриим от други приемници пак 1 комп за 1 канал - аз така го знам!

bate_dino 26-03-2014 10:45

По принцип е възможно. DVB PC тунер платки в PC с Линукс. Софтуер dvblast, astra, mumudvb, tvheadend и др. Четец/тци за смарт карти или линия за CAM софтуер .
С един тунер на платка може да стриймваш едновременно произволен брой каналите но само от един транспондер. Т.е. ако имаш канали от различни транспондери ти трябва платка с повече тунери или няколко платки. От там с или без midleware софтуер и IPTV STB-та към телевизорите. Или по-евтино ако са нови модерни телевизори и поддържат DLNA - софтуер за DLNA. PC баизраната схема според мен не е много надеждна и е доста натоварваща PC и мрежата схема. Един цял DVB-S транспондер ти е 30-тина Mbps, да не говорим за S2. Има и промишлена апаратура за такива цели, но излиза още по-солено.
Наскоро проучвахме такива варианти за подобна схема за 10 абоната, но в крайна сметка излиза значително по-скъпо и се спряхме на варианта който ползвате и вие - операторски приемник на всяка точка.

БоянАтв 26-03-2014 13:16

Възможно ли да ми го обясните малко по подробно и евентуално ако е възможно да ми дадете линк към частите.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:20.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.